Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Kruh se uzavře? Šour se blíží konci kariéry, má ale nového domácího nápadníka: Ducára

  • Napsal Antonín Vavrda

Ducár vs. ŠourDucár vs. ŠourPRAHA – Domácí scéna má zatím co se týče vyšších vah tři jasné lídry: Vasila Ducára (9-3-1, 8 KO), Pavla Šoura (13-3, 8 KO) a Václava Pejsara (15-10, 13 KO). Prvně jmenovaný je šampionem křížové váhy, druhý té těžké a třetí měl pásy v obou vahách, jen o ně s rivaly přišel. A nyní se schyluje na střet právě oněch „králů“.

PPV NA SAVE BOXING ÚSTÍ NAD LABEM ZAKUPUJTE JIŽ NYNÍ ZDE!

„Zbývá mi poslední rok a půl kariéry,“ řekl v čerstvém rozhovoru pro Czechfighters.cz nejstarší z tohoto trojlístku, už osmatřicetiletý Pavel Šour. Bývalý amatérský reprezentant, trojnásobný mistr republiky. A také šampion těžké váhy mezi profíky, který na domácí scéně ještě neprohrál a porazil vlastně všechny, co za to stojí: dvakrát Václava Pejsara, poté také talent Tomáše Šálka.

DALŠÍ NOVINKY Z DOMÁCÍ SCÉNY:

Ano, jsou tu „kopáči“ Michal Reissinger či Daniel Škvor, kteří jsou ve svých tradičních sportech špičkou nejen domácí, ale i evropskou. Ale přece jen, kickbox či MMA není klasický box. Reissinger bude mít o víkendu v Ústí druhý profesionální duel a touží provětrat elitu domácí scény, ale přece jen ještě potřebuje pár duelů. Když už nic jiného, tak aby se vyšvihl v ratingu a třeba Šourovi za „zápas stál“.

Totéž platí pro Škvora, který ale momentálně vidí svoji budoucnost spíše v kleci.

A tak je tu šance na protnutí vah. Vasil Ducár je domácí jednička kříže a vlastně i napříč vahami. Číslem 33 ve své divizi na celém světě dle BoxRec.com. Navíc mu nahrává skutečnost, že řada jeho rivalů podlehla vábení WBC ohledně nové váhy – bridgerweight, která je stanovena touto federací na 200 liber (91 kg) až 224 liber (102 kg). Právě do tohoto limitu pak v komentáři pod zmíněný rozhovor Ducár svého krajana láká. A ten se nebrání.

„Noo... rok a půl, to bych tě mohl ještě stihnout, ne? Pavle... to by možná pár lidí chtělo vidět,“ napsala česká jednička, kterou čeká 3. dubna „udržovací“ zápas v Belgii proti zatím neznámému soupeři. „Byly ve hře další možnosti, ale ty nevyšly, tak proč ne, všechno bude,“ řekl Profiboxing.cz jednatřicetiletý policista z povolání.

„Pokud máš zájem, potkáme se v Bridger weight. O český titul, toto léto,“ reagoval téměř okamžitě o sedm let starší Šour, který svůj poslední amatérský titul získal na stejném místě jako Ducár ten jediný seniorský – ve Znojmě v roce 2015 v den, kdy světovou scénou otřásl svým triumfem nad Vladimirem Kličkem jistý Tyson Fury.

„Je to brigdeweight, ale to já ti vysvětlím, jsem pro,“ kontroval Ducár, který se ale tentokrát spletl, v názvu nové váhy měl pravdu jeho rival. Jak to bude vypadat v ringu?

Na to si budeme muset chvilku ještě počkat, podobný duel by byl jistě zajímavý z promotérského hlediska uskutečnit už s diváky v hledišti. Navíc váha pojmenovaná po mladém hrdinovi Bridgerovi Walkerovi, který loni zachránil za cenu vlastního zdraví svoji čtyřletou sestřičku od ataku psa, se týká zatím skutečně jen WBC, dokonce ještě není zanesena ani na ratingu BoxRec.com.

To nic ale nemění na tom, že se oba mohou na tomto limitu domluvit sami. A že by třeba mohly být nakonec v akci oba české pásy – v křížové i těžké. Být „champ champ“, to není tak úplně k zahození (v případě Ducára, kterému by mohl zůstat pás z nižší váhy a získat ten z vyšší). Zvláště, když dle anket u obou bijců o tento zápas rozhodně mezi fanoušky zájem je...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze