Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Mayweather: Ali prohrál s rivalem se sedmi zápasy? A ten Asijec TBE? Jste komici!

  • Napsal Antonín Vavrda

Floyd vs ConorFloyd vs ConorLAS VEGAS – Po nějaké době se opět připomněl bývalý mistr světa pěti vah Floyd Mayweather (50-0, 27 KO), který v podcastu Shannon Sharpe's Club Shay Shay promluvil o tom, kdo je největším boxerem historie. Odpovědi asi nepřekvapí...

Psal se srpen roku 2017, když se v posledním oficiálním zápase kariéry rozloučil Floyd Mayweather výhrou nad hvězdou UFC, Irem Conorem McGregora. Toho při jeho profesionálním boxerském debutu (a stále i derniéře) v suchém triku ukončil v desátém kole a posunul tak rekordní bilanci legendárního krajana Rockyho Marciana (49-0, 43 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Dlužno dodat, že v souboji, o kterém si mnozí myslí, že spíše než oficiální souboj, měl být klasifikován coby exhibice.

„Kolik mistrů světa Rocky Marciano porazil? Nevíte, tak není o čem,“ začal své hodnocení muž, který má bilanci 24-0 (7 KO) ze zápasů proti bývalým, či úřadujícím světovým šampionům. Marciano zdolal pět mistrů světa, všechny ukončil před limitem.

„Ali, Muhammad Ali. Myslíš toho Aliho, kterého porazil soupeř se sedmi zápasy na kontě? Leon Spinks (olympijský šampion) ho zdolal, když šel do osmého profesionálního duelu. S jakým frajerem to Ali boxoval třikrát? Ken Norton, že? Podívej se na všechny tři zápasy a uvidíš tři Aliho prohry,“ pustil se až nebývale ostře do jednoho z nejuznávanějších boxerů historie, který zemřel v červnu roku 2016.

A niť suchou nenechal ani na Thajci jménem Wanheng Menayothin, který stále boxuje a který má aktuálně bilanci 54-0 (18 KO). „Já mám 50-0 z nějakého důvodu, podívej se na moje soupeře. Právě teď hodně novinářů mluví o nějakém klukovi z Asie, co má 54-0. Že prý je TBE (The Best Ever, samozvaná přezdívka Mayweathera). Má takovou bilanci a porazil jen jednoho mistra světa? Jste komici, pokud to tvrdíte,“ přidal dnes třiačtyřicetiletý nejbohatší boxer historie.

Ano, toto označení mu nikdo nesebere, Mayweather je totiž oficiálně jediným boxerem historie, který vydělal v ringu přes jednu miliardu dolarů.

Ostatní jeho tvrzení? Wanheng skutečně zatím nevytáhl paty z Asie, byť by ho rád brzo na americké půdě uvedla stáj Golden Boy Boxing. Už se tak mělo stát, pandemie koronaviru ale plány zhatila. Každopádně, jeho bilance proti mistrům světa není 1-0, ale 5-0.

Ali skutečně prohrál se Spinksem, kterému následně prohru před 63 tisíci diváky v Superdome v New Orleans vrátil, je ale třeba dodat, že zatímco úřadující olympijský šampion byl na vrcholu sil, „Ten Největší“ se v té době již potýkal se zdravotními problémy a řada fanoušků i expertů ho už nějaký ten pátek posílala do důchodu. Pravdou ale je, že zápasy s Nortonem byly vyrovnané a že jejich vzájemná bilance klidně mohla vypadat jinak než 2-1 pro Aliho.

A Marciano? Na rozdíl od Mayweathera, který dostal talent do vínku vlastně od celé své rodiny, „The Brockton BlockBuster“ si musel vše vydřít sám, jeho začátky jsou legendární. Stejně jako metody, které vydržely i desítky let po jeho smrti v roce 1969. A hlavně, nemusel sahat k 50. výhře kariéry proti muži, který nikdy řádně neboxoval. A který nesahá boxersky po kotníky ani zmíněnému Spinksovi.

Jen tak mimochodem – pánové Oscar de la Hoya, Marcos Maidana a hlavně Jose Luis Castillo by také dali krk na to, že Mayweathera porazili. A minimálně u posledně jmenovaného s ním souhlasili i reportéři HBO Boxing, stejně jako neoficiální bodovací karta legendárního Harolda Ledermana...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze