Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Novinky: kat Wildera drsně padl, Okolie chce dobýt vše, Conor opravdu chyboval

  • Napsal Antonín Vavrda

Lawrence OkolieLawrence OkoliePRAHA – Je zde další týden a s ním i shrnutí posledních novinek ze světa profesionálního ringu. Dělo se toho zase více než dost.

VÍCE ZE SVĚTA BOXU:

Beterbijev s výkonem proti Deinesovi není spokojen

Sice v sobotu večer uhájil tituly WBC a IBF v polotěžké váze stejně jako čistou knockoutovou bilanci, přesto nebyl Rus Artur Beterbijev (16-0, 16 KO) s desetikolovou šichtou proti Němci Adamu Deinesovi (19-2-1, 10 KO) spokojen.

„Hodně věcí v tom zápase nevyšlo tak, jak jsem si přál. Možná časová pásma, možná něco jiného, můj kouč Marc Ramsey mi tvrdil, že jsem až do devátého kola spal. A navíc soupeř byl silnější, než jsme čekali,“ pousmál se ruský bombarďák, pro kterého to byl první profesionální duel na domácí půdě. „Byl opravdu kvalitní, dobře se pohyboval, ale Artur bojoval dle plánu, nikam se nehnal, zvládl to dobře,“ přidal ale naopak spokojený Ramsey.

Mimochodem, zápas v zámoří sledovalo v odpoledním čase zhruba 290 tisíc diváků, což pro ESPN nejsou vůbec špatná čísla. Je třeba totiž přihlédnout nejen k času, ale také skutečnosti, že šlo o zápas dvou evropských boxerů, když především Deinese americké publikum vůbec nezná. ESPN duel vysílala proto, že Beterbijev patří do stáje Top Rank Boxing, která má s tímto kanálem smlouvu.

Whyte: Tentokrát už Povětkina vstát nenechám

Brit Dillian Whyte (27-2, 18 KO) se už nemůže dočkat odvety s Rusem Alexanderem Povětkinem (36-2-1, 25 KO), který mu loni na konci léta připravil šokující knockoutovou prohru v šestém kole.

„Jedna, dvě, tři prohry dneska nic neznamenají, není problém se vrátit, pokud máš proti sobě kvalitní protivníky. Byl jsem bojovníkem dávno před tím, než jsem se stal boxerem. Mám v obou rukou dost síly. Povětkin je velmi chytrý a opatrný boxer, zkušený člověk. Je to i velmi tvrdý chlap. Minule jsem ho netrefil ani jednou čistě, přesto šel k zemi, aby se z ní zase postavil. A pak mě ukončil. Tentokrát, až ho udeřím, už nevstane,“ dodal sebevědomě rodák z Jamajky.

Zda na jeho slova dojde, budeme moct sledovat v sobotu večer i v Česku, galavečer na své platformě vysílá streamingová společnost DAZN.

John Kavanagh: Posedlost boxem stála Conora zápas s Poirierem

Kouč irské hvězdy Conora McGregora – John Kavanagh – přiznal, že myšlenky na případný boxerský zápas s legendárním Filipíncem Mannym Pacquiaem v boxerském ringu zastínili jeho svěřenci mysl a stály tak za prohrou s Dustinem Poirierem.

„Jsme trošku posedlí boxem. Točili jsme v přípravě jen s jedním talířem, boxerským. A zapomněli jsme na ty další – kickboxerské a zápasnické. Je to jen naše chyba a jen my se z toho musíme poučit. Musíme se od toho odrazit a změnit některé věci v příštím kempu. Nemyslím si, že je třeba vše překopat, ale úpravy na místě jsou. Conor je pořád špička, jen se musí znovu nastartovat a my jsme tu od toho, abychom ten proces zahájili,“ řekl Kavanagh pro BT Sport.

Bellew: Okolie může porazit i Briedise s Makabuem

Bývalý šampion křížové váhy a nyní expert televize Sky Sports Tony Bellew si myslí, že jeho krajan Lawrence Okolie (16-0, 13 KO) má na to, aby jednou ovládl celou divizi.

„Souboj s Mairisem Briedisem, po kterém touží, rozhodně nebude snadný, je to hodně chytrý a šikovný boxer, který vždy ví, co má dělat. Je to úplně jiný typ soupeře, než byl Glowacki. Totéž platí pro Ilungu Makabua, který je pro změnu extrémně nebezpečný, tvrdý, otočený gard,“ řekl Bellew, který druhého jmenovaného moc dobře zná. Právě s ním vybojoval titul mistra světa, přestože byl v souboji na stadionu Evertonu on tím prvním počítaným boxerem.

Okolie: Sjednotím celou křížovou váhu, ovládnu brigderweight a pak i supertíhu

Jestliže Bellew je s ambicemi osmadvacetiletého Brita opatrný, on sám si s nějakou skromností hlavu neláme. „Musím sjednotit pásy, abych překonal úspěchy Davida Hayeho. Pak zamířím do bridgerweight, získám pás tam, a nakonec si podmaním těžkou váhu a budu šampionem těžké váhy. A poté budu moct říct, že jsem nejlepší z Britů. Ze všech,“ poznamenal šampion WBO, sedmý to mistr světa křížové váhy z britských ostrovů.

Ničitel Marsellose Wildera sám pocítil drsnou prohru

Osmatřicetiletý Dustin Long (4-2-2, 4 KO) byl propuštěn po pár hodinách z nemocnice poté, co jej v noci na neděli drsně knockoutoval o polovinu mladší Tristan Kalkreuth (8-0, 5 KO). Stalo se tak už po 78 vteřinách zápasu a Long zamířil přímo z ringu na nosítkách do špitálu. Dle vyšetření byl naštěstí pouze dehydratován ze shazování váhy a dalších okolností.

Pro Longa to byl druhý zápas za posledních pět týdnů, přičemž v polovině února navážil 105 kilogramů, zatímco pro sobotní souboj se opět vrátil do „své“ křížové váhy s 91,3 kilogramy. V ní zazářil předloni v listopadu, kdy ve čtvrtém kole do té doby prohraného duelu knockoutoval Marsellose Wildera, mladšího bratra bývalého mistra světa WBC v těžké váhy Deontaye Wildera.

Wallin: Joshua může porazit Furyho

Je hodně těch, kteří v blížícím se souboji britských hvězd – Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) vs. Anthony Joshua (24-1, 22 KO) – favorizují prvně jmenovaného. Vlastně to tak vidí také bookmakeři. Předloňský protivník prvně jmenovaného – Švéd Otto Wallin (22-1, 14 KO) – si ale myslí, že AJ má proti svému krajanovi velké šance uspět.

„Předně – oba jsou nejlepší těžké váhy současnosti. Bude to skvělý zápas. Joshua potřebuje pro úspěch zase začít věřit v sama sebe. Tak, jako to měl třeba ještě v souboji s Breazeaelem. Možná si přestal věřit po prohře s Ruizem, těžko říct. Fury o sobě nepochybuje, a to z něj dělá vítěze, ale já si myslím, že AJ má zbraně na to, aby vyhrál – je velký, výbušný, a hlavně silný s knockoutovým úderem,“ pronesl aktuálně možná nejlepší Evropan těžké váhy mimo britské ostrovy.

Gervonta Davis porušil 14 dopravních předpisů při zatčení v Baltimoru

Americký boxer Gervonta Davis (24-0, 23 KO) je divoký v ringu stejně jako mimo něj. Důkazem budiž nový případ, kdy jej policisté zadrželi dle protokolu 5. listopadu v 1:55 hodin poté, co o osm minut dříve ve svém Lamborghini Uris trefil Toyotu Solara na křižovatce, kde byly kamery, které vše zachytili. Davis z místa nehody utekl, mimo jiné proto, že neměl v té době platný řidičský průkaz.

To ale nebyl jediný jeho prohřešek, policisté mu v protokolu vyčetli dalších třináct provinění proti zákonu. Přesto může být známý průšvihář „celkem v klidu“. Všechny body protokolu mají maximálně denní sazby, při sečtení mu tak hrozí za nehodu se čtyřmi zraněnými osobami maximálně 7 let a 55 dní vězení. Důvod je nasnadě – zatím jde pouze o přestupky, nikoliv o trestné činy. Klidu do dalších týdnů a měsíců ale Gervontovi rozhodně nepřidají...

Crawford: Proč všichni řeší Spenceho, když se stejně neutkáme?

Na víkendovém galavečeru DAZN a Golden Boy Boxing, kde si další knockoutové vítězství připsal mladý talent velterové váhy Vergil Ortiz Jr. (17-0, 17 KO), se objevily i dvě největší hvězdy této divize – neporažení Terence Crawford (37-0, 28 KO) a Errol Spence Jr. (27-0, 21 KO).

„Hele, nechápu, proč se mě na to všichni pořád ptáte. Je to uzavřená záležitost, ten zápas nikdy nebude. Prostě nebude. Daleko větší šance jsou na můj střet s Vergilem, vím, že se mnou chce bojovat a já to respektuji. Pokud bude dál na sobě pracovat, není to nereálné,“ pronesl prvně jmenovaný šampion WBO na adresu mistra světa WBC a IBF a také držitele pásu WBO International. Ten totiž z dvaadvacetiletého mladíka dělá potenciálního Crawfordova vyzývatele.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze