Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Na zraněného Spenceho si počká, teď si to Pacquiao rozdá s 'nástupcem' Ugasem

  • Napsal Antonín Vavrda

Manny vs. UgasManny vs. UgasPRAHA – Včera večer se do světa rozletěla zpráva – Errol Spence Jr. (27-0, 21 KO) musel kvůli zranění odstoupit z velkého šlágru s Mannym Pacquiaem (62-7-2, 39 KO). Promotéři přišli s okamžitou náhradou, Kubáncem Jordenisem Ugasem (26-4, 12 KO), který na galavečeru taktéž figuroval.

Jako by to bylo napsáno ve hvězdách. Nejprve se o víkendu zranil Fabian Andres Maidana (18-1, 13 KO), který měl proti Ugasovi bojovat o titul regulérního šampiona WBA ve velterové váze. V pondělí neprošel lékařskou prohlídkou Nevadské sportovní komise Spence. Důvod? Trhlina na sítnici levého oka, už dnes se má podrobit operaci doma v Dallasu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A tak se stalo očekávané – v hlavním duelu večera Premier Boxing Champions (PBC) a FOX Sports PPV si to rozdají Pacquiao a Ugas. Vlastně tak trochu očekávaně, dříve, než možná bylo v plánu. Pamatujete? Před pár měsíci byl filipínský senátor kvůli dlouhé zápasové pauze zbaven statusu „super-šampion“ WBA, pozici jediného mistra světa této organizace ve velteru převzal prozatímní šampion – Ugas.

Ten zároveň řekl, že si Pacquiaa nesmírně váží, že mu pás nebere a že pokud bude zájem promotérů, moc rád se s ním utká. Moc rád ho bude proti němu hájit. K tomu i dojít mohlo, nejdříve měla ale boxerská legenda jiné plány – dalšího neporaženého šampiona, dalšího mladého dravce.

„Jsem velmi zklamaný, že nebudu mot bojovat 21. srpna bojovat s Mannym Pacquiaem. Byl jsem ze všeho tak nadšený, těšil jsem se. Bohužel mi lékaři zjistili toto zranění, další tři nezávislí potvrdili, že s tím se boxovat nedá. Že musím nejdříve na operaci. Ale vrátím se, budu čekat na vítěze souboje Pacquiao – Ugas,“ pronesl zklamaný jednatřicetiletý šampion IBF a WBC.

Manny směrem k ErroloviManny směrem k Errolovi

„Vrátil jsem se z horšího,“ připomněl těžkou autonehodu z října 2019, kterou jako zázrakem přežil bez větších a vážnějších zranění. Zda se mu přání vyplní, je ve hvězdách, není tajemstvím, že Pacquiao má za další cíl prezidentský post ve své zemi. A volby jsou již v květnu. Ale...

„Správný a jediný způsob, jak se stát mistrem světa, je uvnitř ringu. Prosím všechny, aby se ke mně připojili v modlitbách za úplné a kompletní uzdravení Errola Spenceho Jr. Díky Bohu, že lékařské vyšetření tento problém odhalilo dříve, než by utrpěl další poškození,“ ukázala dvaačtyřicetiletá legenda respekt k plánovanému soupeři.

Teď se ale musí přeorientovat na novou výzvu. Pětatřicetiletou, v klasickém gardu boxující (Spence je taktéž levák). A nesmírně zkušenou.

Ugas sice nemá takový respekt jako všechny další hvězdy velterové váhy, ale boxovat rozhodně umí. Je to Kubánec, s rukavicemi se už narodil. V amatérech stihl na dvě stovky zápasů, mimo jiné rok po olympiádě v Pekingu 2008 porazil na domácím šampionátu ve finále budoucího dvojnásobného vítěze z pod pěti kruhů Roniela Iglesiase. Na jeho rukavicích si vylámal zuby například i Terence Crawford, v roce 2005 ale například prohrál hned v úvodním zápase Grand Prix Ústí nad Labem.

Nyní má muž, který na juniorském MS 2004 prohrál s Amirem Khanem, aby o rok později ovládl to seniorské a v roce 2008 vybojoval bronz na olympiádě, největší výzvu kariéry. „Je mi ctí bojovat s velkým a několikanásobným světovým šampionem Mannym Pacquiaem. Jsem více než připraven přijmout tuto výzvu, mám k němu obrovský respekt, ale ten zápas jdu vyhrát,“ svěřil se rodák ze Santiaga de Cuba.

„Všichni znají můj příběh o tom, jak jsem přišel do USA splnit si sen – stát se mistrem světa. Teď je čas tento odkaz zpečetit, stát se jedním z největších kubánských boxerů, kteří kdy navlékli rukavice. Miluji svoji zemi, chci tento duel věnovat všem mužům a ženám, kteří bojují za svobodu,“ dodal směrem ke svým krajanům na ostrov svobody.

I přes změnu v hlavním duelu večera se mají fanoušci nač těšit a to také ti čeští, galavečer bude vysílat stanice Sport TV.

Další ohlasy na zranění SpencehoDalší ohlasy na zranění Spenceho

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze