Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Odvolání ne, odveta (možná) ano. Manažerka Pejsara chce Kudrjašova dostat do Česka

  • Napsal Antonín Vavrda

Pejsar vs. Kudrjašov / zdroj foto: InstagramPejsar vs. Kudrjašov / zdroj foto: InstagramPLZEŇ – Česká jednička napříč vahami Václav Pejsar (14-9, 12 KO) nakonec nepodal oficiální protest proti výsledku svého posledního zápasu s Rusem Dmitrijem Kudrjašovem (24-3, 23 KO). S „Ruským Kladivem“ kontroverzně prohrál na galavečeru v Krasnojarsku kontroverzně 1-2 na body.

V sobotu 21. prosince odboxoval životní zápas. Přestože byl v závěru čtvrtého kola počítán, dokázal favorizovaného ruského bijce mlátit většinu z deseti vypsaných kol. Roman Petrov, jeden ze tří bodových, to viděl a dal mu zápas vyhrát poměrem 97-92. Dvojice Irakli Malazonia – Semen Stachejev koukala ale na jiný duel.

VÍCE K VÁCLAVU PEJSAROVI:

Jejich verdikty 97-92 a 95-94 přiřkly triumf Kudrjašovovi, kterého domácí publikum vypískalo. Sám ruský bijec v pozápasovém rozhovoru mluvil o zaslouženém triumfu díky taktice a také počítání. O pár hodin ale otočil a na sociálních sítích přiznal, že prohrál. Stejně jako jeho promotér Andrej Rjabinskij.

Ruská federace následně zmíněnou dvojici rozhodčích na 18 měsíců suspendovala. Bez možnosti odvolání. „Zkusíme podat protest,“ přiznal Pejsar ještě před vánočními svátky Profiboxing.cz. Chtěl se ale nejdříve poradit s ruským matchmakerem, který duel zprostředkoval, a také Lukášem Konečným, generálním sekretářem ČUBP (České unie boxerů profesionálů).

„Stál jsem o to, ale Lukáš a také český mezinárodní rozhodčí Pavel Hynek mi říkali, že by se do toho nepouštěli. Kvůli tomu, že to bylo o jediný bod. A že mne to paradoxně posunulo ve světovém žebříčku BoxRec.com o více než 20 míst vzhůru. Pokud bych se odvolal, výsledek by se otočil v můj prospěch, posunul bych se ještě více. Ovšem pokud by chtěli Rusové Kudrjašova podržet a výsledek anulovali, tratil bych na tom nakonec já,“ vysvětlil Pejsar své rozhodování pro Plzeňský deník.

A jelikož dle pravidel ruského svazu je možnost se odvolat proti verdiktu zápasu nejpozději do týdne od jeho konání, je nyní jasné, že tato cesta je pasé. Ovšem už od vyhlášení se mluví o případné odvetě. Pejsar by se jí nebránil. Respektive, nejprve se mu do ní nechtělo. Postupem času ji má ale v hlavě stále více.

„Ukázal jsem si, že mohu boxovat kýmkoliv ze širší světové špičky (on sám do ní ostatně nyní patří). Mému týmu i mně to dodalo elán a sebevědomí do práce,“ svěřil se dál v povídání pětatřicetiletý plzeňský bijec. A svá slova dokládá i činy. Po příjemném vánočním čase se svojí rodinou (a také výletu do Německa) už je opět v tréninku. Ostatně, co kdyby se skutečně odveta domluvila...

„Boxovat na neutrální půdě by bylo ideální, ale nevím, zda by o to třeba němečtí nebo angličtí promotéři stáli. Zatím mi ji nabídli v Rusku. A moje promotérka zjišťuje, jak nákladné by bylo uspořádat zápas v Čechách. Vše je o penězích a Kudrjašov je drahý,“ dodal Pejsar.

Kdo ví, třeba mu opětovně pomůže Konečný, který plánuje od jara rozjet nový tuzemský projekt, pro který už má nyní v zákulisí určitou podporu, a to včetně domácí televize...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze