Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Konečný: Paul není boxer, dokud ho nezdolá. Youtuber: Heč, více vydělal jen Canelo a AJ

  • Napsal Antonín Vavrda

Jake Paul boxem vydělává dostJake Paul boxem vydělává dostPRAHA – Není to finanční žebříček respektovaného časopisu Forbes, který jej sestavuje už 31 let, přesto určitou váhu má. Web Sportico.com, který se specializuje na finance ve světě sportu, sestavil svůj seznam 100 nejlépe placených sportovců za posledních dvanáct měsíců. A jeho doprovodná čísla přinesla solidní překvapení...

Oproti předchozím letům se v něm objevil pouze jeden boxer – Mexičan Canelo Alvarez (56-1-2, 38 KO). Ten si měl ve sledovaném období vydělat dle odhadů Sportico.com celkem 61 milionů dolarů, což ho řadí na 12 místo mezi všemi sportovci. Pochopitelně, také tomuto ratingu vévodí Ir Conor McGregor, který většinu jmění za sledovanou dobu získal prodejem svého podílu značky whiskey Proper Twelve.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Účast Canela a absence dalších boxerů není překvapivá. Koronavirová doba tento sport výrazně ovlivnila. Ano, akce se pomalu, ale jistě rozjely, ovšem ne ty největší, megalomanské, na placených televizích. Důvod? Pro návratnost investic je třeba publika, fanoušků, financí ze vstupného.

Mexická hvězda vydělala na načasování. Po hádkách s dnes již bývalým promotérem Oscarem de la Hoyou stihl současný král boxu napříč vahami v posledním půlroce hned tři zápasy, ten poslední proti Billu Joe Saundersovi navíc už před více než 70 tisíci diváky na fotbalovém stadionu v Arlingtonu.

Dle zmíněného webu se sice další bijci do stovku sportovních pracháčů nevešli, sledovanou hranici 20 milionů dolarů ale ještě dva muži pokořili. Anthony Joshua (24-1, 22 KO) díky prosincovému duelu s Kubratem Pulevem (28-2, 14 KO), což rozhodně není překvapením, britský obr je lukrativním zbožím.

Šokem budiž třetí jméno – Jake Paul (3-0, 3 KO). Youtuber, který sám sebe považuje za boxera, vydělal stejnou částku díky duelům proti bývalé basketbalové hvězdě Natu Robinsonovi a poté i ex-šampionovi Bellatoru a ONE FC Benu Askrenovi. Obě akce totiž byly na placených televizních akcích, které dohromady přilákaly téměř 4 milionů předplatitelů.

„Je to ale stejně strašná ostuda. On, stejně jako jeho brácha Logan, který má tu exhibici s Floydem Mayweatherem. Je to jen o penězích a sport trpí. Floyd tímto u mě hodně klesl,“ řekl na toto téma v úterním streamu Profiboxing.cz Tomáš Šálek (15-2, 13 KO), který se v pátek v Sheffieldu utká o pás IBF European s domácím Kashem Alim (18-1, 9 KO).

„Exhibice musí dávat smysl, nejen ten finanční. A co se týče Paula, respektovat jako boxera ho můžeme, pokud porazí alespoň průměrného profesionálního boxera, ne basketbalistu, zpěváka, nebo bývalého zápasníka MMA. Do té doby je to profesionální zápas jen na papíře, ale nikdo ho brát vážně nebude,“ přidal se jeho trenér a manažer Lukáš Konečný.

A byť se jejich názor shoduje s většinou z boxerské komunity, čtyřiadvacetiletý Youtuber tímto žebříčkem dostal další munici pro své chvástání. A ukazuje se, že pár dnů starý podpis kontraktu se Showtime Boxing byl od této televize velmi šikovný krok. Zároveň ale dává naději k naplnění slov Konečného, Šálka a dalších – souboji Paula se skutečným boxerem.

Ostatně vedle dalších tváří šoubyznysu v čele s KSI (remizoval a porazil jeho bratra), nebo šampiona velteru UFC Kamaru Usmana (těžko věřit, že by ho ale Dana White pustil) se stále hlasitěji hlásí Brit Tommy Fury (5-0, 4 KO). Jeho ambice navíc na začátku týdne podpořil také promotér Frank Warren, který by rád se Showtime Boxing započal jednání o tomto souboji...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze