Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Kostky jsou vrženy. Joshua a Fury podepsali smlouvu, chybí ale ještě místo a termíny

  • Napsal Martin Kopunec

Fury vs. Joshua dealFury vs. Joshua dealLONDÝN – Po měsících náročných jednání mezi konkurenčními promotéry a soupeřícími šampiony byla definitivně podepsána smlouva na dva zápasy mezi Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) a a Anthonym Joshuou (24-1, 22 KO). Ve hře bude sjednocení všech titulů v těžké váze a vůbec poprvé v historii této váhy se dočkáme šampiona, který bude držet všechny čtyři pásy nejprestižnějších organizací najednou (WBC, WBA, IBF a WBO + titul The Ring Magazine).

„Rádi bychom, aby byla dohoda někdy v příštích týdnech potvrzena oficiálně na všech světových serverech,“ řekl Eddie Hearn, generální ředitel Matchroom Sport a zároveň Promotér Joshuy. „Pokaždé je nejtěžší přimět všechny účastníky, aby přiložili pero na papír a podepsali. V tomto případě to ale chtěly všechny zúčastněné strany. Máme tady soupeřící promotéry, konkurenční televizní stanice (ESPN, DAZN, Sky Sports a BT Sport) i boxery.”

DALŠÍ NOVINKY K ZÁPASU:

„Nyní nás čeká práce ohledně nalezení místa konání a datumu, který bude vyhovovat oběma táborům,” přidal nejmenovaný zdroj z Top Rank. „Od podpisu začala 30denní lhůta. Pokud se obě strany nedohodnou, mohla by smlouva lehce zmizet ze stolu.”

Ego promotérů bylo v boxu vždy hlavním faktorem. K finálnímu podpisu došlo v sobotu (paradoxně o den dříve Fury tvrdil, že nemá žádné novinky). Svým autogramy musely přispět Matchroom Boxing zastupující Jushuu, Top Rank zastupující Furyho ve Spojených Státech, Queensberry zastupující Furyho pro anglický trh a také společnost MTK, která taktéž manažersky zastupuje „Gypsy Kinga“, a má sídlo v Dubaji.

„Tohle je největší boxerský zápas, jaký lze v současnosti uspořádat a jedna z největších sportovních událostí na celém světě,” řekl Hearn. „Bude to velká, opravdu velká výhra pro zemi, která bude souboj pořádat.”

Jak ESPN už dříve uvedlo, smlouva je vyvážená v podíle 50-50 přičemž odvetné utkání bude v poměru 60-40 pro vítěze prvního klání. Oba souboje by měly být naplánovány na letošní rok 2021 a oba boxeři si přijdou údajně celkově minimálně na 100 milionů liber.

První souboj by se měl uskutečnit v červnu nebo v červenci a odveta ideálně na podzim, velký zájem o pořádání mají bohatí arabští šejkové. Zprávy o podpisu smlouvy se vyrojily jen tři dny poté, co šampion WBC veřejně prohlásil, že už jej unavuje nahánět Joshuu a že denně vypije až dvanáct piv.

„S Tysonem nikdy nevíš, na čem jsi,” řekl Hearn. „Mohla by to být jen psychologická hra. Mohl mít jen špatný den, mohl jen žertovat, nevím.”

„Tenhle souboj je úžasný hlavně z toho důvodu, že jde o dva naprosto rozdílné boxery, dvě odlišné osobnosti s jiným stylem boje. Psychologická válka bude úplně na jiné úrovni. Tyson je v tom skvělý... Anthony je tím nadšený. Je tak napumpovaný, tak soustředěný, že nepřestal trénovat od jeho posledního souboje s Kubratem Pulevem. Je jako lev v kleci. Bude to epické,” dodal promotér šampiona WBA, IBF a WBO.

Kostky jsou vrženy...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze