Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

MMA je tvrdší než box, má jasno nejdéle vládnoucí král těžké váhy Vladimir Kličko

  • Napsal Antonín Vavrda

Vladimir KličkoVladimir KličkoLONDÝN – S ohledem na současnou velkou vlnu hecování mezi boxerskou klecí a oktagonem znamenající svět MMA, poskytl hodně zajímavé prohlášení Ukrajinec Vladimir Kličko, bývalý dlouholetý král těžké váhy.

Před deset let hledal přemožitele, než ho v zajímavé bitvě porazil Brit Tyson Fury. Následně jej v parádní řeži poslal definitivně do důchodu jeho krajan Anthony Joshua. Dnes třiačtyřicetiletý Vladimir Kličko se věnuje od té doby podnikání a charitě. Sem tam ale problesknou zprávy s jeho možným comebackem.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A také sem tam nabídne svůj pohled na věc vybraným médiím. Jako například Business Insider. Jeho zástupce zajímal s ohledem na současné prolínání světa profesionálního boxu a MMA názor Klička na to, který z těchto sportů je tvrdší.

Odpověď? „Musíte být velmi obratní, mít dovednosti zápasníka, ale také boxera. Kola jsou delší. MMA je mnohem tvrdším sportem než box,“ zaznělo od muže, který byl mistrem světa v těžké váze celkem 4382 dní. Nikdo nevládl déle, pouze americká legenda Joe Louis se dostala ještě před čtyři tisíce dní vlády (přesně 4270). Za oběma poté zeje obrovská propast.

„Je nesmírně těžké být v UFC úspěšný, držet se na vrcholu, nebo být dokonce šampionem, protože je tam velká konkurence, mezi zápasníky nejsou velké rozdíly. Mám pro MMA bojovníky velký respekt. A ještě větší pro ženy, které se tomuto sportu věnují,“ pokračoval Kličko, který při svých pětadvaceti obhajobách porazil 23 různých protivníků.

Kličko bije JoshuuKličko bije Joshuu

A lákala by jeho samotného klec? „Byl jsem coby boxer šťastný,“ pousmál se nejdříve. „Možná bych mohl UFC vyzkoušet, proč ne? Ale klasickým zápasníkem bych určitě nebyl, přece jen mám problémy s klouby i se zády,“ přidal mladší bratr neméně úspěšného Vitalije Klička, kteří byli oba známí tím, že aby šetřili kloubům, tak nahrazovali tradiční běh posilováním ve vodě a během.

Přitom oba měli zápasnickou průpravu. Vitalij Kličko, nyní starosta Kyjeva, začínal coby karatista a kickboxer, Vladimir se před ochutnáním kickboxu a klasického boxu věnoval judu.

Každopádně daleko reálnější obrysy, než senzace v podobě ukrajinského knockoutéra v kleci nabízí varianty s tímto pokusem od Američana Terence Crawforda, kterého jeho promotér Bob Arum nabízí Conoru McGregorovi, nebo od jeho krajanky Claressy Shieldsové, která se už nějaký ten pátek „nahání“ s Amandou Nunesovou...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze