Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Největší souboje roku 2021: Joshua-Fury, Spence-Crawford, Beterbijev-Canelo?

  • Napsal Antonín Vavrda

Fury vs. JoshuaFury vs. JoshuaPRAHA – Minulý týden jsme se ohlíželi za dvanácti covidovými měsíci roku 2020. Pojďme se nyní podívat pro změnu dopředu, za tím nejlepším, co by nás mohlo čekat v následujících týdnech. Přestože možnosti jsou omezené, koronavirus bude společnost ještě nějaký čas prudit, nabídka rozhodně je lákavá.

Nabízíme vám seznam potenciálních, nikoliv domluvených zápasů. Snažíme se jména boxerů neopakovat, byť je jasné, že především pro Canela Alvareze se nabízí těch možností daleko více než jen jedna...

Anthony Joshua – Tyson Fury

O tomto souboji asi není třeba spekulovat, na vrcholu svého žebříčku ho má nejspíše každý fanoušek boxu. Dle posledních informací je navíc vše na dobré cestě. Tak snad se nic – jak se říká, nepodělá – a my si letos užijeme setkání dvou nejsilnějších postav těžké váhy. Navíc na oba se tlačí pořádná smečka vyzývatelů...

Errol Spence Jr. – Terence Crawford

Dva neporažení šampioni velterové váhy jsou především pro zámořský trh podobně lákavým menu jako pro zbytek světa AJ vs. Fury. Při pohledu na tuto divizi je navíc jasné, že na rozdíl od Joshuy s Furym tito dva nemají konkurenci. Jejich střet by byl naprosto nezpochybnitelně o vládce velteru a jednoho z nejlepších boxerů napříč vahami. Jediný, kdo může konkurovat, především silou svého jména, je filipínská legenda Manny Pacquiao.

Artur Beterbijev – Canelo Alvarez

Jistě, Sergej Kovaljov byl nebezpečným ranařem, mužem, který minimálně v prvním duelu trápil Američana Andrého Warda. Ale do souboje s Alvarezem šel už vyčichlý, za zenitem, zničený z předchozí bitvy s Anthonym Yardem. Beterbijev, neporažená mlátička, šampion WBC a IBF, to je jiná káva. Navíc Beterbijev neměl v amatérech problém chodit také těžkou váhu. Výhrou na Smithem si Alvarez vydobyl respekt super střední váhy, soubojem s Beterbijevem by si jej vydobyl v polotěžké.

Jose Ramirez – Josh Taylor

Na papíře není snadnější duel pro jednání. Chtějí ho oba šampioni lehké velterové váhy, stejně jako promotéři, kteří navíc spolu umí jednat. Za Američanem stojí Top Rank Boxing, za skotským ranařem pak Frank Warren. Dle všeho je jen otázka času, kdy k tomuto střetu dojde a kdy se lehký velteru podruhé za pět let dozví jméno muže, který bude mít v držení pásy všech čtyř prestižních federací.

Gervonta Davis – Ryan Garcia

Lehká váha je rozehraná báječně, čtveřici neporaženým Američanů Gervonta Davis, Ryan Garcia, Devin Haney a Téofimo Lopéz rozbíjí jen Ukrajinec Vasyl Lomačenko, který ale s největší pravděpodobností do těchto dostihů už nezasáhne. Ze všech možných kombinací pak vychází nejzajímavěji duel mezi neporaženým „Tankem“ a „Kingem“. Proč? Protože marketingově jsou nyní oba nad svými rivaly, a protože oba aspirují na nového skutečného amerického krále boxu.

David Benavidez – Edgar Berlanga

Výše postavení pánové jistě odpustí, ale tento souboj by měl grády. Na jedné straně stále teprve čtyřiadvacetiletý ex-šampion super střední váhy a na straně druhé knockoutové eso s portorickými kořeny. Tohle by byla neskutečná štípaná, reálnější ale je spíše setkání prvně jmenovaného s Calebem Plantem, pokud ten za dva týdny zdolá Caleba Truaxe. Proč? Jednoduše pro to, že oba mají stejného promotéra a že mezi PBC a Top Rankem momentálně panují nejchladnější vztahy napříč boxerských ringem.

Gennadij Golovkin – Jermall Charlo

Kazašský bijec se dle všeho do super střední váhy za Alvarezem zatím nepřesune, a tak jsou tu zajímavé možnosti v jeho střední divizi. Nejlákavěji se jeví neporažený Američan Jermall Charlo, toho času šampion WBC. Proč? Třeba, a především pro to, že jeho styl dává naději na pohlednější podívanou než případný a bohužel aktuálně reálnější souboj s Demetriem Andradem.

Chris Eubank Jr. – Jaime Munguia

Ve střední váze ještě zůstaneme. Důvod? Nejde o souboj největších es boxu. Ale z pohledu atraktivity, stylů, show a všeho okolo je právě tento duel nesmírně atraktivní a fanoušky by si jistě našel. Ano, jistě, může vždycky dojít na zklamání jako v případě Jacobs vs. Gabe Rosado, ale věříme, že to byla přesně ta výjimka potvrzující pravidlo.

Joe Joyce – Alexander Usyk

Platí totéž, co Eubanka s Munguiou. Ano, také v těžké váze jistě nalezneme zajímavější dvojice. Také ta má své vládce, ale tento souboj? Odveta za amatérské setkání, které jasně opanoval tehdy výrazně zkušenější Ukrajinec? Joyce si udělal podzimní demolicí krajana Duboise obrovské jméno napříč komunitou i fanoušky a v očích mnoha by právě on mohl být tím, kdo ukončil ukrajinské tanečky, které mnohé příznivce tvrdého boxu štvou.

Deontay Wilder – Andy Ruiz Jr.

A na závěr ještě jeden duel v těžké váze. A navíc zrealizovatelný, protože oba mají stejného promotéra. Ještě rok a půl zpět spolu diskutovali ve studiu coby mistři světa a byli vlastně v pozici Joshuy s Furym. Nyní je situace jiná, to ale neznamená, že by jejich duel nelákal. Naopak. Oba mají co napravovat, minimálně druhý jmenovaný o tom dost nahlas mluví. A lze se revanšovat lépe než v duelu ex-šampionů o pozici americké jedničky těžké váhy?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze