Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Novinky ze světa boxu I.: Joshua hodlá Furyho sundat, Frazier se dočkal obří sochy

  • Napsal Antonín Vavrda

Joe FrazierJoe FrazierPRAHA – Dlouho jsme vám podobnou záležitost nenabízeli, ale poslední dění ve světě profesionálního boxu je zase více než živé, proto se souhrn aktuálního dění nabízí. A pro jistotu jej rozdělíme na dvě části – dnes a zítra. Pokud k tomu bude příhodná situace, vrátíme krátké novinky na náš web pravidelně s týdenní periodicitou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Joshua: Fury může dělat co chce, já jdu tu show vyhrát!

Na oficiální oznámení sice stále čekáme, o souboji dvou titánů těžké váhy se mluví ale vlastně už jako o hotové věci. Ve druhé polovině roku 2021 by tak mělo dojít na sjednocující střet mezi šampionem WBA, IBF a WBO Anthonym Joshuou (24-1, 22 KO) a Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO).

„Hele, chápu, že dělá to, co dělá, mě ty jeho řeči, blbosti v ringu, kdy má ruce za zády a podobně baví. Ale říkám ti jasně – může klidně šaškovat, jak chce. Může se klidně stavět na hlavu, já v ním mám jediné, chci ten zápas uzavřít jako vítěz. Nic jiného mě nezajímá,“ svěřil se Joshua v dalším vysílání dílu pořadu Road to Undisputed. No, už aby to bylo...

Benavidez věnuje část sobotního výdělku dětem sportujícím bez podpory

Dvojnásobný mistr světa v super střední váze David Benavidez (23-0, 20 KO), kterého čeká v noci na neděli eliminace WBC v této divizi proti Ronaldu Ellisovi (18-1-2, 12 KO), ukázal, že má velké srdce. Čtyřiadvacetiletý rodák z Phoenixu se rozhodl pomoct dětem, které sportují pod neziskovými organizacemi.

Část své sobotní výplaty pošle na konto programu Boys and Girls Club, konkrétně na stipendia nadaných dětí ovšem bez finančního zázemí, které se věnují basketbalu. „Je nám ctí, že se David rozhodl udělat toto gesto. Jeho sponzorství nám pomůže podpořit sportovní hodnoty a nadání skupině mladých lidí,“ poděkovala talentovanému boxerovi Marcia Mintzová, generální ředitelka organizace.

Frustrovaný Usyk chce bojovat

„Pokud letos se letos neuskuteční duel Joshuy s Furym, nebo bude posunut na konec roku, chceme využít práva na souboj s AJ z pozice povinného vyzývatele. Usyk chce prostě konečně bojovat, ne furt jen čekat,“ nechal se slyšet spolupromotér bývalého krále křížové váhy Alexander Krassjuk.

Hvězdný Ukrajinec čeká stále na dražbu k souboji o prozatímní pás WBO v těžké váze proti Britu Joe Joycemu, jenže federace dle všeho čeká na to, jak dopadnou jednání mezi jejím šampionem (Joshua) s Furym. Kromě toho, že se tady bojuje na dvou frontách, je to podobné také u Usyka. Toho totiž vedle Matchroom Boxing a Krassjuka coby manažer zastupuje Egis Klimas. A ten údajně nadále jedná s manažerem Joycem – Adamem Moraleem z SJAM Boxing.

Josh Taylor: Terence Crawford? Jasně, že mě zajímá!

Už za dva měsíce se dočkáme druhého zápasu o pásy všech čtyř hlavních federací v lehké velterové váze. Josh Taylor (WBA, IBF) v něm vyzve Joseho Ramireze (WBC a WBO). A aniž by chtěl neporaženého Američana přehlížet, myslí taktéž nezdolaný Brit už na další výzvy.

„Rozhodně se mu nekoukám přes rameno, vždyť je mistrem světa dvou federací, poráží každého soupeře, je nátlakový, silný, tvrdý. Bude to jiný zápas než s Regisem Prograisem, který je spíše taktik. Těším se na ten zápas, známe se z amatérského ringu, poprvé jsem ho viděl už před deseti lety na MS v Ázerbájdžánu. Je to skvělý boxer, ale rozhodně mám zbraně, jak ho porazit,“ řekl nejdříve směrem k zápasu, který je naplánován na 22. května.

A poté došla řeč také na muže, který tuto divizi sjednotil jako první, stále neporaženého – dnes už šampiona velterové váhy – Terence Crawforda. „Samozřejmě, že mě zajímá. Že mě zajímá zápas s ním, byl by to obrovský zápas. Dva nesporní šampioni. Ale to až po Ramirezovi a poté, co se tím šampionem stanu,“ ukázal pravé skotské sebevědomí třicetiletý bijec přezdívaný „The Tartan Tornado“.

Ben Askren bude trénovat na souboj s Jakem Paulem s legendárním Freddiem Roachem

Bývalý šampion dvou velkých MMA organizací Ben Askren se rozhodl spojit síly s legendárním boxerským trenérem Freddiem Roachem. Důvod je nasnadě, za měsíc jej čeká v kalifornském Hollywoodu premiéra mezi profesionálními šestnácti provazy proti Youtuberovi Jaku Paulovi (2-0, 2 KO).

„Jsem v LA teprve týden, ale už se nemohu dočkat dalších tréninků. Dělám maximum pro to, abych se předvedl jako špičkový boxer a abych vymlátil Paulovi mozek z hlavy. Mám na to pod Roachem dostatek času,“ řekl pro MMA Junkie muž, který je sice zkušenějším bojovníkem než mladý Youtuber, na druhou stranu je brán za špičkový zemař, který má v postoji rozhodně znatelné slabiny.

Buatsi má nového trenéra: Virgila Huntera

Sedmadvacetiletá talentovaná polotěžká váha – Brit Joshua Buatsi (13-0, 11 KO) – má nového trenéra. Bronzový olympionik z Ria se svěří do rukou Američana Virgila Huntera. „Je to hlavně styl, kterým se jeho svěřenci prezentují, co mě oslovilo. Ward byl světovou špičkou, v mojí váze, to mluví za vše,“ připomněl v rozhovoru pro Sky Sports skutečnost, že vedle části kariéry Amira Khana provázel Hunter celou Andrého Warda, neporaženého šampiona super střední i polotěžké váhy.

Rivase čeká odveta s Louisem

Možná na první pohled lehké zklamání, při bližším zkoumání ale dává další duel Kolumbijce Oscara Rivase (26-1, 18 KO). Neúspěšný vyzývatel o prozatímní titul WBC v těžké váze, pro kterého byl tento střet s Dillianem Whytem z července 2020 dosud posledním, se netradičně v úterý postaví doma v Quebec City montrealskému rodákovi Sylveru Louisovi (8-5, 4 KO).

Ten sice nemá dvakrát působivou bilanci, v červnu 2012 ale Rivasovi zle zatopil, a nakonec prohrál po osmi kolech kontroverzně 1-2 na body. Teď dostává primárně křížová váha, která naposledy boxovala v roce 2016, šanci na pomstu...

Joe Frazier má vlastní sochu

Legendární Joe Frazier se u příležitosti pondělního padesátiletého výročí od první (vítězné) bitvy s Muhammadem Alim dočkal ve svém rodném městě – Filadelfii – odhalení speciální bronzové sochy. Ta je dokonce větší a těžší než originál – měří skoro 280 centimetrů a váží bezmála 750 kilogramů. Ceremoniálu, který se uskutečnit v nově otevřené tělocvičně Joe Hand Promotions (Joe Hand Sr. v začátcích financoval kariéru Fraziera), se zúčastnili Frazierovi dva synové a dcera.

Busta je speciální tím, že ji tvoří Frazier spolu se svým rivalem a ve své slavné pozici – tedy připraven udeřit soupeře na nechráněnou bradu naskočeným předním (levým) hákem. Není bez zajímavosti, že Filadelfie je boxerské město, které má se sochami bojovníků zkušenosti. Právě zde se totiž natáčely všechny díly legendární filmové série Rocky.

Legendární „Smokin Joe“ byl mistrem světa v letech 1970 až 1973. Kariéru ukončil už v roce 1976 po druhé prohře s Georgem Foremanem. Právě on a Ali byli jedinými přemožiteli olympijského šampiona z roku 1964, který v profesionálním ringu vyhrál 32 duelů, z toho 27 před limitem. V roce 1981 se pokusil o comeback, po remíze v desetikolovém střetu s průměrným Floydem Cummingsem odešel do důchodu definitivně. Zemřel ve věku 67 let v roce 2011.

Gilberto Ramirez: porazím Canela Alvareze a překonám rekord Floyd Maywaeathera

Nový přírůstek do rodiny Golden Boy Boxing – Mexičan Gilberto Ramirez (41-0, 27 KO) si rozhodně neklade malé cíle. Stále teprve devětadvacetiletý bývalý šampion WBO v super střední váze touží po sjednocení titulů ve váze polotěžké, kde je nyní. A také po dalších dvou velkých výzvách.

„Chci bojovat s Canelem. Vím, že ho dovedu porazit. Myslím, že by to byla další velká mexická bitva, která by fanoušky bavila a lákala. Je to součást mého plánu s co největšími zápasy. Chci být opět mistrem světa, být absolutním šampionem a odejít do důchodu poté, co překonám rekord Floyda Maywaethera,“ pronesl levoruký čahoun přezdívaný „Zurdo“. Mimochodem, legendární Američan ukončil kariéru s bilancí 50-0 (27 KO).

Ačkoliv to vypadá, že s počtem zápasů by neměl mít rodák z Mazatlanu problém, opak je pravdou. Za posledních pět let stihl zdravotními problémy sužovaný (a také tahanicemi promotérů a manažerů) talent pouhých osm duelů, před duelem loni v prosinci proti Alfonsovi Lopezovi měl pauzu dlouhých 20 měsíců...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze