Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Laila Ali chystá návrat? 'Urazila mě, chci ji ztrestat,' tvrdí legenda na adresu Shieldsové

  • Napsal Antonín Vavrda

Laila Ali a Claressa ShieldsováLaila Ali a Claressa ShieldsováNEW YORK – Americká boxerka Laila Ali (24-0, 21 KO) reálně uvažuje o velkém comebacku. Neporažená legenda ženského boxu by se ráda utkala se současnou hvězdou světového ringu, svojí krajankou Claressou Shieldsovou (10-0, 2 KO).

Platí za jednu z nejlepších boxerek historie. Pro Američany je podobnou legendou jako její otec. To ona jako první boxovala na placeném televizním kanále HBO coby hlavní hvězda, když si to 23. srpna 2003 rozdala s neméně slavnou krajankou Christy Martinovou. Tu ukončila ve čtyřech kolech.

VÍCE O ŽENSKÉM BOXU:

Od té doby uteklo hodně času. Boxerky se začaly stále více prosazovat, dostaly se až na olympijské hry, největší amatérské hvězdy nyní dělají rozruch také v profesionálním ringu. Ten největší vedle Irky Katie Taylorové dvojnásobná olympijská šampionka a také držitelka světových titulů ve třech vahách, Claressa Shieldsová.

A právě ta leží v žaludku stále teprve dvaačtyřicetileté Ali, která ukončil kariéru ještě před svými 30. narozeninami v únoru 2007 expresním triumfem nad Gwendolyn O'Neilovou (stále ještě boxuje, respektive se nyní po čtyřech letech vrací!).

„Mám ráda box. Vždycky jsem ho měla ráda. Box mě inspiroval, pořád trénuji, pořád se věnuje zdravému životnímu stylu, propaguji skrze něj svoji značku. Přesto jsem o návratu nepřemýšlela, až v poslední době kvůli jistým menším záležitostem,“ začala své povídání v rozhovoru pro ESPN minulý pátek.

To tak trochu zaniklo v očekávání velkého střetu #WilderFury2, ve kterém slavil knockoutové vítězství v sedmém kole britský obr.

„Vzala si mě do pusy. Některými slovy mě urazila, když komentovala v minulosti věci, do kterých jí nic nebylo. Od té chvíle se mě lidi ptají, zda se vrátím. Řeknu to takto, pokud to bude mít správný důvod a také správné ohodnocení, protože nyní jsou finanční možnosti trochu jiné, pak ano,“ přidala ostře dcera Muhammada Aliho a vdaná matka dvou dětí.

„Už jsme započali rozhovory na toto téma. Myslím, že pro obě i ženský sport by to byla parádní záležitost,“ reagoval následně na přímý dotaz ESPN Mark Taffet, manažer Shieldsové. Sama boxerka přezdívaná „T-Rex“ se k záležitosti vyjádřila v úterý.

„Chci s ní bojovat. Jsem největší žena všech dob. Nemohu být poražena bývalou šampionkou, ne teď, když čelím tolika reálným hrozbám aktuálních soupeřek. Jsem větší, silnější, rychlejší, co mám k tomu říct více? Víte, mám plán na každého soupeře, se kterým se utkám. Je úplně jedno, kdo to je. A pokud mne donutí bojovat na maximum, bude to jen dobře, protože pak uvidíte to nejlepší z Claressy Shieldsové,“ pronesla sebevědomě rodačka z Flintu nedaleko Detroitu.

„Knockoutuju ji, ale uvidíme, zda na to vůbec dojde. V jedné větě říká, že je lepší a že se vrátí po třinácti letech z důchodu, v další, že je tak dlouho v důchodu a že jí je 42 let. Už si chystá alibi pro porážku. Pokud ano, tak ať to ani radši nedělá,“ popíchla potenciální rivalku, se kterou se už před dvěma lety začala dohadovat skrze sociální sítě.

A nyní to už Ali nevydržela. „Jak jsem řekla, zažehla ve mně oheň. Pokud bude podobně aktivní také při jednání a přinese kvalitní nabídku, jsem připravena do toho jít,“ kontrovala boxerka, která měla nejvíce práce s dcerou další legendy, Jacqui Frazier-Lydeovou, kterou zdolala po osmi kolech až 2-0 na body. Zatímco Joe Frazier tehdy byl v rohu svého potomka, Ali byl v té době na závodech NASCAR v Brooklynu.

„V prvních kolech to bude válka, ale vím, jak na ni. Zavařím ji, seberu ji sílu. Ona se bude snažit tlačit díky své výškové převaze, ale nemá takovou techniku, aby mě ohrozila. Jsem silnější i rychlejší. A ona to v pozdějších kolech pocítí. Vím, že ji ukončím, pokud na ten zápas dojde. V devátém, maximálně desátém kole bude konec,“ reagovala Shieldsová.

Dostane šanci to potvrdit také v ringu, nebo jde z obou stran jen o snahu na sebe upozornit?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze