Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Legenda je zpět, De la Hoya se vrátí 3. července. Postaví se mu Conor McGregor?

  • Napsal Antonín Vavrda

De la Hoya oznamuje comebackDe la Hoya oznamuje comebackLOS ANGELES – Další velké jméno světového boxu hlásí návrat. Oscar de la Hoya (39-6, 30 KO), mistr světa šesti vah a olympijský šampion z Barcelony v pátek pozdě večer oznámil při tiskové konferenci Triller Fight Clubu, že se 3. července opět přestaví mezi šestnácti provazy. V oficiálním zápas. V neděli přidal informaci, že se postaví soupeři z UFC.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Přišel na pódium, kde seděl novopečený promotér, raper Snoop Dogg. Důvod jejich setkání? Velké oznámení. Streamingová společnost Triller, která loni vysílala (exhibiční) comeback Mika Tysona a která na duben plánuje show mezi Jakem Paulem (2-0, 2 KO) a Benem Askrenem (boxerský debut), přišla s další bombou.

Chvilkový jako by nenucený pokec dvou mužů na pódiu se po opakované výzvě známého rapera a velkého milovníka boxu změnil na oficiální oznámení. „Ohlašuji svůj comeback,“ řekl rodák z Los Angeles s mexickými kořeny, který 4. února oslavil 48. narozeniny. K nim si nejdříve nadělil profesionální licenci na dalších pět let. Nyní potvrdil, že nejen tak pro nic za nic.

To ale nebylo vše. V neděli večer přišla informace, že návrat nebude proti boxerskému jménu, byť sám De la Hoya vyhlížel třeba i Kazacha Gennadije Golovkina, ale proti „velkému jménu z UFC“. Že se okamžitě začalo spekulovat o Iru Conoru McGregorovi, není třeba dodávat.

Zvláště, když 17. dubna nastoupí Paul pod hlavičkou Triller proti Askrenovi, bývalému šampionovi několika MMA organizací, který ale v UFC nakonec k titulu nedošel. Také oni se na tiskovce potkali, pochopitelně. A stejně pochopitelně to stálo za to, nechyběly provokace, kterými se následně především druhý jmenovaný nezapomněl pochlubit na sociálních sítích.

S ohledem na fakt, že šampion šesti divizí ohlásil návrat ve váze střední, duel s McGregorem by nebyl úplně mimo mísu. Ostatně, paradoxem budiž, že na návrat současného promotéra Golden Boy Boxing reagoval Filipínec Manny Pacquiao, který jej před třinácti lety vyprovodil do boxerského důchodu pořádnou nakládačkou. Právě tak trochu posměšně sekvencí z jejich vzájemného souboje, aby připomněl, že to od De la Hoyi není chytrý nápad.

Filipínský senátor byl dlouho spojován s návratem mezi šestnáct provazů McGregora, vše ale padlo poté, co irský bouřlivák prohrál 24. ledna na UFC 257 v odvetě s Dustinem Poirierem, který ho navíc jako první dokázal knockotovat.

De la Hoya na pódiuDe la Hoya na pódiu

Zda jsou podobné myšlenky správné, nebo liché, se nejspíše dozvíme hodně brzo. Pravdou je, že zatímco na konci dosud aktivní kariéry se „Golden Boy“ potýkal s řadou mimo-boxerských démonů, ostatně na alkoholové i protidrogové odvykačce se ocitl opakovaně i po jejím konci, momentálně působí vyrovnaně a ve skvělé kondici. Na druhou stranu, je o třináct let starší.

Bude každopádně zajímavé sledovat, kdo bude tím soupeřem pro olympijského šampiona z Barcelony, který odešel z amatérského ringu s fantastickou bilancí 223-5 (163 KO). A také, jakou pozornost tento zápas na fotbalový stadion AT&T v texaském Arlingtonu přiláká. Přece jen, De la Hoa patří mezi pět nejlepších boxerů historie, co se týče prodeje PPV (placený televizní přenos). Jeho zápasy si zakoupilo 13,85 milionů fanoušků, které láska k němu stála 681 milionů dolarů...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze