Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Mayweather: AJ je velký bojovník, nese tíhu těžké váhy. Fury: Zničím ho ve třech kolech

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua a Mayweather / zdroj foto: Boxingscene.comJoshua a Mayweather / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Duel těžkých vah Anthony Joshuy (24-1, 22 KO) a Kubrata Puleva (28-2, 14 KO) bude ještě nějakou dobu ve světě profesionálního boxu rezonovat. Pojďme začít studování této bitvy a také následků začít prvními zajímavými ohlasy.

Pár hodin před duelem na svém Instagramu informoval: „Letím tě podpořit bratře.“

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Kdo? Přece „velký“ Floyd Mayweather (50-0, 27 KO), který do Anglie létá rád a který si nejspíše přiletěl i pro pár rad a motivaci, jak na exhibici s Loganem Paulem, který je o třicet kilo těžší než on.

Vedle jeho týmu pak byl hvězdný Američan prvním Joshuovým gratulantem, když ten za ním zamířil z ringu do hlediště obří haly ve Wembley, kam bylo vpuštěno na tisíc šťastlivců. A oba se poté samozřejmě potkali také v zákulisí.

„Je vždy vidět skvělý box,“ pochválil jeden z nejlepších bojovníků historie celou akci poté, co se pomazlil s pásy svého kamaráda a zapózoval fotografům. „Velká Británie je skvělé místo, mají tolik výborných boxerů. Jsem hrdý na Anthonyho Joshuu, protože stojí ve světle ramp a dokáže na svých ramenou nést velkou tíhu,“ připomněl obrovský tlak, který na AJ leží vlastně už od startu jeho profesionální kariéry.

Ostatně on sám s tím má nejlepší možné zkušenosti, vždyť je stále jediným boxerem, který tímto sportem vydělal přes jednu miliardu dolarů. „Je jednou z nejlepších těžkých vah. Získal olympijské zlato, jeho kariéra se vyvíjí parádně, je to sakra nebezpečný ranař,“ pokračoval šampion pěti vah pro Sky Sports.

Před odchodem od mikrofonu ještě dodal: „V boxerském světě se může stát cokoliv, jedna rána může všechno změnit. AJ je ale skvělý bojovník, sakra dobrý chlap, gentleman, má vše, co potřebujete. A já jeho dovednosti nesmírně respektuji.“

Pochopitelně zcela jinak hodnotili sobotní noc ti, kteří jsou nyní pro AJ největšími rivaly – promotér Top Rank Boxing Bob Arum, který v minulém týdnu oslavil fantastické 89. narozeniny, a Tyson Fury (30-0-1, 21 KO).

„Pulev se snažil, nechal v ringu všeho, ale nestačilo to,“ začal hodnocení Arum, který před duelem prohlašoval, že bulharská „Kobra“ – kterou také promotérsky zastupuje – šampiona WBA, IBF a WBO porazí.

„Že by mě ale Joshua oslnil, to teda fakt ne. Naopak, myslím, že to byl od něj průměrný výkon. Neukazoval nic, co by mě mělo znervózňovat směrem k Furymu,“ pousmál se muž, který je v boxu přes 50 let a který slíbil, že ode dneška bude s protějškem Eddiem Hearnem jednat o dotažení jednoho z největších zápasů tohoto tisíciletí.

„Myslím, že Joshuu vytvořili jako dokonalého soupeře pro Furyho. Je pro něj vyrobený na zakázku. Fury je silnější puncher, lepším a komplexnějším boxerem, Joshua nezvládne odolávat jeho šikovnosti, jeho dovednostem,“ doplnil své hodnocení, na které navázal manchesterský obr vánoční zdravicí ze svého obýváku.

„Bude to s ním stejné jako s Deontayem Wilderem (po úvodní remíze ho v odvetě ukončil v sedmém kole). Jen rychlejší, sestřelím ho ve druhém, třetím kole,“ vzkázal svému ostrovnímu rivalovi. „Jdeme na to, chci ho. Je aktivní v televizi, v různých show, ale když má šanci říct mé jméno, neudělá to,“ rýpl si šampion WBC do AJ s poukazem na fakt, že ten ho po galavečeru přímo nejmenoval. Jen řekl, že pokud si to fanoušci budou žádat, bude dalším protivníkem „Gypsy King“.

A reakce sobotního hlavního hrdiny? „To je super, protože to znamená, že ho přinejlepším dovedu dostat do jednoho ringu. Vše je na správné cestě,“ kontroval v neděli ráno pro BBC Radio 5 Live Boxing.

Jak by řekl klasik: kostky jsou vrženy!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze