Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Milion dolarů! Tolik chce Rourke za zápas s ruským novinářem

  • Napsal Mirokan/A. Vavrda

Vladimir Filichkin touží po Mickeym RourkoviVladimir Filichkin touží po Mickeym RourkoviMOSKVA – Ještě ani neutichly kontroverze kolem návratu dvaašedesátiletého herce Mickeyho Rourka do ringu soubojem s krajanem Elliotem Seymourem, kterého mnohá média označila za bezdomovce, a už hollywoodská hvězda plní ruské sportovní deníky dalším příběhem.

Rourkemu se totiž rozhodl hodit rukavici šedesátiletý novinář „MK" (Moskevského komsomolce) v Čeljabinsku Vladimir Filichkin a jeho trenéři – Jurij Kabulov, Sergej Lizin a Oleg Bachtinov. Deník udělal s Filichkinem rozhovor, ve kterém ten vyzval Rourka na souboj.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Mickey Rourke po vítězném zápase s Elliotem řekl, že se mu u nás v Rusku líbi a že pokud bude ještě boxovat, tak zde. A právě v tu chvíli to mě a moje trenéry napadlo. Promotér Alexej Vasilev se spojil s jeho ruským agentem Vadimem Kornilovem a poslal mu písemnou nabídku na zápas," řekl deníku Filichkin, jehož životopis je všechno, jen ne nuda.

Tenhle ruský „skoro-důchodce" byl kriminalistou, soudním psychiatrem, velitelem speciálních jednotek OMON a Specnaz, asistentem prokurátora a poslední dva roky pracuje právě v deníku „MK" coby investigativní novinář.

Lásku k bojovým sportům a boxu v sobě nosí celý život a ačkoliv nikdy nestál v ringu coby profík, má na kontě tři vítězství ve třech zápasech v čeljabinském „Klubu rváčů", který organizuje právě Vasilev. Boxerskému tréninku se intenzivně trénuje posledních šest let!

Ale zpět ke zmíněné nabídce. Na tu dostali Rusové odpověď už druhý den. Co v ní stálo? Rourke je připraven se s novinářem utkat za částku milion dolarů! Zároveň dal ale americký herec najevo, že je ochoten o ceně jednat. Stejného názoru je pochopitelně i druhá strana.

„Chápu, že je Mickey v těžké finanční situaci, ale vzhledem k tomu, že není v ringu nikým výjimečným, 50 tisíc dolarů by byl dle mého celkem odpovídající honorář," nechal se slyšet Filichkin. Pravdou je, že Rourke má mezi profíky daleko více zkušeností než, v devadesátých letech odboxoval pod vedením Freddieho Roache osm zápasů, šest vyhrál, dvakrát remizoval.

Dá se očekávat, že pokud k zápasu dojde (Rourke mluvil už po duelu se Seymourem, že by se rád vrátil v březnu), uskuteční se právě v Čeljabinsku za přispění místních sponzorů a hlavně deníku „MK", pro který to bude jistě velká reklama! Organizátor večera, na kterém se americký herec představil, Andrej Rjabinskij se totiž velké pochvaly za tuto akci nedočkal.

„Každý boxer má v ringu strach a právě soupeřením se ho snaží potlačit. Ale přesto chci do ringu právě s ním. Myslím, že by to mohlo být výhodné a zajímavé pro obě strany. Vyhovujeme si věkově a já bych rád ještě dál boxersky rostl," zakončil povídání Filichkin. Dočká se svého velkého souboje?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze