Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Novinky: Tyson chce Holyfielda i Lewise, exhibici si střihnou také Cotto s Marquezem

  • Napsal Antonín Vavrda

Legendy se chystají do ringuLegendy se chystají do ringuPRAHA – Další týden ve světě profesionálního boxu za námi, další oznámený comeback. Tak se pojďme podívat na to nejzajímavější, co se v posledních dnech v zákulisí rohovnického sportu událo.

DALŠÍ AKTUALITY ZE SVĚTA BOXU:

Povětkinův výkon prodělaný covid ovlivnil

V srpnu 2020 porazil ruský bijec Alexander Povětkin (36-3-1, 25 KO) britského rivala Dilliana Whyta (28-2, 19 KO) ze dvou knockdownů, v nedávné odvetě ale působil od úvodního úderu vratkým dojmem a ve čtvrtém kole byl konec. Začalo se spekulovat, že přípravu olympijského šampiona z roku 2004 ovlivnil prodělané koronavirové onemocnění na konci listopadu.

„Nejsem lékař, ale podle mého názoru pořád přesně nevíme, jaké následky s sebou nese prodělání covidu. Je těžké říct, jak moc to Sašu ovlivnilo, ale já jsem o tom přesvědčen. Co se týče především fyzické stránky. Stejně tak nebyl tak soustředěný a trpělivý, prostě jako by napůl spal,“ řekl Boxingscene.com Dmitrij Ivanov, manažer Povětkina. Podobný názor vyslovil krátce po zápase i prezident federace WBC Mauricio Sulajmán.

Dáme klidně 10 milionů dolarů za Tima Tszyu

Promotérský tým stojící kolem syna slavného otce Tima Tszyua (18-0, 14 KO), který na konci března v pěti kolech vyřídil Dennise Hogana (28-4-1, 7 KO), má jasno, kolik stojí případně možnost dostat pro šestadvacetiletý talent titulovou šanci na domácí, australskou půdu.

„Deset milionů. Nějak tolik nás případně bude stát, aby si Tim zaboxoval o titul mistra světa doma. Cílíme na oba šampiony a hledáme možnosti, jak dosáhnout svého,“ řekl promotér George Rose, který sází také na skutečnost, že u protinožců se konají sportovní akce za přítomnosti diváků.

Ti se ale vrací do hlediště také v zámoří, kde boxují oba současní šampioni lehké střední váhy, tedy jak Argentinec Brian Carlos Castano (17-0-1, 12 KO – federace WBO), nebo Američan Jermell Charlo (34-1, 18 KO) – federace WBC, WBA i IBF).

Shieldsová: Chci Marshallovou, ideálně na kartě Fury vs. Joshua

Američanka Claressa Shieldsová (10-0, 2 KO), která dokázala sjednotit jak lehkou střední, tak střední váhu a která má doma dvě olympijská zlata, chce bojovat letos proti Britce Savannah Marshallové (9-0, 7 KO). Důvod? Současná mistryně světa WBO ve střední váze je jedinou přemožitelkou Shieldsové v její celé boxerské kariéře – jak amatérské, tak profesionální.

„Uvažuji o něm jen proto, že vím, jak jsem skvělá. Pokud bych neměla všechny své úspěchy, nikoho by tento zápas nezajímal. Takže proto o něm všichni mluví. Fury s Joshuou mají mít dva zápasy a myslím, že kdybychom je my dvě doprovodily o všechny tituly ve střední váze, tak by to bylo více než skvělé pro všechny,“ nechala se hvězdná Američanka slyšet pro Sky Sports. Dočká se souhlasné reakce?

Ruský souboj o stříbrný pás WBC v nové váze

Super křížová (bridgerweight) divize federace WBC má před sebou, jak zápas o světový pás, tak také o „stříbrný“ titul. Střetnou by se o něj měli ruští veteráni Jevgenij Romanov (15-0, 11 KO) a Dmitrij Kudrjašov (24-3, 23 KO). Jejich zápas by byl zajímavý i z toho pohledu, že prvně jmenovaný je brán coby menší těžká váha, druhý pak je naopak vedený ve váze křížové.

Wardley si to rád rozdá s Webbem

Talentovaná těžká váha Fabio Wardley (11-0, 10 KO) nemá problém s ostrovním soubojem proti Nicku Webbovi (17-2, 13 KO). Oba by na něj měli dokonce i stejně dlouhou přípravu, poslední duely absolvovali 27. března, Wardley na Gibraltaru ukončil v pátém kole Erika Molinu, Webb na stejném galavečeru překvapil dvoukolovou demolicí Erika Pfeifera.

„Ano, rozhodně by to byl zajímavý boj. Je to jedna z možností, o kterou stojím a o kterou jsem promotéry požádal. Myslím, že naše společné triumfy na stejné akci vše usnadnily. Věřím, že je to reálné a uskutečnitelné,“ řekl Wardley v jednom z podcastů na začátku tohoto týdne.

Tyson: Chci exhibici s Holyfieldem i Lewisem

Legendární těžká váha Mike Tyson konečně pronesl, jaké jmenovité cíle má pro letošní rok. Další exhibiční duely by rád absolvoval proti svým velkým rivalům a přemožitelům – Evanderu Holyfieldovi a Lennoxu Lewisovi.

„Chci je oba, myslím, že letos je to reálné. Pokud to nepůjde, tak holt uspořádám exhibici s Furym. Pokud to udělám, ať to dopadne jakkoliv, tak mohu jít a žít dál svůj život. A to jsou jen exhibice. Přesto bych jimi překonal všechny mé rekordy,“ pronesl ve svém posledním podcastu. Slova o překonání rekordů jsou cílená pochopitelně na prodeje PPV, zmíněné střety (dvě prohry s Holyfieldem i porážka s Lewisem) atakovaly dva miliony prodaných placených přenosů.

Eubank Jr.: Vsadím 10 tisíc liber na vítězství Canela nad Saundersem

Britský bijec střední váhy Chris Eubank Jr. (29-2, 22 KO) si je jistý tím, že za měsíc dokáže Mexičan Canelo Alvarez (55-1-2, 37 KO) s přehledem zdolat jeho krajana Billa Joa Saunderse (30-0, 14 KO). „Dokonce na to vsadím 10 tisíc liber. Canelo ho ukončí před limitem, u Saunderse nevidím žádné zlepšení, posun od našeho souboje,“ vysvětlil své pohnutky syn slavné otce, který s ostrovním rivalem prohrál těsný souboj v listopadu 2014.

Tehdy ještě byli oba ve váze střední. Duel mezi Alvarezem a Saundersem, který je naplánován před diváky na fotbalový stadion v Texasu na 8. května se uskuteční o tři tituly mistra světa ve váze super střední – pásy WBC a WBA přinese do ringu Mexičan, ten WBO pak britský bijec.

Fedosov se postaví Medžidovovi

Ruský ranař Andrej Fedosov (31-3, 25 KO), který naposledy boxoval v říjnu 2018, kdy porazil na body Joeya Dawejka, se příští víkend postaví trojnásobnému mistru světa a bronzovému z olympijských her Magomedrasulu Medžidovovi (3-0, 3 KO). Ten nabral podobnou rychlost v profesionálním ringu jako například jeho vrstevník a rival Joe Joyce a další cennou výhrou by se mohl dostat na hranici elitní padesátky těžké váhy dle BoxRec.com.

Cotto a Marquez si to dají v exhibici

Rivalita Portorika a Mexika v boxerském ringu rozjitří 12. června dvě z největších legend obou zemí – jednačtyřicetiletý Miguel Cotto (41-6, 33 KO) a o šest let starší Juan Manuel Marquez (56-7-1, 40 KO). „Legendy nikdy neopouštějí byznys předčasně,“ nechal se slyšet prvně jmenovaný, mistr světa čtyř vah. Podobného úspěchu dosáhl také jeho rival, který na rozdíl od Cotta dokázal – byť jen jednou ze čtyř pokusů – zdolat Mannyho Pacquiaa. V jaké váze a na kolik kol se utkají, zatím není známo.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze