Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Kouč Brooka, který s ním nemohl být: Padl kvůli shazování. Bylo to pro něj nebezpečné

  • Napsal Antonín Vavrda

Dominic Ingle a Kell BrookDominic Ingle a Kell BrookSHEFFIELD – Dlouholetým koučem Kella Brooka (39-3, 27 KO) je zkušený Dominic Ingle, ten ale se svým chráněncem nemohl o víkendu v Las Vegas být, protože měl problémy s vízy. A vlastně celkově to mezi opět zaskřípalo...

Brook je v profesionálním ringu šestnáct let. První dva trávil po boku respektovaného Davida Coldwella, následně mimo roční přestávku (rok 2018) s Dominikem Inglem. Do Ameriky ale odcestoval bez něj i bez podpory promotéra Eddieho Hearna z Matchroom Boxing. Proč? To vlastně pořádně neozřejmil.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Každopádně na zápas s Crawfordem, jedním z nejlepších boxerů velterové váhy, jej připravoval Carlos Formento. Muž, kterého „Special One“ objevil na Facebooku.

„De facto do toho zápasu šel sám, přitom zrovna u podobných zápasů musíte mít kolem sebe ten správný a vyvážen tým. To ale neměl. Místo toho měl vedle sebe lidi, které ho plácali po zádech, kteří mu nedokázali případně oponovat a kvalitně připravit. Prostě to nebylo o vzájemném respektu. Ano, prohrál s Errolem Spencem i Gennadijem Golovkinem, ale proti nim byl konkurenceschopný. Včera vypadal dobře dvě kola,“ začal hodnocení Ingle, který patří na ostrovech mezi respektované experty.

„Kell možná vyhrál první dvě kola, ale to boxoval Terence ve svém opačném gardu. Proč? Protože si prostě věřil. Skoro si troufám říct, že ho ta kola vyhrát nechal, vlastně ho pořádně nezasáhl, přesto ho nedokázal ani Kell ohrozit. A pak se to celé otočilo ve chvíli, kdy si přehodil své gardy. V tu chvíli získal na sebejistotě, ale to nic neznamená, protože Kell bojoval se spoustou leváků, i Spence je otočený gard,“ pokračoval Ingle.

„Přesto ho Spence takto trefit nedokázal. Ani jím otřást. Proč? Protože byl Kell připravený, podívejte se na ten úder znovu, žádná reakce od Kella, nic. Nemrknul, nepohnul hlavou. Proč? Protože ten úder prostě neviděl, nebyl na něj připravený (což sám Brit po zápase přiznal). Viděli jste někdy Kella letět přes půl ringu? Myslíte si, že má Terence tvrdší úder než Spence, nebo dokonce Golovkin, jehož údery dokázal přijímat, přestože měl zraněné kůstky v obličeji?“ naznačil Ingle, kam vlastně míří.

Ingle a BrookIngle a Brook

Dle něj byl problém s vahou. Ostatně Brook už právě od souboje s Golovkinem, kdy z velteru vyskočil okamžitě na střední, že jeho váha mu nesvědčí. Že se trápí se shazováním. Ostatně následně tuto peripetii podstoupil ještě jednou kvůli právě Spencemu, když s ním ale prohrál, zamířil o váhu výše.

„Lidi si to neuvědomují. Často ani bojovníci, ale když ztrácíš váhu, přicházíš postupně o vodu v těle. Ve chvíli, kdy už není ve svalech, začne ji tělo ztrácet z mozku,“ otevřel Ingle mnohokrát opakované, leč podceňované téma. Mozek totiž má kolem sebe tzv. mozkomíšní tekutinu, která ho chrání před nárazy, která ho obaluje. A která je tvořena z velké části pochopitelně z vody. Při velkém shazování, tolik potřebném pro některé váhy v bojových sportech, ale trpí. A dělá bojovníky zranitelné.

„Je rozdíl, když to podstoupí mladý kluk a když je vám už přes třicet. Navíc jste v tomto sportu už dlouho. Proces obnovy vašeho těla a navrácení tekutin a živin do celého těla, a hlavně do mozku prostě není otázkou 24, 26, ani 30 hodin. A už vůbec ne v pozdějším věku. Když jsi mladší, možná ano, ale ne v tomto věku. Proto s ním ten úder udělal to, co udělal. Protože se nebyl schopen následně bránit, prostě tělo to nezvládlo,“ přidal muž, který zná Brooka patnáct let.

Patnáct let s ním absolvoval většinu tréninků a všechny zápasy. Ostatně i on potvrdil slova britského ex-mistra světa IBF ve velteru, že jej nikdy neviděl takto otřeseného ani při sparinzích. Právě to dává jeho teorii vážnost a dělá z ní velmi silný argument.

„Všichni si myslíme, že dovedeme po třicítce stejné věci jako v jednadvaceti, ale realita je jiná. Otce jménem času nikdy nemůžeš porazit. Můžeš s ním bojovat, ale nemůžeš ho porazit. A ještě lepší je s ním spolupracovat, přizpůsobit se. Víte, před lety by ten zápas vypadal jinak. Kell byl svého času nejlepší velter na světě, ale osud mu prostě nepřál. Nyní sem už nepatří. Může se z této prohry dostat, ale rozhodně v jiné váze. Jinak by měl raději skončit,“ dodal Ingle.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze