Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Návrat Vladimira Klička? Vše je údajné možné, inspirací může být bratr Vitalij

  • Napsal Antonín Vavrda

Vitalij a Vladimir KličkoviVitalij a Vladimir KličkoviKYJEV – Vlastně od začátku Nového roku se v boxerských kruzích spekuluje o návratu ukrajinské hvězdy let minulých Vladimira Klička (64-5, 53 KO), který ukončil kariéru oficiálně v létě roku 2017. Nyní se ke comebacku bývalého krále těžké váhy vyjádřil i jeho podřízený Alexander Krassjuk.

„Vladimir Kličko jedná o zápase s Dillianem Whytem,“ rezonovalo boxerskou komunitou na začátku ledna. Bývalý absolutní šampion těžké váhy následně vydal celkem důrazné dementy.

DALŠÍ NOVINKY Z VLADIMIRU KLIČKOVI:

Jak jsme vás ale informovali, reportér Mike Coppinger s The Ring Magazine poté informoval, že Kličko skutečně o comebacku jednal. A to se streamingovým gigantem DAZN. Comeback měl obsahovat celkem tři duely – jeden „zahřívací“ v Německu a poté odvety s Tysonem Furym a Anthonym Joshuou, kteří jej v závěru kariéry zdolali.

Výsledky jednání zatím známy nejsou. Alexander Krassjuk, generální ředitel stáje K2 Promotions (právě bratří Kličků), ale v posledním týdnu dvakrát promluvil s médii.

„Četl jsem o zápasu Vladimira s Dillianem Whytem. Co se týče jeho návratu, tak o jeho finálním rozhodnutí zatím nic nevím. Ale není žádného kouře bez ohně. Hodně lidí v tomto sportu, včetně novinářů, vše pečlivě sleduje a určitě si návrat Vladimira přeje. A dle mého to není úplně nereálné,“ poznamenal v rozhovoru s ukrajinským novinářem Sergejem Dolbilovem.

„Na rovinu. Duel s Whytem pro něj nemá žádný smysl. Moc dobře ho navíc zná, vždy byl několikrát v jeho kempu v Rakousku. Jsou tu jiní Britové, kteří Vladimira zajímají. A není třeba dlouho nad těmi jmény přemýšlet. Jedním je Tyson Fury, druhým Anthony Joshua. Myslím, že tito pánové jsou pro ně skutečnou případnou motivací,“ pousmál se Krassjuk.

Je pro připomenutí, Fury v listopadu 2015 šokoval většinu boxerského světa, když v Düsseldorfu Klička s přehledem vybodoval a ukončil jeho desetileté kralování těžké váze. Joshua pak o rok a půl později budoucího člena Mezinárodní síně slávy knockoutoval v jedenáctém kole parádní bitvy, ve které byli oba na podlaze ringu.

„Vladimir má navíc skvělý příklad. A nemusí chodit daleko. Ano, svého bratra Vitalije, kterému se povedl comeback skvěle. Myslím, že Vladimir může udělat totéž. Vypadá pořád skvěle, jeho mysl je nyní čistá. Každý den trénuje. Nebylo by pro něj těžké se vrátit do rozjetého vlaku, ze kterého vyskočil,“ pokračoval ukrajinský promotér.

Následně dodal: „Podívejte, rád bych viděl Vladimirům comeback. Myslím, že boxu by to určitě neuškodilo. Naopak. Je to žijící legenda. A těžká váha je nyní velmi atraktivní a i pro samotného Vladimira nesmírně zajímavá.“

Dočkají se fanoušci ukrajinského obra?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze