Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Miller: Ok, budu čůrat do těch zkumavek. Chci Furyho, ale nevím, jestli chci boxovat

  • Napsal Antonín Vavrda

Jarrell MillerJarrell MillerLAS VEGAS – Po delší době se boxerskému světu připomnělo jedno z jeho zlobivých dítek – Jarrell „Big Baby“ Miller (23-0-1, 20 KO), který se přihlásil do antidopingovému programu VADA a také WBC „Clean Boxing“. V hodně divokém videu na sociálních sítích ale ukázal, že úplně v pohodě rozhodně není.

Dva velké americké sny se v roce 2020 zbouraly. Nejprve padl k zemi Deontay Wilder, toho času šampion WBC v těžké váze, a do dneška se z drtivé únorové prohry s Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) vlastně nedostal. Byť, jak ukázal na svém Instagramu, basketbal by mu docela šel...

O pár měsíců později padl poněkolikáté na hubu také jeho krajan, dvaatřicetiletý brooklynský rodák Jarrell Miller.

DALŠÍ NOVINKY K MILLEROVI:

Už dřívější dopingovými průšvihář nejprve neprošel testy na jaře roku 2019 před plánovaným duelem s Anthonym Joshuou, který si doslova vyhádal a vybouřil. Jenže selhal a jeho místo zabral Andy Ruiz, který se následně 1. června zapsal do historie jako první hispánský šampion těžké váhy, když britskou hvězdu v Madison Square Garden knockoutoval v sedmém kole.

Millera přesto podepsala o pár měsíců později stáj Top Rank Boxing a v červenci si jej chtěla otestovat proti Jerrymu Forrestovi (26-4, 20 KO). Jenže problémové „Velké dítě“ opět neprošlo dopingovými testy, přestože samo tvrdilo, že vědomě nic nevzalo.

Podložené ale Miller nic neměl, a tak následovala tvrdá suspendace – Nevadská sportovní komise (NSAC) – mu napařila dvouletou stopku, přidala se také federace WBC, ze svých žebříčků jej vyřadily také zbylé tři top federace – WBA, IBF a WBO. A po nepoučitelném hříšníkovi se opět slehla zem. Vypadalo to, že ohledně boxu už natrvalo.

Nový rok 2021 ale přinesl první možný krok k návratu. Miller během svého živého instagramového vysílání oznámil: „Budu čůrat do toho zatraceného šálku. Ale uvidíme, vlastně ani nevím, zda chci dál boxovat. Možná se stanu raperem, jsem zatracený, momentálně bych mohl hrát maximálně tak americký fotbal,“ rozpovídal se a nepřímo naznačil, že v tomto zámořském sportu se příliš na dopingové testy nedá.

Důvod je nasnadě – za prvé jde o americký národní sport a za druhé nepatří do olympijské rodiny, takže se na něj nevztahují tak přísná antidopingová pravidla.

Millerovo oficiální podepsání Antidopingového protokolu VADA a WBC „Clean Boxing“ ale neznamená automatický návrat do tohoto sportu. NSAC mu pouze momentálně zkrátila trest ze 24 měsíců na 18. A hlavně, Miller teď musí při případných náhodných testech potvrdit, že šel opravdu do sebe a neudělat další botu.

Otázkou ale je, v jaké formě bude nyní a také na začátku příštího roku, kdy by se mohl – pokud bude sekat latinu – do ringu oficiálně vrátit. Naposledy totiž boxoval v listopadu 2018, kdy knockoutoval ve čtvrtém kole Rumuna Bogdana Dinua (20-2, 16 KO).

„Chystám se na toho lineálního šampiona jménem Tyson Fury. Vím, že toho blázna zbiju. A víš, proč? Protože box potřebuje někoho, jako je Velké dítě. Jako jsem já. Tak to prostě je,“ pokračoval Miller, který se sice proti trestu NSAC neodvolal, svými prohlášeními jej ale opakovaně zpochybnil.

Dle něj nedostal řádnou šanci se obhájit, navíc o jeho trestu rozhodli lidé, kteří dle něj nemají s dopingem a tím, jak tento systém funguje, absolutně žádnou zkušenost. „Zůstaňte naladěni, protože nyní mám za sebou první pořádný antidopingový test a věřte, že jimi projdu. Stejně jako těmi dalšími,“ dodal na závěr stále neporažený boxer těžké váhy.

Bude mít pravdu, nebo opětovně selže?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze