Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Novinky: 'Černá Amazonka' je zpět, hlásí se také Wilder. Rozjetý Paul láká McGregora

  • Napsal Antonín Vavrda

Koláž k novinkámKoláž k novinkámPRAHA – Je tu další týden a s ním také náš pravidelný pohled do zákulisí především profesionálního boxu skrze souhrn novinek.

Franklin se Shawem boxovat nebude, má covid

Jermaine Franklin (20-0, 13 KO) se velkého zápasu, který by jej mohl po více jak 16měsíční pauze posunout v žebříčcích, ještě nedočká. O víkendu byl totiž opakovaně pozitivně testován na koronavirus a tak promotéři hledají Stephanu Shawovi (14-0, 10 KO) nového soupeře.

Pokud se jim to nepovede, posune se do pozice hlavního duelu pátečního akce Showtime Boxing ten mezi Jelenou Mrdjenovičovou (41-10-2, 19 KO) a Erikou Cruz Hernandezovou (12-1, 3 KO) o pás šampionky WBA v pérové váze, který drží prvně jmenovaná.

Liam Williams. Andrade je lepší, než jsem si myslel

Ani třetí velký zápas osmadvacetiletý Liam Williams (23-3-1, 18 KO) nedokázal ovládnout, když v sobotu v noci prohrál s Američanem Demetriem Andradem (30-0, 18 KO) hladce 0-3 na body. Zatímco před soubojem (a také během něj) o pás WBO ve střední váze bylo mezi oběma hodně zlé krve, po konci se vášně uklidnily.

„Je to velmi dobrý bojovník. Lepší, než jsem si myslel, je hodně chytrý, nepříjemný, nedokázal jsem ho dostat pod tlak svými kombinacemi, cítil jsem, že jsem dokázal několikrát ublížit, ale nikdy jsem neměl možnost pokračovat dál. Překvapil mě, v televizi vypadal hůře,“ uznal poražený Brit.

Jeho soupeř mu respekt oplatil. „Je to tvrdý, pekelný bojovník. Silný, tvrdý, který chce každý zápas vyhrát, jde po vás od začátku do konce. Nepřekvapilo mě, že po tom knockdownu vstal. Já udělal vše pro to, abych vyhrál, což se mi povedlo, ale Liam zaslouží uznání. Byl skvělý,“ kontroval třiatřicetiletý rodák z Rhode Island, který by nyní rád jedno z velkých jmen divize. Ideálně pak Kazacha Gennadije Golovkina, který taktéž patří do projektu DAZN.

Deontay Wilder: Chci pokračovat v boxerské kariéře

Po dlouhé době vystoupil v jednom z podcastů loni v únoru sesazený šampion WBC Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO). A jasně prohlásil, že chce ve své dosud velmi úspěšné kariéře pokračovat. „Jsem zde z nějakého důvodu. Miluji box. Je však těžké v něj věřit, protože každému jde jen o peníze. Ale budu ve sportu, který miluji pokračovat a ukážu svoji velikost,“ nechal se slyšet letos už šestatřicetiletý rodák z Tuscaloosy, kterého loni v sedmi kolech přejel Tyson Fury.

I když o konkrétních krocích nemluvil, vzbudil svým prohlášením velký zájem. Ostatně už pár týdnů zpět i promotér Eddie Hearn pronesl, že by si přál Wildera zpět aktivního, protože se mu nedá upřít, že s ním je současná těžká váha rozhodně zajímavější a zábavnější. V případě, že na začátku května ovládne „mexický“ duel v těžké váze proti Chrisi Arreolovi (38-6-1, 33 KO), nabízí se Wilderovi jako potenciální protivník Andy Ruiz Jr. (33-2, 22 KO).

„Černá Amazonka“ je zpět

Šampionkou polotěžké váhy WBA i těžké WBC je po víkendu Kostaričanka Hanna Gabrielsová (21-2-1, 12 KO), která před třemi lety prohrála s Claressou Shieldsovou duel o dva pásy ve střední váze, přestože byla Američanka v prvním kole senzačně na podlaze ringu.

O víkendu to byla ale pro Gabrielsovou celkem snadná práce, Mexičanku Marthu Patricii Laru Gaytanovou (11-10, 6 KO) zničila ve dvou kolech a nyní může sledovat dění kolem sebe. Možností pro ni je třeba i souboj se Savannah Marshallovou (10-0, 8 KO), která se aktuálně nachází ve váze střední a probíhají její námluvy právě se Shieldsovou...

Marshallová: Myslím, že v prosinci si to rozdám se Shieldsovou

A když už jsme u této dvojice, která má spolu otevřený účet z amatérského ringu, ve kterém ostrovní boxerka zajistila americké hvězdě dosud její jedinou prohru v boxerském ringu. Stále se řeší, že by se obě mohly utkat v odvetě, jenže na tu si budou muset počkat právě až směrem ke konci roku. Důvodem je plánovaná premiéra „T-Rexe“ v kleci, konkrétně v červnu pod hlavičkou PFL.

„Abych byl upřímný, nemám ji tuhle cestu za zlou, protože chce zkusit nové možnosti, byť je v MMA těch šancí mnohem méně než v boxu. Ale jsem tu a jsem připravená. Myslím, že v zimě je to reálné. A do té doby chci přibrat a zkusit další výzvy, třeba Elin Cederroosovou či Franchon Crews Dezurnovou (anebo Gabrielsovou),“ pronesl o víkendu šampionka WBO ve střední váze.

Don King se opět připomněl

Legendární a kontroverzní promotér Don King informoval o tom, že Christopher Lovejoy (19-0, 19 KO) nemůže boxovat žádný duel bez jeho souhlasu, jelikož je stále pod jeho dohledem. „Je nepřijatelné, nezákonné, neetické, abyste se zúčastnil souboje s Manuelem Charrem, nebo jakéhokoliv jiného duelu bez mého výslovného souhlasu,“ stojí v prohlášení právníka Dona Kinga adresovaném sedmatřicetiletému boxerovi těžké váhy.

Ten už předběžně souhlasil s duelem právě proti Charrovi (31-4, 17 KO), který byl před dvěma měsíci úspěšně vyšachován právě Donem Kingem ze souboje o regulérní pás WBA v těžké váze. O ten si nakonec zaboxovali na Floridě Trevor Bryan (21-0, 15 KO) a Bermane Stiverne (25-5-1, 21 KO) v duelu, který ovládl v jedenáctém kole prvně jmenovaný.

„Pokud jste opravdu (Christopher) podepsal smlouvu na zápas s Charrem, jak prezentujete, výslovně jste porušil smlouvu, kterou se mnou máte,“ dodává Don King. Zdá se, že někteří – ať už slavný promotér, tak boxeři – jsou prostě nepoučitelní.

Jake Paul krouží kolem Conora McGregora

Americký Youtuber a nyní i boxer Jake Paul (3-0, 3 KO) má po víkendovém triumfu nad Benem Askrenem řádný hlad. Nejen po zápase, ale také po financích. „Je tu hodně mužů, kteří mě chtějí do ringu, ale pokud by došlo na dohodu s Conorem McGregorem, mají ostatní smůlu. Je to tak, jak jsem říkal, každým triumfem je můj duel s Conorem stále více reálný. Chci dělat velké boje a mít zároveň řádné výzvy. Askren mě posunul zase o krok výše,“ nechal se slyšet Paul po sobotní demolici.

Obě celebrity hodně slyší na řeč peněz, což ostatně prokázal McGregor před víkendem, kdy pronesl, že by se souboji s Paulem nebránil ve chvíli, kdy ukáže čísla. Připomněl mu, že v listopadu boxoval jen coby doprovod exhibice Mike Tyson vs. Roy Jones Jr. Čtyřiadvacetiletý Youtuber jej ale vyslyšel, dle informací Triller, který galavečer organizoval, prodali Paul s Askrenem opět okolo dvou milionů PPV. A to už je hranice, která irskou legendu rozhodně chladným nenechává...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze