Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Na ostrovy míří také Šálek. Kousajícího Aliho se nebojí, stejně jako trenér Konečný

  • Napsal Antonín Vavrda

Šálek vs. AliŠálek vs. AliPRAHA – Ve středu dopoledne byl oficiálně ohlášen další hodně zajímavý duel pro české boxerské fanoušky. Stále teprve dvaadvacetiletý Tomáš Šálek (15-2, 13 KO) poměří 28. května v Sheffieldu síly s domácím devětadvacetiletým Kashem Alim (18-1, 9 KO).

Menší promotérská stáj Dennise Hobsona – Fight Academy – ohlásila před 24 hodinami svoji druhou letošní akci. Hlavní zápas? Těžké váhy. „Momentálně je tato divize v Británii obrovsky zajímavá, pořádně žhavá a my věříme, že Kash Ali v ní může hrát velkou roli,“ řekl Hobson pro Boxingscene.com.

DALŠÍ NOVINKY K TÉMATU:

S jeho slovy lze jen stěží nesouhlasit. Ali je číslem 101 na světovém ratingu BoxRec.com, na domácí scéně mu patří pozice číslo dvanáct. Těsně za Nickem Webbem, Fabiem Wardleym či Nathanem Gormanem a před Simonem Vallilym či Davidem Adeleyem.

„Já si ale nejedu do Sheffieldu pro zkušenou, ale pro výhru. Beru to jako zlomový zápas své kariéry. Zápas, ve kterém ukážu, že na velkou scénu mám,“ kontruje český ranař a jeho trenér Lukáš Konečný přidává: „Tenhle výlet s Tomem musí být úspěšný. Oba budeme chtít ukázat, že český box je konkurenceschopný a máme na širší světovou špičku! Pro mě je Tomáš favorit. Přijde mi, že si uvědomuje důležitost tohoto souboje.“

POHLEDEM LUKÁŠE KONEČNÉHO:

O zápase: „Zařizoval jsem to já, už po zápase s Lakatošem jsem se rozhodl, že musí vyjet ven a trochu zariskovat. Domácí prostředí a role favorita mu nesedí. Dohodli jsme se, že mu najdu souboj, kde bude mít šanci na výhru, ale nebude favorit.“

O přípravě: „Ta již začala, ale jestli bude mimo Ústí, nevím. Ale do Magdeburgu bychom zajet mohli, třeba i na sparing. Ale počítám, že připravovat se budeme hlavně doma. Ale potřebujeme sparingpartnery. Již se nabídli Vasil Ducár a Dominik Musil, za což oběma klukům děkuji.“

O soupeři: „Koukal jsem na něj, podle mě je přeceňovaný a Tomáš ho v mých očích musí porazit. Nejdříve jsem to řešil jen skrze bilanci na BoxRecu, ale když jsem se pak díval na jeho zápasy, tak podle mě je Tomáš lepším a nebezpečnějším boxerem. Uvidíme, co ukáže zápas.“

O trenérovi Aliho, kterým je Richard Towers, zkušený a ceněný hlavně sparingpartner: „Možná bych měl vnímat i to, kdo koho trénuje a připravuje, ale... teď na to žádný zřetel brát nebudu. Není důvod.“

Přehnaně silná slova? To se ukáže až za šest týdnů. Pravdou ale je, že respekt mají i na ostrovech. „Tomáš Šálek je opravdu nesmírně nebezpečný soupeř. Pro oba je to obrovská šance prosadit se na evropské scéně, oba si jsou dobře vědomi, že vítězovi se otevřou dveře k několika hodně zajímavým, velkým soubojům.

Ostatně k obezřetnosti v zápase vypsaném na deset kol o menší pás IBF (evropský titul této federace) je důvod. Oba dosud své největší bitvy nezvládli.

Šálek prohrál v dubnu 2019 s Pavlem Šourem hladce 0-3 na body. Na domácí půdě v Ústí. O titul mistra republiky. Následovala loni v lednu cesta do Německa, kde se mu v týmovém souboji SES Boxing postavil o volný titul juniorského mistra světa WBC domácí Peter Kadiru. Duel mladíků, kteří se znají z amatérského ringu dopadl lépe pro Němce, když v šestém kole rivala ukončil.

Aliho největší střet se datuje do března roku 2019, když se v liverpoolské Echo Arena postavil krajanovi Davidu Pricemu. Zápas absolutně psychicky nezvládl, domácího obra opakovaně kousl a v pátém kole byl ostudně diskvalifikován.

Od té doby stihl další tři zápasy, dva proti slabším protivníkům ukončil před limitem, s nepříjemným (leč průměrným) Kamilem Sokolowskim se pak protrápil k šestikolovému bodovému triumfu. Český mladík je ve všech směrem pro Aliho druhým nejtěžším protivníkem dosavadní profesionální kariéry.

„Dle oficiálních statistik je o fous vyšší, což by mi mělo vyhovovat, stejně jako jeho nátlakový styl boxu. Máme dost času na přípravu, věřím si. A co se týče jeho kousání? Nebojím se, je pravda, že by asi záleželo na tom, kam by mě chtěl kousnout,“ dodal s úsměvem ústecký bijec, který se bude na duel připravovat na domácí půdě.

Vasil Ducár, Pavel Šour i Petr Frölich na britských ostrovech v roce 2021 neuspěli, byť především prvně jmenovaný předvedl skvělý výkon. Naváže na něj Šálek a přidá navrch velmi cenný triumf?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze