Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Konečný: Bezvodovi by duel v Anglii mohl na Agateljana pomoct. A chci Šálek vs. Šour II.

  • Napsal Antonín Vavrda

Ali vs. Šálek / zdroj foto: Sporting CapturesAli vs. Šálek / zdroj foto: Sporting CapturesÚSTÍ NAD LABEM – Pořádně napilno má v posledních dnech Lukáš Konečný, promotér, manažer a také trenér českých boxerů. Jen, co se vrátil z Anglie, už musí řešit vlastní galavečer, naplánovaný na 26. června do hotelu Clarion v Ústí nad Labem.

Už na konci tohoto měsíce se mohou fanoušci těšit na zajímavá jména, ostatně tak, jak bývá u galavečerů na severu Čech pravidlem. Vždyť v ringu budou k vidění mimo jiné i Tomáš Ivachov (5-0, 3 KO), či Vasil Ducár (9-4-1, 8 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Hlavním tahákem ale bude odveta v boji o pás českého šampiona ve střední váze mezi Viktorem Agateljanem (9-1, 5 KO) a Tomášem Bezvodou (9-15, 6 KO). Loni v září slavil prvně jmenovaný, čtyřiatřicetiletý tvrďák ze Znojma ale neměl dostatek času na přípravu, jelikož byl náhradníkem.

„Hned po duelu mi říkal, že by chtěl odvetu, na kterou by měl dostatek času se kvalitně připravit,“ začíná povídání k tomuto souboji Konečný, který byl právě s Bezvodou a také svým hlavním chráněncem Tomášem Šálkem minulý pátek na galavečeru v Sheffieldu, kde oba po nadějných startech prohráli před limitem.

„Na ten duel Tomáš trénoval dva měsíce. Teď si dá vážně lehkou pauzu a využije snad svoji aktuální formu, aby se maximálně připravil na Viktora. Já si totiž myslím, že by to pro něj paradoxně mohla být výhoda. Ale to ukáže až jejich duel,“ přidal bývalý mistr světa, který bijci s přezdívkou „El Magico“ v pátek v ringu coby druhý trenér.

A to přesto, že hned poté boxoval svůj zápas Šálek. „Měli jsme tam být původně tři, já, Radek a cutman z Německa. Jenže týden před akcí bohužel naši západní sousedé zavedli karanténu pro ty, kteří se vrátí z Anglie, takže s námi letět nemohl. Domlouvali jsme s promotérem, aby kluci nešli hned po sobě, ale lehce se na to vykašlali. Lehká komplikace to byla, ale nic hrozného a samotný duel to neovlivnilo,“ vrátil se pět dní zpět k prohře obou jmenovců.

O KVALITĚ GALAVEČERA V SHEFFIELDSKÉM PARKU
„Vypadalo to jako rytířské souboje, to ano, bylo to jednoduché, ale naprosto v pořádku. Možná byl menší problém s dopravou z hotelu a na hotel, ale nejsme malá děcka, takže jsme si poradili. Jestli se nepletu, konají se tam nyní akce každý týden, a je to poznat. Teď v sobotu tam bude boxovat Honza Balog a možná i Pavel Albrecht. Myslím, že v kontaktu s promotérem zůstaneme.“

Zatímco pro Bezvodu skončil duelu s Markem Jeffersem ve čtvrtém kole, Šálek (15-3, 13 KO) v následném střetu s Kashem Alim (19-1, 10 KO) o pás IBF European v těžké váze padl už v kole tři. Duel se ale zlomil už v tom předchozím.

„Tom pokyny plnil, ale nedostali jsme šanci si to ověřit více, protože evidentně na ten zvedák připraven nebyl. Je pravda, že mu často prochází také ve sparingu, budeme se muset na to zaměřit, zapracovat na tom. Jenže s ním je to těžké, už jsem mu to opakoval vícekrát,“ začal s hodnocením souboje, ve kterém Ali prvním tvrdým zvedákem ze zadní ruky mezi dvoják svému mladého českému soupeři zlomil nos.

„Hned, jak k tomu došlo, jsem věděl, že je ten nos zlomený. Bylo to jasně vidět a já v tu chvíli věděl, že je vlastně rozhodnuto. Pak už jsem ho jen hnal, aby zkusil soupeře sundat, protože mi bylo jasné, že na body s tím nosem nevydrží. Potom se k tomu přidalo zranění víčka nad levým okem... Ale Tom je pořád hodně mladý, má před sebou patnáct let kariéry, když bude chtít,“ pokračoval.

I přes zklamání ze třetí prohry svého urostlého svěřence nevěší hlavu. „Sbírá holt zkušenosti, je mi toho výsledku fakt líto, protože opravdu věřím, že na Aliho měl. Ale nesmí dělat takovéto chyby... Myslím si ale, že jistý posun udělal, zlepšil se, především psychicky. Chtěl bych odvetu se Šourem, uvidíme, kdy a kde,“ přidal hodně zajímavé lákadlo pro české fanoušky.

Je totiž jasné, že v Ústí to s ohledem na zraněný nos Šálka určitě nebude. Navíc o Šoura má před blížícím se koncem profesionální kariéry zájem také Ducár. Kdo ví, třeba se tento trojúhelník v ringu nějak protočí...

Ali vs. Šálek / zdroj foto: Sporting CapturesAli vs. Šálek / zdroj foto: Sporting Captures

Ali vs. Šálek / zdroj foto: Sporting CapturesAli vs. Šálek / zdroj foto: Sporting Captures

Ali vs. Šálek / zdroj foto: Sporting CapturesAli vs. Šálek / zdroj foto: Sporting Captures

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze