Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Napravený tlouštík Ruiz: Váha proti AJ je mi motivací. Proti Arreolovi budu úplně jiný

  • Napsal Antonín Vavrda

Proměna Andyho RuizeProměna Andyho RuizeLOS ANGELES – Už i promotéři vše potvrdili, v sobotu 1. května se máme nač těšit. V Dignity Health Sports Park v kalifornském Carsonu se do sebe v hlavním zápase večera Premier Boxing Champions (PBC) a FOX Sports utkají Andy Ruiz Jr. (33-2, 22 KO) a Chris Arreola (38-6-1, 33 KO).

115 kilogramů. Toť prý maximum, co bude na „svátek práce“ stále teprve jednatřicetiletý „The Destroyer“ vážit. „Po mé prohře s Anthonym Joshuou jsem přibral až na 140 kilogramů, trápil jsem se, nebyl jsem sám sebou. Ale pracoval jsem na sobě. Tvrdě, ale trpělivě. Právě nyní se snažíme udělat z tuků svaly,“ řekl v tomto týdnu pro americká média bývalý absolutní šampion těžké váhy.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

K pásům WBA, IBF a WBO se prokousal z pozice náhradníka, který 1. června 2019 šokoval v New Yorku celý svět, když v sedmi kolech zdemoloval Anthonyho Joshuu. O půl roku později s ním ale v odvetě padl. V odvetě, do které nastoupil totálně z formy, hlavně té fyzické.

Své znovuzrození nastartoval tím, že změnil trenéra, Mannyho Roblese vyměnil za Eddyho Reynosa a partu kolem Canela Alvareze. Že mu to prozatím jde k duchu, ukazují poslední týdny. Na videích z přípravy vypadá stále lépe, totéž platí o fotkách. Pryč jsou snímky z focení a natáčení u drahých aut a pro luxusní značky.

První hispánský šampion těžké váhy historie se vrátil zpět k tvrdé dřině. „A cítím se úžasně. Zhubl jsem správným způsobem, mohu dělat daleko více věcí, tělo mi toho najednou tolik dovolí. Konečně mě nelimituje. Stále mě pohání zklamání ze sama sebe z druhého souboje s Joshuou. To je můj hnací motor,“ dodal odhodlaně před soubojem Chrisem Arreolou.

S tím ho pojí hodně společného. A nejen kořeny v Mexiku, ale právě třeba i ony problémy s vahou. Také „The Nightmare“ není příkladem zdravého životního stylu a jeho kopance v pažích nevycházejí jen ze svalové hmoty.

Ruiz vs. Arreola fightcardRuiz vs. Arreola fightcard

Tato skutečnost ale dělá z jejich vzájemného střetu velmi lákavé menu. Ostatně, že si to myslí také promotéři a televize dokazuje skutečnost, že duel bude vysílán na placeném kanálu stanice FOX. Oba půjdou do zápasu z porážek z posledního svého duelu, ovšem s rozdílnými pocity.

Zatímco Ruiz proti Joshuovi jedním slovem selhal, čtyřicetiletý Arreola měl po drtivé prohře s Deontayem Wilderem sice dva vítězné zápasy, ani v jednom ale nepředvedl žádný zázračný výkon a vypadalo to na jeho postupný odchod do důchodu. Jenže v létě 2019 se postavil tehdy neporaženému Polákovi Adamu Kownackimu. Sice s ním prohrál, ovšem jeho 1125 trefených úderů ve dvanácti kolech je rekordem CompuBox od roku 1985, kdy začal tuto statistiku sledovat.

Pokud bude podobně naladěný proti Ruizovi, mají se fanoušci rozhodně nač těšit.

Navíc celá plánovaná fightcard vypadá velmi kvalitně. V akci budou Omar Figueroa Jr., Sebastian Fundora, Eduardo Ramirez či Adrian Granados. A také nestárnoucí Kubánec Erislandy Lara, který si to na „stará kolena“ zkusí ve střední váze a okamžitě o volný titul regulérního šampiona federace WBA. Soupeřem mu bude domácí Thomas Lamanna (30-4-1, 12 KO).

PROZATÍM KOMPLETNÍ FIGHTCARD GALAVEČERA RUIZ JR. VS ARREOLA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze