Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ostrov, teď zahrada. Další blázen-promotér, Eddie Hearn, chce gala na svém panství

  • Napsal Antonín Vavrda

Panství rodiny HearnůPanství rodiny HearnůLONDÝN – Zajímavé řešení našel pro pořádání prvních galavečerů na britské půdě promotér Matchroom Boxing Eddie Hearn. Proč řešit haly a sály, když může udělat akci doma na zahradě...

Lukáš Konečný už nějaký ten pátek dělá galavečery u sebe před hospůdkou Eden v Ústí, ostatně už na konci června by se tam měla boxerská show uskutečnit znovu.

Progresivní promotér UFC Dana White koupil (údajně) kvůli pořádání galavečerů v době koronavirové (a také po ní) ostrov v Tichomoří.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jeho boxerská kopie Eddie Hearn přišel o víkendu s dalším nápadem: letní galavečery na jeho zahradě. „Je to obrovská mise. Chystáme se z naší centrály udělat venkovní místo pro boxerské akce. Uprostřed bude stan, pod který schováme ring,“ řekl britský promotér Daily Mail.

A pozor, nemyslete si, že je řeč o nějakém školním plácku, nebo zahradě doma za baráčkem. Teda doma ano, za baráčkem taky, ovšem tím baráčkem je obří sídlo v Brentwoodu. Znalci poměrů jistě ví, že Hearn pochází z bohaté rodiny, ostatně on často s úsměvem říká, že „proměnil stříbrnou lžičku ve své puse, se kterou se narodil, ve zlatou“.

Sídlo rodiny Hearnů prostě není nějakým domkem se zahradou někde za Prahou, nebo srub v lese, ale regulérní, historické britské panství.

„Jen si to představte. Je léto, celý dům září, v dálce vidíte Canary Wharf (finanční centrum Londýna) a do ringu míří Dillian Whyte a Saša Povětkin, aby si to rozdali o titul mistra světa WBC (prozatímní),“ zasnil se na chvíli skutečně mocný šéf neméně mocné stáje Matchroom Boxing.

Z jeho strany jde o reakci na rozhodnutí British Boxing Board of Control (BBBofC), že na ostrovech by se mohly boxerské akce pořádat už od června, ovšem bez diváků a za přísných bezpečnostních opatření – bojovníci by museli do ringu mířit v rouškách, byly by zakázané třeba i plivací kbelíky.

Je ale otázka, zda se taková omezení budou vztahovat také na venkovní akce, zda tomu nebude v Británii stejně jako v Česku, kde jsou přece jen pravidla pro otevřený a uzavřený prostor trochu jiná.

Zmíněný Whyte s Povětkinem měli bojovat 2. května v Manchesteru, ovšem duel byl kvůli pandemii přeložen na začátek července, už nyní je ale jasné, že se v hale a také v tomto termínu neuskuteční, byť britský bijec trénuje na kempu v zámoří.

Eddie Hearn už to má vymyšlenéEddie Hearn už to má vymyšlené

„Momentálně chystáme zázemí, šatny pro boxery, vymýšlíme cestu k ringu, jak vytvořit akci s co nejmenším počtem lidí. Myslím, že se nám to povede, ostatně i boxeři a všichni kolem se budou venku cítit lépe než někde v tělocvičně. Na hlavami nám budou létat drony, jediné, co dostane zabrat, je náš trávník. Ale co, hlavně, když to bude dobré pro box,“ pousmál se na závěr Hearn.

Ten by ubytovával boxery v nedalekém hotelu, kde by byli drženi v izolaci a podrobeni testům. Jediným zádrhelem tak je momentálně pouze uzavření většiny hranic, i to by nejspíše vlivný promotér vyřešil. Podobně jako v jiných případech se uvažuje o cestování soukromými speciály, pro která neplatí podobná omezení jako pro klasickou leteckou dopravu.

Přestože Hearn mluvil o duelu Whyte – Povětkin, na ten hned na startu celého plánu určitě nedojde, v polovině července by tento projekt měly začít dámy – Terri Harperová a Natasha Jonasová, které by si to rozdaly o titul WBC v super pérové váze.

Stejně tak neuvidí na zahradě panství v Brentwoodu lidé boxovat Anthonyho Joshuu s Kubratem Pulevem. Tento zápas chce Hearn za každou cenu před velkým publikem a s pořádnou pompou. Stáje více je jasné, že k němu nedojde na britských ostrovech. Stále se mluví o Blízkém východu a termínu září, říjen, listopad...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze