Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Nevyřízené účty. Canelo se trefuje do GGG, Kovaljov tvrdí, že má po 10 letech trenéra

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo vs. Kovaljov / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo vs. Kovaljov / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – První setkání tváří v tvář absolvovali účastníci zápasu naplánovaného na 2. listopadu do MGM Grand v Las Vegas – Mexičan Canelo Alvarez (52-1-2, 35 KO) a Sergej Kovaljov (34-3-1, 29 KO). V něm půjde o pás šampiona WBO v polotěžké váze druhého jmenovaného. Kromě vzájemných hlášek si našli oba prostor také na řešení minulosti...

Bude to velký zápas pro oba. Devětadvacetiletý Alvarez si jde pro pás ve čtvrté váhové divizi, pak se opět vrátí do váhy střední, kde hájí pozici jedničky a šampiona WBC a WBA. O sedm let starší Kovaljov má před sebou možná největší výzvu kariéry. Větší než dva střety s Američanem Andrém Wardem, které oba sporně prohrál, nebo souboj s legendárním Bernardem Hopkinsem, kterého dokázal suverénně vybodovat.

DALŠÍ NOVINKY K ZÁPASU:

„Myslím, že box potřebuje zápas jako je tento. Kovaljov potřebuje výzvu, Canelo dokázal porazit všechny, kteří se mu postavili. Navíc jde do polotěžké váhy, o dvě divize nahoru, za což si zaslouží respekt. Ukazuje, že je pravým šampionem. Myslím, že to bude skvělá noc,“ pronesl před novináři kouč ruského bijce Buddy McGirt. Ten stál v rohu Kovaljova v jeho posledních dvou duelech, které dokázal oba vyhrát.

A v obou společně ukázali své mistrovství. Odvetu s nebezpečným Kolumbijcem Eleiderem Alvarezem zvládl Kovaljov díky své síle i šikovnosti. Bitvu s neporaženým Britem Anthonym Yardem pak zásluhou nesmírné bojovnosti a zkušenostmi. A také díky správné motivaci McGirta po hrozivém osmém kole.

„Sergej je hodně nervózní. Poté, co prohrál s Wardem i Alvarezem, dočetl se o sobě hodně negativního. Myslím, že ho to správně motivuje, aby ukázal, jak se kritici pletli. Myslím, že si tento duel zaslouží, protože především díky němu byla v posledních letech polotěžká váha zajímavá a vzrušující, než do ní přišli další šampioni,“ přidal zkušený Američan.

Mezi ony kritiky se zařadil i bývalý Kovaljovův kouč, John David Jackson, který vedl Rusa skoro deset let poté, co ten po příchodu do USA nejdříve trénoval pod vedením Dona Turnera a Abela Sancheze. Vztah Kovaljova a Jacksona se ale před dvěma lety roztříštil a dosud je v něm hodně špatného.

Jackson po poslední těžké výhře svého bývalého elitního svěřence pronesl, že Kovaljov stárne a že jeho tělo už není připraveno snášet tlak, který jej čeká od Alvareze. „Krusher“ nyní využil tiskovky s Alvarezem, aby mu tato slova oplatil: „Věřím v Buddyho na sto procent. To je skutečný trenér. Po deseti letech mám konečně pořádného a opravdového kouče.“

Společně nyní už připravují gameplan na mexickou kometu, která je pro většinu favoritem, přestože přichází ze střední váhy a sama tvrdí, že bude boxovat proti přirozeně těžšímu soupeři. „Kovaljov je jeden z nejtěžších boxerů mé kariéry, ne-li ten nejtěžší. Ale jsem připraven přijmout tuto výzvu, protože chci psát historii boxu v každém své zápase,“ zaznělo od Alvareze, který se přitom potkal v ringu s Floydem Mayweatherem, Miguelem Cottem, Erislandym Larou, či Gennadijem Golovkinem.

„Neřeším to, zda jsme větší, nebo silnější. Mým cílem je připravit Sergeje, aby byl v noci tím lepším boxerem. Jeho boxerské IQ je velmi podceňované. A právě to podle mne rozhodne. Víte, Canelo je pekelný bojovník, velmi chytrý, stejně tak si nemyslím, že je fyzicky menším a slabším, jak on sám tvrdí. Takže tohle vůbec neřeším, prostě chci, aby byl Sergej 2. listopadu tím lepším a chytřejším boxerem,“ kontroval šikovně McGirt.

Zda se mu tato slova povede naplnit, to teprve poznáme, každopádně ani Canelo si neodpustil rýpnutí. A to směrem ke svého bývalého protivníkovi, se kterým by dle fanoušků ale i DAZN (ta ho platí) měl absolvovat trilogii.

„Nevidím důvod pro třetí duel. Porazil jsem ho dvakrát, ten zápas nedává nyní smysl. Pro mne není nyní žádnou výzvou, vlastně pro mě nebyl výzvou ani v obou zápasech. Víte proč? Protože GGG nikdy neriskoval svoji kariéru ve velkých duelech. Já ano. A dělám to i nyní. Zápasem s Kovaljovem chci psát historii boxu a kvůli tomu riskuji. Hodně riskuji,“ poznamenala na závěr mexická hvězda.

Zdá se, že do začátku listopadu se máme ještě nač těšit...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze