Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Mike Tyson chystá comeback. 'Trénink mě ničí, ale chci pomoct pitomcům,' říká

  • Napsal Antonín Vavrda

Mike TysonMike TysonLOS ANGELES – Legendární šampion těžké váhy Mike Tyson (50-6, 44 KO) vážně uvažuje o návratu do boxerského ringu. Potvrdil v živém vysílání v jednom ze streamů na Instagramu, kterých je nyní v době koronavirové více než dost.

Šlo o živé vysílání rapera T.I., který je o patnáct let mladší než Mike Tyson, ale mají společnou vášeň: dělání dětí. Hudebník vlastním jménem Clifford Joseph Harris Jr. jich už má šest, boxerské „Zvíře“ jich oficiálně stihlo zplodit dokonce osm.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V rozhovoru se oba skutečně o rodině také bavili, ale raper se slavného boxera, který se nyní především věnuje svému ranči, kde pěstuje konopí, také zeptal, co v současné nepříjemné době dělá.

„Minulý týden jsem opět navlékl rukavice a věnoval se pytli. Strávil jsem u něj asi pětadvacet, třicet minut,“ pousmál se nejmladší šampion těžké váhy historie, který se poté stal mistrem světa ještě dvakrát.

Ovšem poté, co musel na začátku 90. let do vězení za údajné znásilnění účastnice soutěže krásy, už nikdy nebyl tím Tysonem, co ve druhé polovině 80. let, kdy děsil celý boxerský svět a vydobyl si přezdívku „The Baddest Man on the Planet“.

„Pracuji každý den. Vstávám vždy hodně ráno, hodinu strávím na kole, poté hodinu na běžeckém pásu a lehce si zaposiluji. Snažím se do toho trochu dostat,“ pokračoval v nečekaném přiznání Tyson. „Ten boxerský trénink pro mě byl utrpením, necítil jsem tělo,“ přiznal se smíchem muž, který v dobách své největší slávy byl schopen zvládat obří tréninkové dávky, které kombinoval s divokým životním stylem.

„Nikdy by mě nenapadlo, že budu bojovníkem. Nevím, zda se do toho dokážu opět dostat, opravdu mě všechno bolelo. Ale odmakal jsem to. Snažím se dostat do takového stavu, abych mohl uspořádat tří, čtyřkolový exhibiční zápas pro nějakou charitu a tak. Rád bych pomohl bezdomovcům a podobným pitomcům jako já, kteří se potýkali s drogami,“ dodal.

Co myslíte? Jak tohle dopadne? A zvedne někdo hozenou rukavici?

Tyson ukončil kariéru oficiálně v červnu 2005 po prohře s neznámým Irem Kevinem McBridem, rok předtím padl v eliminaci WBC s Britem Dannym Williamsem. Poslední velké vítězství pak zaznamenal vlastně už v roce 1999, kdy dokázal zvrátit jedním úderem špatně se vyvíjející střet s Jihoafričanem Fransem Bothou. Byl to jeho první duel po kontroverzi s ukousnutým ušním lalůčkem v odvetě s Evanderem Holyfieldem.

Exhibiční duel už jednou absolvoval, v roce 2006 se postavil proti Coreymu „T-Rexi“ Sandersovi, kdy se tímto krokem snažil trochu zbavit velkých dluhů, se kterými se v té době potýkal.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze