Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Možná rozlučkový zápas Mannyho Pacquiaa: Jsem rychlejší a silnější než Errol Spence Jr.

  • Napsal Antonín Vavrda

Pacquiao vs. SpencePacquiao vs. SpencePRAHA – Legendární Filipínec Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO) v pátek večer oznámil svůj další souboj. A bude nesmírně pikantní – postaví se proti šampionovi WBC a IBF ve velterové váze, neporaženému Errolu Spenci Jr. (27-0, 21 KO). Termín? 21. srpna 2021.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Tohle bude léto. Pro sportovní příznivce i pro ty boxerské. Posuďte sami:

- 11. června až 11. července 2021 fotbalové Euro.
- 23. července až 8. srpna olympijské hry v Tokiu.
- 24. července duel o titul WBC a The Ring Magazine v těžké váze Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) vs. Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO).
- 14. srpna (nejspíše) duel o tituly WBC, IBF a WBO v těžké váze Anthony Joshua (24-1, 22 KO) vs. Alexander Usyk (18-0, 13 KO).
- 21. srpna duel o tituly WBC, WBA, IBF a The Ring Magazine ve velterové váze Manny Pacquiao vs. Errol Spence Jr.

Pokud jste si už nyní museli vybrat dovolenou, čekají váš opravdu složitá jednání se zaměstnavateli, či vysvětlování doma rodině, proč zrovna v tu a tu dobu nemůžete vyrazit na hory, k moři, prostě pryč od televize a světa internetu.

„Miluji souboje s těmi nejlepšími. A Errol Spence je momentálně to nejlepší ve velteru,“ láká na svůj střet Pacquiao. A v tomto případě rozhodně nejde o prázdná slova, mediální show. Tohle bude opravdový šlágr.

Mimochodem, jeho postavení dokládá skutečnost, že to byl on, kdo jako první duel na sociálních sítích oznámil. Soupeř byl až v závěsu, promotéři z Premier Boxing Champions (PBC) poté sdíleli až sdělení 42leté legendy boxerského ringu.

OznámeníOznámení

„Ano, neboxoval jsem dva roky, ale nebojím se, že by to na mě zanechalo nějaké negativní stopy. Jsem v boxu pětadvacet let, pro mě jsou tyhle pauzy spíše pomocí než opačně. Potřebuji už déle odpočívat,“ usmíval se v krátkém povídání pro The Athletic šampion osmi divizí.

„Jsme připraveni, Manny neboxoval dva roky, což je pro něj dobře. Ale bude to velký boj, Errol je v tréninku dnes a denně od svého posledního duelu,“ řekl pro The Ring trenér amerického bijce, který měl na podzim roku 2019 ošklivou nehodu ve svém ferrari, Derrick James.

„Těším se, chci to na velkém stadionu (bude se boxovat v Arlingtonu, nebo Las Vegas). Jsem rychlejší i silnější než Errol,“ dodal směrem ke střetu se současným králem divize Pacquiao. „Silnější?“ zněl dotaz reportéra. „Ano, silnější,“ potvrdil své sebevědomí senátor Filipín.

A možná i budoucí prezident. Rozloučí se se sportovní kariérou dalším impozantním triumfem? Dost možná totiž bude střet se Spencem jeho boxerskou derniérou, volby hlavy státu jeho země se konají na začátku roku 2022...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze