Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Novinky II.: Shieldsová ocenila svůj zadek. Za milion dolarů ho kvůli Taylorové shodím!

  • Napsal Antonín Vavrda

Claressa vs KatieClaressa vs KatiePRAHA – Slíbená druhá část novinek ze světa profesionálního boxu je věnována hlavně boxerkám, které mají v posledních týdnech opravdu napilno.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Lewkowicz podepsal talentovanou Fundorovou

Teprve osmnáctiletá Gabriela Fundorová se stává profesionální boxerkou. 175 centimetrů vysoká boxerka boxující bantamovou váhu se rozhodla pokročit ve své kariéře. Fundorová, která je otočeným gardem, začala s boxem v šesti letech, ostatně s ohledem na rodinné kořeny se to dalo očekávat – boxu se věnovali všichni tři její bratři, otec i maminka. Ostatně její třiadvacetiletý bratr Sebastian Fundora (16-0-1, 11 KO) je aktuálně povinným vyzývatelem v lehké střední váze. Mimochodem, výšku a štíhlost mají v rodině, bijec přezdívaný „The Towering Inferno“ měří při soutěžní váze 69,8 kg těžko uvěřitelných 197 centimetrů.

Fundorovou, která se s ohledem na věk nemůže zúčastnit odložené olympiády v Tokiu, by měl čekat profesionální debut 1. května. „Stejně jako z bratra z ní bude brzo mistryně světa,“ nepochybuje o svém potomkovi a také svěřenci Freddy Fundora.

Daniele Perkinsová patří Salitovi a Kauffmanovi

Poté, co Danielle Perkinsová (3-0, 1 KO) zvládla páteční premiéru na galavečeru promotérů Dmitrije Sality a Marshalla Kauffmana, podepsala s oběma promotérský kontrakt. „Jsem tímto krokem nadšená, chci se stát absolutní šampionkou těžké váhy,“ pronesla urostlá Američanka, bývalá amatérská reprezentantka, se kterou si před dvěma lety zatrénovala také tehdejší domácí jednička v této váze Wendy Kučerová.

Měsíc žen se oslaví v dubnu v ringu

Přestože se jako Měsíc ženské historie slaví březen, slavný promotér Lou DiBella jej připomene galavečerem „až“ 23. dubna. Důvodem je skutečnost, že galavečer „Broadway Boxing Present“ Ladies Fight“ spojí s 18. narozeninami stejnojmenné promotérské společnosti. Zajímavostí budiž, že ačkoliv se DiBella pohybuje v boxu už přes tři dekády, ženský galavečer bude organizovat vůbec poprvé.

Hlavní hvězdou by měla být brooklynská rodačka, dravá Heather Hardyová (22-1, 4 KO), kterou by měla prověřit Kanaďanka Jessica Camarová (7-2). Zápas bude vypsán na osm kol v lehké váze. „Je to obrovská bojovnice, matka a velvyslankyně tohoto sportu,“ vysvětluje svoji volbu DiBella. Hardyová, která má i bilanci 2-2 v kleci byla po ostře sledované bitvě se Shelly Vincentovou šampionkou WBO v muší váze, o pás ale přišla v „ženském souboji roku 2019“ s Portoričankou Amandou Serranovou.

Hearn: Opravdu věřím tomu, že Marshallová porazí Shieldsovou

Promotér Eddie Hearn má opravdu napilno. Kromě největších hvězd – Joshuy a Canela Alvareze – ho zaměstnávají jednání kolem dalších zápasů a boxerů. Například ten mezi Claressou Shieldsovou (11-0, 2 KO) a Savannah Marshallovou (9-0, 7 KO). Britka je jedinou kariérní přemožitelkou hvězdné Američanky, dvojnásobné mistryně světa i olympijské šampionky z amatérského ringu a trojnásobné světové šampionky mezi profíky.

„Dostala od nás nabídku 300 tisíc dolarů na tento zápas (Shieldsová mluvila o 250 tisících), což je dle mého tak třikrát více než zinkasovala za páteční výhru nad Dicairovou. Claressa je skvělá boxerka, žena, propagátorka boxu, ale vypadá to, že Showtime už s ní nechce mít nic společného. Takže, pojďme se domluvit, ať přijde k nám do Matchroom Boxing a DAZN, abychom se mohli v klidu domluvit,“ řekl britský promotér Boxingscene.com.

„Pořád tlačím do komunikace jejího promotéra (Dmitrij Salita) i manažera (Mark Taffet), ale oni jsou zjevně hluší. Nevím, nemám s tím zápasem problém, dokonce si myslím, že by měly být dva, aby měla Claressa šanci otočit bilanci se Savannah. Jeden v Británii, jeden v Americe, jdeme na to. A mimochodem, věřím, že by se jí to nepovedlo, že ji Savannah porazí stejně, jako se jí to povedlo v amatérech,“ dodal sebevědomě.

Shieldsová: Chci milion dolarů. Za Taylorovou!

Ano, Claressa Shieldsová po své poslední výhře mluvila o souboji se Savannah Marshallovou, která je dosud její jediná přemožitelka, nebrání se ale ještě jedné velké výzvě. Ta se jmenuje Katie Taylorová (17-0, 6 KO), která dokázala pro změnu sjednotit váhu lehkou a která si stihla odskočit už i do váhy lehké velterové. A hvězdná Američanka si troufá na setkání obou nejúspěšnějších boxerek historie ve váze velterové, kam by ona musela shazovat a Irka přibírat.

„Je skvělá boxerka, ale pokud má Eddie Hearn zájem o tento zápas, pak se ale musí hodně snažit, abych se rozhodla shodit svůj zadek. Víte, jsem bojovnice, ale také jsem žena, která něco na svém těle miluje. Možná nikdy nebudu mít velká prsa, ale mám skvělý zadek. A pokud někdo chce, abych se ho zbavila, musí za to zaplatit. Nemám problém ho shodit, ale pak chci milion dolarů,“ pronesl pětadvacetiletá rodačka z Flintu.

Pro Taylorovou by mohla být přípravou na tento duel střet s vítězkou sobotní bitvy Jessica McCaskillová – Cecilia Braekhusová, kde půjde opět o všechny čtyři pásy ve velterové váze. Pokud by se lepší z této dvojice utkala s Irkou a ta by zvítězila, srovnala by se Shieldsovou krok v počtu sjednocených divizí. Američanka po střední váze proti Dicairové ovládla také váhu lehkou střední.

Pacquiao: Vypadá to na souboj s Mikeym Garciou, ale Crawford je stále ve hře

Už od července 2019 je mimo zápasový rytmus jeden z nejlepších boxerů historie, dvaačtyřicetiletý Filipínec Manny Pacquiao. Přesto se stále senátor své země nehodlá přesunout do důchodu. Naopak, pořád má ty nejvyšší cíle. Poté, co padla možnost střetu s irskou hvězdou MMA světa Conorem McGregorem, zaměřil se na čistě boxerské výzvy.

„Momentálně se přikláním možnosti zápasu s Mikeym Garciou. Ale pořád chci bojovat také s Terencem Crawfordem. Záleží na nich, zda chtějí boxovat oni se mnou. Já jsem připraven, sice nejsem od souboje s Thurmanem v pravidelném boxerském tréninku, ale cvičím stále, navíc pravidelně hraji basketbal,“ řekl v jednom z mála interview pro americká média sám „Pacman“. V poslední době totiž za něj mluví buď trenér Freddie Roach, nebo manažeři.

Saunders: Zápas Canela s Yildirimem byla trapárna. Proti mně to bude jiné

Jednatřicetiletý Brit Billy Joe Saunders (30-0, 14 KO), který 8. května změří síly s mexickým vrstevníkem Canelem Alvarezem (55-1-2, 37 KO), věří, že společně předvedou jiný zápas. „Hele, bylo to trošku trapné, protože Avni neměl absolutně žádnou šanci, moc nám toho Canelo v tomto duelu ukázat nestihl, ale to nic neznamená, vím, co od něj čekat. A vím, jak ho porazit,“ pronesl v jednom z rozhovorů pro domácí média kamarád Tysona Furyho.

„Hele, já naposledy boxoval s Martinem Murrayem. Nebylo to dokonalé, ale rozhodně mě prověřil více. Stačil by výkon z tohoto duelu na Canela. Rozhodně ne. Vím to. Ale také vím, že na něj budu v úplně jiné formě,“ dodal šampion WBO v super střední váze.

Creed III. bude, poprvé v režii Michaela B. Jordana

Legendární boxerská série Rocky bude mít své další volné pokračování. Po jedničce a dvojce Creeda (2015 a 2018) by se 22. listopadu 2022 měl v kinech objevit Creed III. Režijní debut čeká představitele hlavní role, talentovaného amerického herce Michaela B. Jordana. Zda se před kamerou objeví také sám Rocky alias Sylvester Stallone z oznámení MGM Studios jasné není.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze