Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Odklad. Pála před Hrgovičem dává přednost Brožovi, Sauerland je připraven čekat!

  • Napsal Antonín Vavrda

Hrgovič vs. Pála čeká posunHrgovič vs. Pála čeká posunPRAHA – Pondělí už je zase zapomenuto, úřadující český šampion supertíhy mezi amatéry Ondřej Pála (33-5, 23 KO) musí odložit senzační comeback v profesionálním ringu. Ten se měl utkat 26. září v dánském Strueru s chorvatskou hvězdou Filipem Hrgovičem (10-0, 8 KO), jenže ve stejném termínu bude bojovat Pálův svěřenec Miroslav Brož na galavečeru Oktagon MMA v „brněnském pevnosti“.

Bylo to náročné pondělí. Promotéři IAM Fighter Ondřej Pála a Petr Ondruš totiž navštívili tiskovou konferenci Oktagon MMA v hotelu Pyramida, aby spolu projednali další působení v této organizaci své hvězdy Tadeáše „Mawara“ Růžičky.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A kromě toho prvně jmenovaný také v zákulisí informoval o tom, že očekávaný duel s Hrgovičem, chorvatskou hvězdou amatérského a nyní také profesionálního ringu, bude muset být případně přeložen.

„Měli jsme informace, že se akce Oktagonu naplánovaná na 26. září neuskuteční, dneska jsme se ale dozvěděli, že zápas Míry bude, takže je to dané,“ řekl Profiboxing.cz v zákulisí brzo šestatřicetiletý bijec, který byl také domácím šampionem mezi profesionály.

Mezi nimi ale naposledy boxoval 12. dubna, když taktéž v Dánsku, v prvním kole málem šokoval svět, když poslal od počítání britskou věž Davida Priceho (tehdy s bilancí 16-2). Liverpoolský čahoun se ale z problémů dostal, a nakonec Pálu ukončil v kole číslo tři. Poté se pražský bijec tak nějak v tichosti vytratil.

Do ringu se vrátil loni, kdy se přesunul za svojí novou prací v IAF Fighter do TKBC Praha. Kromě role trenéra se také sám vrátil do přípravy a výsledkem byla dominance na podzimním mistrovství ČR, jehož finále se uskutečnilo v legendární Lucerně.

Mezi Pálovy svěřence patří právě i tvrďák přezdívaný „Inkvizitor“, který loni zapsal dvě nepříjemné porážky, aby se letos v únoru před koronavirovou krizi vrátil zpět na vítěznou vlnu triumfem nad Igorem Danišem.

„Na tenhle galavečer se vlastně připravujeme od zápasu s Danišem, nemohu najednou odjet a vykašlat se na něj. To se nedělá, za to mi ani zápas s Filipem nestojí. Jsme v komunikaci s matchmakerem Tomem Dallasem, jedná se o novém termínu. Mohu z toho jen vytěžit, dostanu více času na přípravu,“ usmíval se Pála, který už s tréninkem na mistra Evropy 2015 a bronzového z OH 2016 začal chystat.

Jak jinak než opět pod rukami velezkušeného Míti Soukupa v Pražském rohovníku, který stojí například i za kariérou Rudy „Mlátičky“ Kraje. „Míra ale říkal, že mi to vynahradí a zaplatí,“ přidal poté svůj obvyklý vtípek, když se podíval na vedle sedícího svěřence, který zrovna v tu chvíli nevnímal.

Dle zákulisních informací byla ve hře i náhrada v osobě neporaženého třicetiletého Dána Kema Ljungqvista (10-0, 5 KO), který stejně jako Hrgovič patří pod stáj Sauerland Event a který má stejně jako Chorvat zkušenosti s českými bijci.

Osmadvacetiletý rodák ze Záhřebu v amatérech boxoval s Danielem Táborským, v profi pak byl jeho druhým protivníkem Pavel Šour. Levoruký bijec z Kodaně získal v amatérech vedle cenného skalpu Petera Kadiru také ten Táborského, byť zápas skončil těsně na body a mohl dopadnout výsledkově i opačně, v profesionálním ringu pak zdolal Františka Kohouta, a hlavně loni v květnu po zajímavé bitvě Dominika Musila.

Ano, toho Musila, kterého v zaplněné Lucerně porazil v listopadu Pála...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze