Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Kouč Tysona: Videí bude více, uvidíte tu sílu. Odveta s Holyfieldem? To by bylo něco...

  • Napsal Martin Kopunec

Tyson Holyfield v jejich odvetěTyson Holyfield v jejich odvetěPRAHA – Krátký tréninkový klip, kde legendární těžká váha Mike Tyson (50-6, 44 KO) trénuje se stal v posledních dnech extrémně populárním všude po světě. Dokonce natolik, že to zaskočilo jednoho ze dvou jeho aktérů, Tysonova trenéra Rafaela Cordeira.

„Nevěděl jsem, co mám očekávat,” řekl před pár dny Rafael Cordeiro v rozhovoru s Arielem Helwanim. „Už deset let neboxoval, nebyl na lapách. Absolutně jsem nečekal, že zažiji to, co jsem zažil. Proti mně stál třiapadesátiletý chlap se stejnou rychlostí a silou jakou znám od velkých jednadvacetiletých kluků,“ pokračoval Cordeiro.

VÍCE O NÁVRATU TYSONA:

Te je známý především svojí prací v MMA, dostal nabídku na společný trénink u Tysona doma skrze společné známé ze svého oboru. A neváhal ani minutu. Zároveň je přesvědčen o tom, že pokud se Tyson pustí do sparingů či exhibice, bude potřebovat opravdu hodně kvalitní oponenty.

„Tyson pracuje už tři týdny v kuse. Kardio, lapy, pytle. Ano, je mu tolik, kolik mu je, ale když nasadí rukavice, dokáže v sobě probudit něco speciálního. Dokáže dostat svoji mysl a tělo do ringu a je úplně jiný,“ naznačil Cordeiro to, o čem se spekuluje. Že Tyson chytil druhou mízu a opět ho box baví, naplňuje. Třeba tak, jako v 80. Letech pod vedením Cuse D'Amata a Kevina Rooneyho.

Jejich tréninky se momentálně pohybují mezi 60 a 90 minutami. S fyzickou kondicí Tysonovi pomáhá ještě jeden trenér. V této době tráví na lapách pět až sedm kol. Na nich vlastně přípravu startuje, rozehřívá se, až poté se zaměřuje na sílu a kondici.

„Do šesti měsíců je schopen být připravený na comeback. Opravdu, beze srandy. Uvidíte sami, budeme zveřejňovat více videí z tréninků. Videí, na kterých uvidíte, jak se zrychluje a jak roste jeho síla,“ zaznělo od Cordeira.

Zároveň ale on sám stále netuší, zda na velký návrat opravdu dojde. „Nevím, jestli se chce vrátit a jestli se vrátí. Víte, Mike hodně dlouho bojoval sám se sebou. A je hrdý na to, jak se dokázal posunout a čím je dnes. A sice vám neřeknu, zda se skutečně vrátí, ale řeknu vám, že pokud tak učiní, bude stoprocentně připravený,“ přidal.

A následně vše se zasněním a vzrušením v hlase zakončil: „Dovedete si představit završení trilogie s Evanderem Holyfieldem? To bylo něco.“

Mimochodem, pár hodin po tomto rozhovoru „Warrior“ taktéž oznámil návrat do boxerského ringu v rámci exhibicí...

HOLYFIELD OZNÁMIL COMEBACK PRO EXHIBICE

Také Evander Holyfield se chce vrátit kvůli exhibičním duelům do ringu. Chce tak vybrat peníze na boj proti pandemii koronaviru. V zámořských médiích se ihned začalo spekulovat i o tom, že by se oba bývalí světoví šampioni těžké váhy mohli utkat i ve vzájemném duelu. Byl by to třetí souboj legendárních Američanů, ten druhý skončil před 23 lety skandálem, poté co nyní třiapadesátiletý Tyson ukousl o čtyři roky staršímu Holyfieldovi část ucha.

Holyfield oznámil návrat do ringu na twitteru. „Jste připravení? Nastal okamžik, na který všichni čekáte: Šampion je zpátky, “ napsal Holyfield, který se jako jediný stal čtyřikrát profesionálním mistrem světa těžké váhy. „Hlásím návrat do ringu. Zúčastním se exhibičních zápasů pro velkou věc. Je třeba něco udělat, lidé potřebují pomoc jako nikdy předtím,“ dodal.

Oba velcí rivalové se utkali poprvé v listopadu 1996 a Holyfield v duelu po technickém knokautu v 11. kole sebral Tysonovi titul organizace WBA. O sedm měsíců později se odehrála památná odveta, která skončila předčasně Tysonovou diskvalifikací.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze