Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Nepoučitelný hlupák. Miller opět dopoval, Frampton žádá doživotí, Arum je v šoku

  • Napsal Antonín Vavrda

Bob Arum a Jarrell Miller / zdroj foto: Boxingscene.comBob Arum a Jarrell Miller / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Z plánovaného restartu amerického obra Jarrella Millera (23-0-1, 20 KO) zůstaly trosky. Duel s jeho krajanem Jerrym Forrestem (26-3, 20 KO) naplánovaný na 9. července v MGM Grand v Las Vegas zhatil pozitivní dopingový nález bijce přezdívaného „Big Baby“.

Promotér Bob Arum z Top Rank Boxing, kteří na začátku roku Millera podepsali, je v boxu 54 let. Dá se tak říct, že už musel vidět a zažít vše. Ač se to zdá neuvěřitelné, tak i jeho v 88 letech může někdo překvapit.

DALŠÍ NOVINKY K MILLEROVI:

Ten někdo se jmenuje Jarrell Miller. „Nerozumím tomu, každopádně mě v sobotu Bob Bennett (výkonný ředitel Nevadské sportovní komise) informoval, že Miller neprošel dopingovou zkouškou na jednu ze tří látek, kterou mu našli v těle také před duelem s Anthonym Joshuou, a že se duel s Forrestem ruší. Chystáme náhradu, dohoda je na stole,“ řekl Boxingscene.com očividně zaskočený promotérský veterán.

Jen pro připomenutí, v březnu 2019 našli v těle jednatřicetiletého obra z Brooklynu Cardarine (GW501516), který pomáhá zlepšovat vytrvalost a spalování tuků, růstový hormon Enduborol a EPO. Jednoduše samé „lepší látky“, které Millerovi sebraly šanci na šestimilionovou výplatu (bez bonusů) a šokování světa tak, jak se následně 1. června povedlo jeho náhradníkovi Andy Ruizovi Jr.

Žádná komise ale Millera nepotrestala zákazem činnosti, jen přišel na rok o newyorskou licenci. „Já to Forrestovi říkal. Jemu a jeho týmu, aby se pojistili, kdyby se něco takového stalo. Protože jsem mu nevěřil. Prostě jsem v boxu dost dlouho, abych dokázal lidi trošku odhadnout. A jemu jsem nevěřil, nebyl pod žádnou kontrolou, box mu v tomto ohledu dělá psí službu a štve mě tato benevolence v mém milovaném sportu,“ řekl Boxingscene.com promotér Lou DiBella.

Ten zápas Miller vs. Forrest nezajišťoval, s druhým jmenovaným ale spolupracuje. Mimochodem, dle zákulisních informací by měl nepoučitelné „Velké dítě“ nahradit Kamerunec s francouzským pasem Carlos Takam (38-5-1, 28 KO).

„Jsme z něj zklamaní. James Prince, náš přítel je zklamaný, vždyť ho podepsal, dal mu peníze jako zálohu za zrušený duel s Joshuou. Jsme v šoku, tohle není kluk, kterého by zastavil koronavirus, ne, on udělal stejnou blbost jako před Joshuou, vzal si stejnou látku jako loni, což o něčem svědčí. Rozum zůstává stát,“ kroutil hlavou Arum.

Není bez zajímavosti, že v minulosti na sociálních sítích extrémně aktivní Miller si zrušil Instagram, na Twitteru nefungoval tři měsíce a jeho Youtube kanál není v akci přes dva roky.

„Jemu podobní špiní náš sport. Nebudu klidný, dokud nedostane doživotní zákaz,“ okomentoval poslední prohřešek bývalého velkého talentu nejsledovanější váhové divize Carl Frampton (27-2, 15 KO), možná nejlepší severoirský profesionální boxer historie.

„Nemyslím, že podobný trest je na místě. Mám toho kluka rád, nechci, aby to vyznělo špatně, selhal systém, náš sport. Ok, dejme mu zákaz činnosti třeba na tři roky, ale doživotní? To není na místě, protože po Joshuovi nepřišel trest žádný a první jeho provinění proti dopingovým regulím přišlo ještě v době, kdy se věnoval kickboxu. Měl by dostat ještě šanci, ale také by měl být pod kontrolou, protože je zjevné, že ten kluk má problém,“ nesouhlasí s ním DiBella.

Je otázkou, zda by byl stejně shovívaný, kdyby šlo o jeho boxera, nebo kdyby do něj investoval bez přehánění miliony dolarů jako James Prince a Top Rank...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze