Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ngannou chce Furyho, ten se nebrání, hlásí se i Joshua. A Hearn by mu chtěl dát Whyta

  • Napsal Antonín Vavrda

Ngannou do boxuNgannou do boxuPRAHA – Láska a úcta Francise Ngannou, nového šampiona UFC k boxu, otevírá hodně zajímavé možnosti. Tedy pokud se všechny zainteresované strany domluví.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Na konci března získal kamerunský obr s francouzským pasem vysněný titul šampiona těžké váhy UFC, když ve druhém kole uspal dosavadního držitele pásu Stipeho Miocice. Toho Miocice, se kterým před třemi lety prohrál na body.

Ukázal velký posun, progres, zlepšení. A to jak v práci na zemi, respektive v obraně proti strhům, tak také v postoji. Aby ne, když mu průběžně dávají rady Mike Tyson (a on navíc ochotně naslouchá), nebo spáruje s elitními boxerskými těžkými vahami Carlosem Takamem a Joem Joycem.

„Box je nejušlechtilejší z bojových sportů, pořád je to můj hlavní sen, neskončil jsem s ním. Věřím, že v určitém okamžiku udělám ten správný krok do boxerského ringu,“ prohlásil už v minulém týdnu čtyřiatřicetiletý Kamerunec s bilancí 16-3, který přišel do Francie původně stát se profesionálním boxerem. Jen si spletl gym...

Tyson Fury s pásyTyson Fury s pásy

Zároveň vyvrátil, že by si dal exhibici s Mikem Tysonem, kterého opětovně navštívil v jeho podcastu. „Ne, chci regulérní zápas. Třeba s dalším Tysonem, Furym,“ přidal své tužby, které by mohly být vyslyšeny. Navíc, zájemců z boxerského ringu o tento střet je více.

Například Anthony Joshua, o kterém on sám také mluvil, nebo... „Nemám problém s tím, aby se spolu utkali, pokud se domluvíme. Ale myslím, že daleko zajímavější by bylo, kdyby si to nejdříve rozdal s Dillianem Whytem, který je bývalým kickboxerem, takže jak v ringu, tak kleci, a pak, pokud vyhraje, právě s AJ,“ nechal se slyšet promotér obou těchto britských bijců, Eddie Hearn.

Šéf Matchroom Boxing má ostatně momentálně hodně napilno. V případě AJ totiž dolaďuje detaily dvojitého šlágru s Furym, u prozatímního šampiona WBC pak řeší případný střet s Američanem Deontayem Wilderem. „Ano, ten zápas dává smysl. Dává smysl vrátit Wildera zpět do ringu, bez něj není těžká váha také zajímavá,“ pronesl londýnský rodák.

Sám Whyte pak přidal: „Poptávka a zájem o ten zápas rozhodně je. Ale záleží na něm. Mimochodem, je mi fakt jedno, kde se ten zápas uskuteční, hlavně když se uskuteční, protože ten kluk se mi vyhýbá už hodně dlouho. Pokud se mě bojí, klidně za jím přijedu do rodné Alabamy (stát) a spráskám ho v jeho vlastním městě před rodinou a kamarády.“

Sečteno, podtrženo, nejtěžší váhová divize má aktuálně opravdu co nabídnout. A platí to nejen pro talenty či hvězdy, které čekají na svojí šanci (Usyk, Joyce, Parker, Chisora, Wardley, Hrgovič), ale i pro tu naprosto špičku.

Dlužno dodat, že načasování by také nebylo vůbec marné. Stále platí, že souboje mezi MMA zápasníky a boxery dosud nikdy nenabídly vyrovnanou a vyváženou podívanou. A platí to i pro show Mayweather vs. McGregor.

Anthony Joshua s pásyAnthony Joshua s pásy

V případě Ngannou a některého z elitních boxerů je to jiná písnička. Všichni zmínění boxeři jsou v nejlepších letech, minimálně dva roky mohou být na absolutní špičce. A byť „Predátor“ z klece není jen boxer, práce rukama v jeho případě naprosto dominuje. Dočkáme se konečně střetu dvou světů bez předem dané jasné výhody jedné strany, nebo opět manažeři a promotéři vším zamíchají.

Mimochodem, prezident UFC Dana White myšlence souboje Ngannou v boxerském ringu příliš nakloněn není. Po zkušenosti s McGregorem, se tak úplně nelze divit...

Ngannou a pás UFCNgannou a pás UFC

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze