Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Nekonečný příběh: další změny BoxRec.com, Joshua horší Wildera, P4P vládne Canelo!

  • Napsal Profiboxing.cz

Nová pořadí BoxRecNová pořadí BoxRecPRAHA – Asi už si budeme muset na tu skutečnost zvyknout. Boxerská encyklopedie BoxRec.com pravidelně upravuje své výpočty a statistiky, díky čemuž dochází k mnohdy velkým změnám. Nejinak je tomu nyní, v době koronavirové.

Všimli jste si? Byť se neboxuje, BoxRec.com má nové přepočty bodů, nové statistiky. A mnohdy hodně zajímavé.

Poté, co se sáhlo do matematických vzorců, došlo ke změnám aktuálních žebříčku vah i P4P (napříč vahami) a změn doznaly taky historické ratingy. Mimo jiné už i toho aktuálního dochází na desetinná čísla, čemuž dříve nebylo.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Aktuální jedničkou je Mexičan Canelo Alvarez (53-1-2, 36 KO), který navíc vládne s obrovským náskokem. Dvojkou je nově král těžké divize, Brit Tyson Fury (30-0-1, 21 KO), na třetím místě pak lídr divize velterové, Američan Errol Spence Jr. (26-0, 21 KO). Také mezi nimi jsou výrazné rozdíly.

Až další pořadí je už lehce vyrovnanější. Kousek za Spencem je Kazach Gennadij Golovkin (40-1-1, 35 KO), poté ale přichází první překvapení: číslem pět je i přes poslední prohru Američan Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO), který je tak náhle i před celkově osmým Britem Anthonym Joshuou (23-1, 21 KO).

Proč tato zmínka? Od chvíle, kdy se AJ stal mistrem světa, je to poprvé, co je Wilder před ním. Respektive on předním dle současných měřítek byl i dříve. Co to znamená? Že se zvýšila prestiž a bodová kvalita Wilderových soupeřů, kteří byli do současné změny hodnoceni hodně slabě.

Totéž ale platí také pro Furyho. Důkaz? Až do nové metriky vstupoval Brit do vzájemného střetu s Ukrajincem Vladimirem Kličkem v listopadu 2015 coby ratingově hůře postavený boxer. V současnosti tou je ale opačně!

Díky těmto novinkám se změnilo také historické pořadí napříč vahami, kterému pár měsíců vládlo duo Floyd Mayweather – Manny Pacquiao. Nově je na čele legendární trio Ezzard Charles (dost suverénně), Archie Moore, Sugar Ray Robinson, jejichž kariéry se prolínaly, Charles dokonce Mooreho třikrát porazil, měl se utkat i s Robinsonem, nakonec ho ale nahradil kamarád Al Smith.

Až za nimi je nyní Mayweather, sám sebe označovaný za „The Best Ever“, stále aktivní Pacquiao uzavírá elitní desítku. Až patnácté místo patří „Největšímu“ Muhammadu Alimu, o tři příčky před ním pak je nejlepší Evropan Joe Calzaghe. Třetí do party neporažených šampionů (k Mayweatherovi a Calzaghemu) – Rocky Marciano – okupuje dvacátou příčku.

A co Češi?

Historický rating opět ovládají předválečné legendy Franta Nekolný, Vilda Jakš a Eduard Hrabák, čtvrté a páté místo patří nejúspěšnějším českým boxerům od rozdělení federace – jedinému tuzemskému mistru světa Lukáši Konečnému a Rudovi Krajovi, který o pás světového šampiona neúspěšně usiloval. Třetí do tria českých legend Luboš Šuda je devátý, pozici historické české (a československé) jedničky těžké váhy dřímá v rukou Ondra Pála.

Mezi aktivními boxery se nic nezměnilo, jedničkou je Václav Pejsar (14-9, 12 KO), dvojkou Vasil Ducár (8-3-1, 7 KO) a trojkou Pavel Šour (11-3, 6 KO). Pozornost jistě zaslouží i muž za nimi, Ukrajinec žijící dlouhodobě v Česku a obrovský to tvrďák Jevgenij Machtějenko (10-13, 8 KO). Tomu k této pozici pomáhá kvalita soupeřů, se kterými bojoval.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze