Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

McGregor: Smlouvu máme, chci vyzvednout truhlu s pokladem jménem Pacquiao

  • Napsal Antonín Vavrda

Manny Pacquiao vs. Conor McGregorManny Pacquiao vs. Conor McGregorABÚ DHABÍ – Irský bouřlivák Conor McGregor má za sebou tiskovou konferenci se svým sobotním soupeřem, Američanem Dustinem Poirierem. Celý týden ale nejen ze své jachty nedaleko Etihad Arena u Yas Island mluví o dalším souboji. Boxerském. S Filipíncem Mannym Pacquiaem (62-7-2, 39 KO).

Stát se může pochopitelně cokoliv, v byznysu, kterým profesionální sport je, jsme toho byli svědky už mnohokrát. Ovšem cesty dvou levorukých fenoménu bojových sportů se nejspíše opravdu zkříží.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Conor McGregor už má za sebou boxerskou profesionální premiéru, s další legendou Floydem Mayweatherem dostal desetikolové školení, to jej ale neodradilo. Navíc díky síle svého jména o něj v boxerském ringu zájem je. Jak u soupeřů, tak u promotérů, federací. Vlastně celou dobu od tohoto střetu ze srpna 2017 se mluví o tom, že by se mohl potkat s druhou legendou tohoto tisíciletí rohovnického sportu – Mannym Pacquaiem.

Letos v lednu manažerská skupina Paradigm Sports oznámila, že podepsala s filipínskou ikonou kontrakt. Šampion osmi vah byl od té doby s Irem spojován více a více, přestože ten ve stejnou dobu oznámil další konec kariéry (kterému ale nikdo stejně nevěřil). Filipínského senátora to donutilo v létě vydat prohlášení, že s Paradigm Sports nemá nic společného, žádnou smlouvu nepodepsal.

Jen pár týdnů na to se kontraktem pochlubil už i on sám. A spekulace ještě více zintenzivnily, zvláště, když dva jeho potenciální soupeři – Errol Spence Jr. a Terence Crawford spíše chtějí bojovat proti sobě než riskovat případnou první kariérní prohru sice s legendou, přesto už legendou dvaačtyřicetiletou.

„Jednání jsou stále více intenzivní. Jsem nadšený ze zápasu s Mannym Pacquiaem a věřím, že k němu dojde už letos. Budeme vést diskuse s UFC o mých dalších plánech, ale jsem otevřený všemu a na vše připravený. Vím, že se jednou stanu mistrem světa v boxu. A byl bych nadšený, kdybych toho dosáhl proti Emmanuelovi Pacquiaovi,“ řekl na začátku týdne McGregor pro The Mac Life.

Den na to se objevila slova zástupce Paradigm Sports, manažer Audieho Attara. „V roce 2021 je jejich souboj nevyhnutelný. Oba to chtějí, což je základ. Těžko můžeme něco připravit, když to jedna strana nechce, ale když tak chtějí oba, proč na to nemělo dojít? Pokud to fanoušci chtějí vidět, pak je záruka tohoto souboje ještě větší,“ pronesl pro dubajské sportovní rádio.

A jako kdyby se McGregor na své jachtě v zálivu nudil, stejně jako během oficiálních akcích spojené se sobotním galavečerem UFC 257, nebo jako kdyby chtěl ukázat pohodu, ve které se momentálně nachází. Uprostřed tohoto týdne pro BT Sports přidal: „Ten zápas je téměř jistý. Obě strany v zákulisí jednají a já slyšel, že už je dokonce smlouva na stole. Nemluvili jsme se o tom, ale je to téměř hotové.“

„Ano, je to blízko,“ přikývl Attar, který si neodpustil ani popíchnutí k Mayweatherovi, přemožiteli obou bojovníků. „Myslím, že kdyby dneska došlo na odvetu s Conorem, nebo Mannym, tak by s nimi prohrál. Také proto si nemyslím, že by na to někdy ještě došlo, víme, že on jde jen do těch misí, kde je úspěch zaručen,“ rýpl si známý a také kontroverzní manažer do jednoho z nejlepších boxerů historie, kterého čeká 20. února, čtyři dny před 44. narozeninami exhibice s Youtuberem Loganem Paulem.

„Má můj respekt, zaslouží si ho za to, že má koule na setkání s Floydem. Je super, když se něco podobného povede zajistit. A navíc mi přijde, že Floyd během koronavirové krize trošku přibral,“ pousmál se v dalším z mnoha rozhovorů McGregor. A následně přidal: „Já jsem připraven vyzvednout truhly s pokladem s Pacquiaovým jménem. Určitě tyhle peníze a jeho pás nenechám jen tak ležet.“

Nejdříve ale má před sebou v sobotu Poiriera. Galavečer z Abú Dhabí vysílá Premier Sport od půl jedné v noci ze soboty na neděli. Už předtím se mohou fanoušci u nás těšit, že uvidí také duel Macha Muradova s Andrewem Sanchezem.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze