Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Pacquiao: Dejte mi 40 milionů, Crawfordovi 10 milionů a jdeme na to. Nebojím se nikoho

  • Napsal Antonín Vavrda

Crawford vs. Pacman?Crawford vs. Pacman?PRAHA – Legendární Filipínec Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO) stále neví, s kým bude opět bojovat, rozhodně ale nemá malé cíle. Alespoň dle domácího deníku Daily Tribune.

Je to už celkem ohrané téma, ale pořád fanoušky zajímá. Dvaačtyřicetiletá legenda světového ringu touží alespoň ještě po jednom, možná dvou zápasech, než definitivně odejde do důchodu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Naprosto zaslouženého, už teď je považován historicky za jednoho z nejlepších boxerů vůbec, například respektovaný BoxRec.com jej eviduje průběžně nejvýše ze všem mimo-amerických boxerů, aktuálně na pátém místě za Ezzardem Charlesem, rivalem Floydem Mayweatherem, Archiem Moorem a Rayem Robinsonem.

Nikdo z nich už aktivním boxerem není, ostatně nejvýše postaveným aktivním boxerem za Pacquiaem je až 22. Kazach Gennadij Golovkin.

„Chci bojovat s někým, kdo drží světový titul, to je moje priorita,“ řekl proti Daily Tribune muž, který se na sociálních sítích pochlubil v posledních dnech ke dvěma svým láskám – manželce Jinkee a boxerskému tréninku.

Ani to, že zůstává stále aktivní, nezabránilo skutečnosti, aby mu federace WBA odebrala pás WBA ve velteru a svěřila ho do rukou Kubánce Jordenise Ugase (26-4, 12 KO). Zajímavostí budiž, že ten se skutečností na sociálních sítích pochlubil, zároveň se skoro až omlouval legendě, že tak WBA učinila. A nabídla, že se s ní utká, kdykoliv bude chtít. I to něco o Pacquiaově jméně naznačuje.

On sám ale cílí přece jen na trochu zvučnější jména. Na vrcholu jeho seznamu je šampion WBO Terence Crawford (37-0, 28 KO), který ale patří pod stáj Top Rank Boxing jeho bývalého promotéra Boba Aruma.

„Mluvili jsme spolu. Je to jednoduché, řekl jsem mu, aby mi dal 40 milionů, Crawfordovi 10 milionů a jdeme na to. Budu bojovat s kýmkoliv, znáš mě, nebojím se žádné výzvy, kterou přede mne postavíte,“ pronesl muž, který předloni v červenci ukončil neporazitelnost jinému „neporazitelnému“ Američanovi, Keithu Thurmanovi.

Finanční rozdíl je sice pro obě strany obrovský, u kohokoliv jiného by tato slova zněla extrémně nabubřele, zvláště, když vy jste „důchodce“ a soupeř boxer v nejlepším věku, na vrcholu a považován za jednoho z nejlepších na světě napříč vahami, je třeba si ale uvědomit, že Pacquiao za podobné částky bojuje vlastně nepřetržitě posledních patnáct let, zatímco Crawford se nikdy nedostal ani přes pět milionů dolarů za svůj zápas.

Navíc není tajemstvím, že Pacquiao velkou část svých zápasových příjmů pouští do své vlasti, ostatně i díky tomu je na Filipínách za téměř nedotknutelnou modlu. A hlavně, podobné peníze už měl téměř na stole, stačilo málo – aby Ir Conor McGregor porazil v lednu na UFC 257 také v odvetě Dustina Poiriera. Jenže se tak nestalo a dva chráněnci Paradigm Sports teď ani společný manažer nechce příliš postavit proti sobě vědom si přece jen slabšího obecného zájmu o tento souboj.

„Pac Man“, který i rok a půl bez zápasu váží pouhých 152 liber (tedy pět liber nad velter, svoji váhovou divizi), pak vedle Crawforda sleduje i zbylé dva boxery elitní trojky BoxRec.com divize, tedy šampiona WBC a IBF Errola Spenceho Jr. (27-0, 21 KO) a Mikeyho Garciu (40-1, 30 KO). Ten sice aktuálně nemá žádný mistrovský pás, jeho jméno je i bez titulu hodně zajímavé.

Dle všeho daleko více než jmenovce, mladíka Ryana Garcii (21-0, 18 KO), toho času prozatímního šampiona WBC v lehké váze, kterému zatím k zájmu o svoji osobu ze strany legendy nestačí ani velká síla na sociálních sítích.

Jedno je jisté, že Pacquiao si má z čeho vybírat, Paradigm Sports plánuje brzo velké prohlášení a ve chvíli, kdy se nedomluví na společném bombastickém střetu Spence s Crawfordem, právě jeden z této dvojice se nejspíše postaví proti muži, který vybojoval titul mistra světa v osmi vahách.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze