Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Novinky: Kličko se nechá testovat VADA. Povětkin dopoval, Rusové tvrdí, že ne

  • Napsal Antonín Vavrda

Vladimir KličkoVladimir KličkoPRAHA – Hodně zajímavého se děje ve světě profesionálního v posledních dnech. Pojďme si proto shrnout to nejzajímavějších v krátkém souhrnu novinek nad rámec aktuálních článků.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Washington si to rozdá o titul WBC s Wilderem

Dopingového hříšníka Andrzeje Wawrzyka z Polska nahradí pro galavečer naplánovaný na 25. února do amerického Birminghamu neporažený Američan Gerald Washington (18-0-1, 12 KO), který si to v Alabamě rozdá se svým parťákem z projektu Premier Boxing Champions Deontayem Wilderem (37-0, 36 KO) o jeho titul WBC v těžké váze. Dle reakcí expertů i na sociálních sítích je duel Wilder vs. Washington zajímavější než původně chystaný duel s Wawrzykem.

WBC a WBA chtějí jednotné vyzývatele

Dvě nejstarší a nejmocnější boxerské federace spojily síly a touží po tom, aby v případě sjednocujících duelů o jejich pásy WBC a WBA existoval pro vítěze pouze jeden – stejný – vyzývatel. Mauricio Sulejman (WBC) a Gilberto J. Mendoza (WBA) tak chtějí zjednodušit profesionální box především fanouškům. Zda na jejich myšlenku přistoupí také IBF (Daryl Peoples) a WBO (Paco Varcarcel), to ukáží až následující týdny a měsíce.

Aktuálně se dohoda mezi Sulejmanem a Mendozou týká duelů Danny Garcia vs. Keith Thurman (4. března) a Gennadij Golovkin vs. Daniel Jacobs (18. března), pokud by na tento směr přistoupily i zbylé federace, pak také souboje Anthony Joshua vs. Vladimir Kličko (29. dubna). Především v případě IBF, která hodně dbá na své oficiální vyzývatele a nemá problém odebrat šampionovi titul v případě neplnění „povinností“ se ale zdá podobná shoda hodně složitá.

Kličko je v programu VADA

Ukrajinec Vladimir Kličko (64-4, 53 KO), který je nyní společně se svým protivníkem Anthonym Joshuou (18-0, 18 KO) ve Spojených státech na turné před jejich velkou londýnskou bitvou, se přihlásil do programu „Čistý box“ federace WBC a bude tak namátkově kontrolován Nezávislou antidopingovou federací pro box a bojové sporty (VADA).

„Myslím, že je to velmi důležité. Jsem tomuto programu nakloněný, souhlasím s ním. Pokud chceme mít tento sport čistý, musíme mít namátkové kontroly tak, jak je to v olympijském boxu. Myslím, že je to velmi důležité, tohle není tenis, v ringu se dva muži chtějí navzájem zabít. Co se týče dopingu tak s ním ale nesouhlasím v žádném sportu,“ řekl na tiskovce v New Yorku Kličko.

Ten si následně nepřímo rýpl do svého bývalého rivala Tysona Furyho, který loni v září podobnými namátkovými dopingovými kontrolami neprošel. „Myslím, že pokud víte, že jste v tomto programu a šňupete kokain, tak musíte být blbec. Co jiného za tím hledat?“ pronesl ukrajinský obr, kterého ale do programu „Čistý box“ dotlačil jeho příští protivník Joshua.

Peter Fury: Kličko je favoritem

K zápasu, který rozhodne o králi těžké váhy, se vyjádřil také trenér a strýc posledního přemožitele Ukrajince – Peter Fury: „Pokud bych měl někoho favorizovat, pak Klička, a to díky jeho zkušenostem. Je ale otázkou, zda bude mít hlad ještě jednou uspět, ještě jednou se obětovat. Pokud ano, bude to velký boj. Myslím, že pro Joshuu to může být ještě moc brzo, na druhou stranu si ten kluk zaslouží respekt za to, že do téhle výzvy šel.“

Canelo bude šampionem WBO i v případě porážky s Chavezem

Byť titul mistra světa WBO v lehké střední váze získal Mexičan Canelo Alvarez (48-1-1, 34 KO) loni v září a v příštím souboji – 6. května – jej proti krajanovi Juliu Cesarovi Chavezovi Jr. (50-2-1, 32 KO) hájit nebude, dle předsedy WBO Paka Varcarcela šampionem zůstane i poté. Bez ohledu na výsledek.

„Canelo má naši plnou důvěru pro tento duel, má devět měsíců na to, aby pás WBO v lehké střední váze obhájil a na jeho rozhodnutí budeme čekat tak dlouho, jak to bude nutné. Oba jsou mí přátelé a na jejich duel se moc těším,“ řekl Varcarcel Boxingscene.com. Jen tak na okraj – Canelovi vyprší tato lhůta na obhajobu titulu 17. července 2017.

Ramireze vyzve Korobjov?

Druhou šanci na zisk titulu mistra světa WBO nejspíše dostane Rus Matt Korobjov (27-1, 14 KO), tentokrát ale ne ve střední, ale super střední váze. Promotér Bob Arum by právě jeho chtěl coby soupeře pro Mexičana Gilberta Ramireze (34-0, 24 KO) do jeho první obhajoby pásu, který vybojoval loni v dubnu nad legendárním Němcem Arthurem Abrahamem. K duelu by mohlo dojít na galavečeru Manny Pacquiao vs. Jeff Horn konaného 23. dubna v Brisbane.

Inoue se chce stát globální hvězdou

Stále teprve třiadvacetiletý Japonec Naoya Inoue (12-0, 10 KO) by v roce 2017 rád vystoupil ze stínu světových boxerských hvězd a z pozice jednoho z největších talentů napříč vahami by se chtěl posunout právě mezi zmíněnou elitu.

„Musím se i nadále zlepšovat, tvrdě dřít na trénincích. A také předvádět perfektní výkony v zápasech. Mám na čem pracovat, ale rád bych se dostal letos do podvědomí nejen fanouškům v Asii,“ pronesl mistr světa dvou váhových divizí, kterého by fanoušci již nyní rádi viděli v jednom ringu s Nikaragujcem Románem Gonzalezem (46-0, 38 KO).

Khan vyhodil své rodinném příslušníky z týmu

Hodně ostrý spor musel hasit Brit Amir Khan. Poté, co jeho manželka Faryal Machdoomová obvinila jeho rodinu ze šikany a týrání, rozhodl se jeden z nejlepších britských boxerů s pákistánskými kořeny vyřadit ze svého týmu otce Shaha a strýce Tahira. „Miluji svoji rodinu, ale chci s ní mít jen rodinná pouta. Není dobré toto plést také do byznysu,“ vysvětlil svůj krok Khan, který se tak nepřímo postavit za svoji ženu.

Showtime porazila ve sledovanosti HBO

Poprvé za tři roky porazila televize Showtime svého velkého rivala HBO při přímém souboji o televizní diváky. Zatímco galavečer Showtime s vrcholem v podobě duelu Leo Santa Cruz vs. Carl Frampton II. sledovalo v průměru 587 tisíc diváků (maximum bylo 643 tisíc), akci HBO s hlavním tahákem Miguel Berchelt vs. Francisco Vargas se dostalo na průměr 497 tisíc (maximum bylo 549 tisíc).

Marquez: Pátý duel s Pacquiaem nebude ani za 100 milionů dolarů

Mexická legenda Juan Manuel Marquez (56-7-1, 40 KO) pro domácí média uvedl, že na jeho pátý duel s životním rivalem Mannym Pacquiaem (59-6-2, 38 KO) nedojde, ani kdyby na stole leželo 100 milionů dolarů pro oba.

„Odmítl jsem nabídku na 60 milionů dolarů, odmítl bych i tu na 100 milionů. Rád bych se vrátil, ale ne tímto duelem. Letošní rok bude pro moje rozhodnutí klíčové,“ pronesl třiatřicetiletý veterán, který naposledy boxoval v květnu 2014, kdy porazil ve dvanácti kolech Američana Mika Alvarada.

Lomačenko vs. Sosa o dva tituly

Boxingscene.com ve středu večer potvrdilo, že 8. dubna bude soupeřem devětadvacetiletého Ukrajince Vasila Lomačenka (7-1, 5 KO) americký bijec Jason Sosa (20-1-4, 15 KO). Půjde tak o sjednocující duel o tituly WBO a WBA v super pérové váze.

Taktéž devětadvacetiletý Sosa je velkým překvapením posledních dvou let. Nejprve remizoval v prosinci 2015 s vysoce favorizovaným Jamajčanem Nicholasem Waltersem (ten následně loni potupně vzdal po šesti kolech duel právě s Lomačenkem), aby následně porazil Javiera Fortuna, kterému sebral titul mistra světa, a také Stephena Smitha.

Co dál s Kellem Brookem?

V nepříjemné pozici je Brit Kell Brook (36-1, 25 KO). Ten společně s manažerem Eddiem Hearnem toužil po duelu s krajanem Amirem Khanem, z něj ale sešlo. Šampion IBF ve velteru se sice nechce vzdát svého pásu, kvůli čemuž se musí postavit povinnému vyzývateli Errolu Spencemu (21-0, 18 KO), jenže zároveň panují v jeho táboře obavy, zda je schopen opět vyshazovat do velterového váhy.

„Chtěli bychom, aby boxoval v lehké střední váze, ale se nechce vzdát svého titulu. Chtěli jsme, aby bojoval v této váze s Miguelem Cottem, ale to zase nechce Miguel. Uvidíme, co se nakonec stane, věřím totiž, že pro Miguela je duel s Brookem na britských ostrovech skvělá možnost si vydělat pořádný balík peněz,“ pronesl Hearn.

Povětkinův doping potvrdil i vzorek B

Dopingový nález ruského bohatýra Alexandra Povětkina (31-1, 23 KO) před jeho plánovaným prosincovým duelem o prozatímní titul mistra světa WBC s Američanem Bermanem Stivernem potvrdilo také testování B vzorku. Jeho promotér Andrej Rjabinskij ale pro ruskou agenturu TASS prohlásil, že alternativní testování vzorku ve švýcarské laboratoři v Lausanne žádné stopy ostarinu (anabolik na zvýšení výdrže a kondice) v těle Povětkina nenašlo.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze