Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ostuda těžké váhy? Joshua je nejslabší světovou jedničkou napříč divizemi

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua a KličkoJoshua a KličkoPRAHA – Dalšímu přepočítání bodů a kritérií se odhodlal server BoxRec.com, encyklopedie profesionálního boxu, která pomáhá i při určování kvalit boxerů, byť složitými matematickými vzorečky, takže žebříčky jednotlivých vah i jimi napříč jsou čistě neoficiální. Rozhodně ale nikoliv nezajímavé.

Když se někoho zeptáte na to, jaké boxery zná, většina vám vyjmenuje: Muhammad Ali, Mike Tyson, v Evropě pak Vladimir/Vitalij Kličko.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Určitě si díky poslednímu desetiletí někteří vzpomenou i na jména Floyd Mayweather a Manny Pacquiao.

Každopádně vždycky platilo a platí to tak i nyní, že nejsledovanější váhovou divizí je ta těžké (také si v ní přijdou boxeři na největší peníze).

Už dlouho mnozí poukazují na to, že těžké váha ale dávno ztratila lesk doby Louise, Marciana, Aliho, Tysona, Lewise. A nyní jim dává poprvé za pravdu také zmíněný server BoxRec.com.

Dlouho držel nad vodou těžkou váhu Vladimir Kličko, byť ten byl brán za strůjce chřadnoucího zájmu o tuto váhu.

Jenže ten už více jak rok neboxoval, a tak v ratingu BoxRec.com nefiguruje. A byť se do pozice jedničky divize dostal neporažený Brit Anthony Joshua, takže jí vládne alespoň muž opásaný světovým titulem (a příští soupeř Klička), krutá pravda nejen pro něj zní:

Anthony Joshua je aktuálně nejslabší jedničkou jedné ze sedmnácti vah! Se svými 307 body zaostává dokonce i za neznámými vládci mini-muší a lehké muší váhy, tedy Thajcem Chayaphonem Moonsrim a Mexičanem Ganiganem Lopezem.

BoxRec těžké váhaBoxRec těžké váha

V ratingu napříč vahami (P4P) pak patří Joshuovi až 40. místo. Jen pro srovnání. Král tohoto ratingu – kritizovaný Mexičan Saul „Canelo“ Alvarez má bodů více jak čtyřikrát více – 1243, dvojka Manny Pacquiao pak 904.

Elitní desítku pak doplňují jména Terence Crawforda, Vasila Lomačenka, Gennadije Golovkina, Romana Gonzaleze, Carla Framptona, Keitha Thurmana, Šinsukeho Jamanaky a Donnieho Nietese.

Aktuální žebříček BoxRec napříč vahamiAktuální žebříček BoxRec napříč vahami

Dá se tak říct, že aktuálně je hodně podobná ratingům Top 10 P4P většiny respektovaných boxerských webů.

Současné pořádky změní – pokud na tento duel dojde – již zmíněné setkání Joshuy s Kličkem, do 29. dubna 2017 ale budou boxeři i fanoušci těžké váhy pociťovat jisté ponížení...

Mimochodem, jistých změn oproti konci července doznal i historický žebříček nejlepších boxerů všech dob dle BoxRec.com.

Je v něm aktuálně už téměř 569 tisíc bojovníků (před pěti měsíci to bylo o jeden a půl tisíce méně) a stále mu vévodí Floyd Mayweather. Na druhé příčce pak figuruje Sugar Ray Robinson, který si prohodil pořadí s Archiem Moorem. Čtvrtý zůstal nejlepší aktivní bijec Manny Pacquiao, první ne-americký boxer v žebříčku.

BoxRec žebříček P4P historieBoxRec žebříček P4P historie

Následuje první z těžkých vah Muhammad Ali, který si prohodil pořadí s Bernardem Hopkinsem (toho srazila rozlučková porážka od Joa Smitha Jr.), následují Julio Cesar Chavez, nově Kanaďan Sam Langford, Evander Holyfield, elitní desítku uzavírá Joe Louis.

Langford se mezi elitu dostal na úkor stále aktivního Roye Jonese Jr.

Stále hodně hluboko v tomto žebříčku figuruje Mike Tyson, byť se již pomaličku různými úpravami (ty se týkají doplňování zápasů z dřívější doby, čímž se mění vlastně vše následně uskutečněné) škrábe vzhůru a nyní mu patří pozice číslo 70, tři místa za další legendou těžké váhy Maxem Schmelingem z Německa.

Další velké změny v přepočítávání můžeme čekat zase zhruba za půl roku. Co přinesou?

Anthony Joshua až číslem 40 napříč vahamiAnthony Joshua až číslem 40 napříč vahami

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze