Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Manažer McGregora dělá problémy. Attar napadl duel Pacquiao-Spence u soudu

  • Napsal Antonín Vavrda

Manny PacquiaoManny Pacquiao
LOS ANGELES – Obě hvězdy velterové váhy – Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO) a Errol Spence Jr. (27-0, 21 KO) se už nějaký ten pátek poctivě chystají na vzájemný střet, ke kterému by mělo dojít 21. srpna v T-Mobile Arena v Las Vegas. Dokonce se již začaly prodávat lístky. Jenže...

Psal se únor 2020, kdy se poprvé objevily informace o tom, že filipínská hvězda podepsala smlouvu s manažerskou společností Paradigm Sport, které vládne manažer Audie Attar. Jenže k tomu dle všeho nedošlo, respektive Pacquiao tuto skutečnost slavnostně oznámil až loni v létě. V zákulisí se v té době intenzivně pracovalo na jeho souboji s Conorem McGregorem.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Irský bouřlivák toužil opět vyzkoušet štěstí v boxerském ringu a mít v rekordu jméno Pacquiaa spolu s Floydem Mayweatherem (prohrál s ním v srpnu 2017), to by byl vskutku parádní kousek. Jenže Attarova společnost, která má sídlo oficiálně v kalifornském Orange County, tento duel dotáhnout do konce nedokázala.

Mimo jiné pro to, že McGregor v lednu prohrál s Američanem Dustinem Poirierem, se kterým čeká 10. července odveta na UFC 264. Attar měl ale záložní plán. Ten se jmenoval Mikey Garcia (40-1, 30 KO), který z těchto důvodů s Paradigm Sports také podepsal smlouvu.

„Pacman“ ale před pár týdny oznámil souboj se Spencem Jr., současným králem velteru. „Kromě přímých ekonomických ztrát ve výši milionů dolarů, které společnost Paradigm utrpí, je škoda na její pověsti způsobená Pacquiaovým porušením smlouvy nevyčíslitelný. To vše se stalo zrovna ve chvíli, kdy Paradigm stoupala na žebříčku ve světě profesionálního boxu,“ nechal se pro The Athletic slyšet jeho právník Judd Burstein.

Společnost, která zastupuje vedle McGregora třeba i naší MMA jedničku Jiřího Procházku, chce dle žaloby zpět 3,3 milionů dolarů, což mají být náklady spojené s jednáním o souboji s Garciou. Paradigm tvrdí, že se šampionem osmi vah měli exkluzivní smlouvu na čtyři duely pod hlavičkou DAZN, do všeho ale zasahoval především jeho dlouholetý poradce Sean Gibbons a také kamarád Winchell Campos.

Manny vs. SpenceManny vs. Spence

Pravdou je, že Attar s Gibbonsem si za poslední rok a půl vyměnili několik vzkazů skrze média, je třeba dodat, že druhý jmenovaný se zná s Pacquiaem pár dekád a že stojí v čele jeho vlastní promotérské společnosti.

„Stížnost, kterou Paradigm Sports podala v pátek u Kalifornského státního soudu je absurdní snahou překazit Mannyho megazápas a z mnoha důvodů prostě nemůže být úspěšná. Kdyby navíc můj klient jen tušil, že společnost nemá nikdy v úmyslu plnit své závazky, nikdy by s ní smlouvu nepodepsal,“ reagoval právník boxerské hvězdy Dale Kinsella.

Ten zároveň dodal, že pokud Attar bude v soudní roztržce pokračovat, přejdou do protiútoku a budou si nárokovat vlastní právní náklady.

Paradigm Sports ve své žalobě, kterou má The Athletic k dispozici, tvrdí, že Pacquiao neměl nikdy povinnost znovu pod PBC boxovat, pokud by jeho soupeřem nebyl Floyd Mayweatherem, se kterým v květnu 2015 prohrál. Právě pod hlavičkou PBC se nyní uskuteční jeho duel se Spencem.

Dle všeho Attarovi ani tak nejde o porušení smlouvy, ale o souboj s Alem Haymonem, mocným to guru boxerského světa, kterého málokdo viděl, ale který má neuvěřitelně dlouhé prsty. A který skrze své sponzory a obchodní partnery financuje právě projekt PBC. Jak tento boj manažerů dopadne? A zhatí očekávaný duel o krále velteru?

Uvidíme nejspíše hodně brzo, pravdou ale je, že Haymon soudní pře málokdy prohrává, spíše nikdy. Ostatně, do jeho stáje patří také Deontay Wilder, který se nyní chystá na završení trilogie s Tysonem Furym. Nárok na tento duel si pak zajistil u smírčího soudu....

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze