Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Linares šije do mladíka Garcii: Až budeš mít skutečný pás přijď. Jsi internetový šampion

  • Napsal Antonín Vavrda

Linares vs. GarciaLinares vs. GarciaPRAHA – Venezuelská boxerská legenda Jorge Linares (47-5, 29 KO) v posledním rozhovoru rozhodně nešetřil mladou americkou hvězdičku Ryana Garciu (20-0, 17 KO). Oba se měli přitom 11. července utkat na galavečeru DAZN, koronavirová krize ale tyto plány změnila.

Na Sv. Valentýna oba rozdávali knockouty v Honda Center v Anaheimu. Čtyřiatřicetiletý „Golden Boy“ potvrdil svůj návrat do lehké váhy čtyřkolovým triumfem nad Američanem Carlosem Moralesem (19-5-4, 8 KO). O třináct let mladší Garcia pak už za 80 vteřin zdemoloval nebezpečného Filipínce Franciska Fonseku (25-3-2, 19 KO) a stal se „Stříbrným“ šampionem WBC v lehké váze.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V létě se pak měla trojka (Garcia) a čtyřka WBC v této váze utkat nejspíše o šanci utkat se s regulérním šampionem, Američanem Devinem Haneym (24-0, 15 KO).

S tím se jeho vrstevník – Garcia – v posledních týdnech škádlí na sociálních sítích, oba se totiž velmi dobře znají, vždyť spolu boxovali hned třikrát na různých juniorských amerických šampionátech. Lepší bilanci 2-1 drží Haney, který ale poté – co mu byl federací WBC – navrácen pás, má k dispozici dobrovolnou obhajobu.

Duel Linares – Garcia se tak nabízí i díky této situace. Jenže...

„Garcia je talentovaný boxer, ale v tomto sportu nikdy nevíte, co bude. Pokud se mnou chce doopravdy bojovat, musí získat nejdříve nějaký světový titul. Pak se můžeme bavit,“ nechal se slyšet před pár dny Linares, který žije dlouhodobě v Japonsku, pro New Fly Films.

Důvod změny jeho názoru je celkem zřejmý. Chce ještě jednu velkou titulovou šanci. Bývalý mistr světa tří vah je ve 34 letech na postupném ústupu, přece jen je mezi profíky 18. sezonu. A pokud má již přenechávat své postavení a body do žebříčku mladým nadějím, chce mít pořádnou motivaci.

„V jednadvaceti letech jsem byl v Las Vegas poprvé mistrem světa. Porazil jsem skvělého a zkušeného Oscara Lariose, aby se opakovaně přes další a další překážky byl schopen opět vrátit zpět na vrchol, když jsem z něj spadl. Je RG v 21 letech mistrem světa?“ pokračoval Linares.

„Jsem čtyřnásobný mistr světa tří vah. On je internetovým šampionem,“ přidal muž, kterého na Instagramu sleduje na 290 tisíc lidí směrem k potenciálnímu soupeři s více než šesti miliony sledujících. „Pořád je daleko k tomu, aby pás mistra světa vybojoval. Zatím je to jen internetový šampion. Až se stane tím skutečným, ať cinkne mému manažerovi, domluvíme se rychle,“ zakončil sebevědomě.

Dojde na jeho slova? Mimochodem, jejich společným promotérem pro zámořský trh je Oscar de la Hoya a jeho Golden Boy Boxing...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze