Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Martinová k remíze Tyson vs. Jones: Říkala jsem si, co Vinny hulil, když nabodoval Roye

  • Napsal Antonín Vavrda

Tyson vs. Jones exhibiceTyson vs. Jones exhibiceNEW YORK – Sice už je to měsíc od exhibičního souboje legend Mike Tyson (50-6, 44 KO) vs. Roy Jones Jr. (66-9, 47 KO), přesto stále rezonuje. Mimo jiné i díky povedenému prodeji PPV (placený přenos), které se přehouplo přes hranici 1,5 milionu zakoupení.

Osm kol po dvou minutách absolvovali čtyřiapadesátiletý Tyson a o tři roky mladší Jones v jednom ringu. A přestože bylo vidět, že se oba navzájem šetřili – tak, jak se na exhibici sluší a patří –, fanoušci i experti měli jasno: lepší z dvojice byl ten starší, Mike Tyson.

VÍCE K ZÁPASU #TYSONJONES:

Proto se čekalo na verdikt bodové trojice složené z legend a hvězd let minulých – Christy Martinové, Vinnyho Pazienzy a Chada Dawsona. Jaký to bylo ale překvapení, když verdikt v ringu nezazněl a až chvíli poté bylo oznámeno, že souboj dle nich skončil remízou.

Posledně jmenovaný totiž nabodoval doma u televize skrze program WBC, která duel zastřešovala, 76-76, Pazienza viděl vyhrát Jonese 80-76 a Martinová pro změnu Tysona 79-73.

„Moje první reakce byla – sakra, Vinny, brácho, co jsi to hulil? V žádném případě to nebylo tak, jak jsi viděl, že by Roy vyhrál. Chad byl rozhodnutí blíže, ale i tak daleko realitě,“ řekla s odstupem měsíce Martinová, která boxovala mezi lety 1989 až 2012, pro The Ropes Boxing Radio.

„Koukala jsem se na to zpětně, ale i tak jsem nemohla najít nic, díky čemu bych si řekla, že Roy vyhrál, protože on ve skutečnosti boxovat moc nechtěl. Je to chytrý bojovník, který prostě udělal vše pro to, aby ho Tyson zasahoval co nejméně. Stále si stojím za tím, jak jsem to nabodovala a jsem ráda, že většina lidí se mnou souhlasí,“ přidala jedna z členek Mezinárodní boxerské síně slávy.

Do ní byla uvedena už loni, tedy o rok dříve než její přemožitelka a neporažený Laila Ali. Obě ženy se potkali v roce 2003 a dcera slavného otce dokázala zvítězit ve čtyřech kolech.

 

Ale zpět do konce listopadu. Také Martinovou totiž forma nejmladšího šampiona těžké váhy historie zaujala. „Ano, pravděpodobně by se dokázal dostat mezi špičku, pokud by to ještě myslel s kariérou vážně. Zda by dokázal porazit Tysona Furyho? Tím si nejsem tak jistá, přece jen věkový rozdíl je obrovský, ale myslím si, že opravdu má na to, aby potrápil řadu boxerů,“ přidala.

Jedna z průkopnic moderní éry ženského boxu je pouze o dva roky mladší než Tyson, v profesionálním ringu ale vydržela až do svých 44. narozenin. Že by ji obě mužské legendy nalákaly ke comebacku? To ne. Stejně tak Martinová, která si vyzkoušela roli promotérky i člověka, který domlouvá zápasy, neočekává, že by exhibičním rozhodováním nastartovala svoji kariéru bodového sudího. I když jedním dechem dodala, že nikdy neříkej nikdy.

Dlužno dodat, že k poprasku kolem verdiktu zápasu přispěli také promotéři z Triller, Kalifornská sportovní komise a samotná WBC. Všechny strany totiž říkaly trochu něco jiného a obecné nepsané pravidlo boxu stanovuje, že exhibice se nebodují.

Také proto si někteří myslí, že bylo bodování legend supervizory WBC dodatečně upraveno (nahrává tomu i skutečnost, že Dawson a Pazienza se ke svým verdiktům dosud nevyjádřili) tak, aby byl nakonec i „oficiální“ verdikt remízový. Problém je, že v tomto případě federace testovala svůj systém on-line (kontrolního) bodování, které chce postupně rozjet. A pokud jej lze skutečně upravovat, pak tedy příliš seriózně nepůsobí...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze