Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Morales: Pacquiao knockoutuje Garciu za dvě kola. Kouč mladíka duel také nechce

  • Napsal Antonín Vavrda

Garcia vs. MannyGarcia vs. MannyPRAHA – Hodně se toho děje, alespoň za oponou a na sociálních sítích kolech Filipínce Mannyho Pacquiaa (62-7-2, 39 KO), toho času „odpočívajícího šampiona WBA“ ve velterové váze. Mimo jiné i díky mladému dravci jménem Ryan Garcia (21-0, 18 KO).

Nabito je v lehké váze, de facto od chvíle, kdy Téofimo Lopéz porazil Ukrajince Vasyla Lomačenka se čeká na to, jak si to mezi sebou rozdají mladé pušky této divize v čele s ním, Gervontou Davisem, Devinem Haneym a také Ryanem Garciou.

Ten se ale v posledních dnech zaměřil na jiný cíl: Manny Pacquiao.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Na sociálních sítích sdílel mimo jiné i příspěvek, ve kterém mluví o tom, kdo je jeho idolem. A s kým by se rád setkal, byť je jasné, že se mu nikdy nevyplní. Tehdy byl Garcia mladým klukem a Pacquiao již zralým třicátníkem, který vstoupil do profesionální ringu v době, kdy jeho potenciální soupeř ještě nebyl ani na světě.

Jenže filipínská legenda se do boxerského důchodu nechystá. Stále má v sobě žár (a také touhu vydělat pro své krajany nějaké ty dolary), stále chce alespoň dva duely, než definitivně pověsí rukavice na hřebík. A než se nejspíše stane prezidentem své země a bude tak bojovat na trochu jiných kolbištích.

„Pokud na ten zápas dojde, bude to jednostranná záležitost. I když už je Manny starší, tak klidně může Garciu uložit do postele ve dvou kolech. Myslím, že oba by se měli poohlížet po trochu jiných soupeřích. Pokud půjdou proti sobě, bude hlavně otázka peněz,“ nechal se k tomuto tématu slyšet Mexičan Erik Morales.

Muž, který má hlavně s filipínským senátorem hodně zkušeností. V letech 2005 až 2006 absolvovali trilogii čítající celkem 25 kol. Prvních dvanáct vyhrál Morales a stal se tak prvním přemožitelem Pacquiaa na americkém území, další dva souboje už před limitem opanoval levoruký přízrak, který právě kvůli „El Terrible“ poprvé v kariéře výrazněji měnil svůj styl.

„Myslím, že Garcia jen využívá své popularity na sociálních sítích, je už šampionem, ale měl by soupeřit ve své váze a se skutečným šampionem tak, aby se zbavil statusu prozatímní. A Pacquiao? Myslím, že pro ně by byl ideální jiný Garcia – Mikey – oba jsou malé velterové váhy, šikovní, ostrý. Byl by to myslím parádní zápas. A pokud ne on, pak tu jsou šampioni Errol Spence a Terence Crawford,“ dodal slavný Mexičan, který získal titul mistra světa ve čtyřech vahách.

„Osobně se mi ten zápas také nelíbí. Byl by to souboj proti většímu soupeři v jeho váze, navíc proti nesmírně zkušenému bojovníkovi. Konečné rozhodnutí je na promotérovi, tedy Golden Boy Boxing, ale raději bych Ryana viděl v jeho váze, třeba proti Gervontu Davisovi,“ přidal – možná poněkud překvapivý – názor také trenér mladého bijce, zkušený Eddy Reynoso, který jej připravuje po boku například i Canela Alvareze či Franka Sancheze.

Mimochodem, je zajímavé, že na téma souboje (Ryan) Garcia vs. Manny Pacquiao se toho sice stihlo probrat v posledních týdnech spousta, o váze se ale vlastně nikdy řádně nemluvilo.

Dvaadvacetiletý talent je totiž sice paradoxně vyšší než Pacquiao, na druhou stranu momentálně lehčí, byť je téměř jisté, že v lehké váze celou kariéru nezůstane. A stejně tak je pravdou, že Filipínec rozhodně není přirozený velter, ostatně na rozdíl od jiných limit divize nemá problém plnit i ve chvíli, kdy si dá před vážením vydatnou snídani. I přesto většinu zápasů ve velteru absolvoval s vahou po 66 kilogramů, přestože její limit je 66,7 kg.

Ryan Garcia a Eddy ReynosoRyan Garcia a Eddy Reynoso

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze