Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Bojová scéna by se měla podporovat. Ne se hádat, útočit, mazat si profily

  • Napsal Antonín Vavrda

Takhle by to mělo vypadat!Takhle by to mělo vypadat!PRAHA – Poslední dny bylo na tuzemské scéně celkem horko. Škoda, že v zákulisí, a nikoliv mezi provazy, nebo v oktagonu.

Na přelomu týdne si Annemari Krčková, šikovná to boxerka, postěžovala na sociálních sítích, že nemůže zápasit. Vinu hodila na svého bývalého trenéra Daniela Táborského. S oběma jsem měl tu čest (a nemyslím to ironicky) strávit v soukromí, na trénincích i zápasech celkem dost času, a proto mě celá situace hodně mrzí.

VÍCE K TÉMATU:

Proto jsem o ni, ve chvíli, kdy se vyjádřil Dan, napsal. Bulvár? Ne, jen poukázání na to, jak je podobné chování zbytečné (mimochodem, slovo bulvár a význam bulváru je úplně jiný, než jak ho vnímá česká společnost díky některým pochybným tuzemským plátkům).

Nikdy není vina jen na jedné straně. Dan je svéráz, paličák, ostatně díky tomu byl i českým boxerským reprezentantem. Dělá chyby. Jako každý člověk. Ale také vím, že pro své svěřence dělá maximum možného, nikdy neodmítne pomoc, a některým se věnuje i nad rámec, který by měl. A to nedělá dobrotu, zvláště, když ne všichni si to uvědomují a zároveň dokážou oddělit pozici trenér-svěřenec a kamarád-kamarád/ka.

Stejně tak je oboustranná vina také v kauze XFN a jejich dluhy. Nejsem obhájcem Petra Kareše, nemám sebemenší důvod, na druhou stranu, nejsme slepý a hluchý. A chování některých bojovníků, kterým on a XFN dluží, je takové, že jim jde více o pomstu než o vrácení peněz.

Vláďa Řezníček a Jirka HavelVláďa Řezníček a Jirka Havel

SoudržnostSoudržnost

Ono je strašně snadné využívat „kopat“ veřejně do mrtvoly a jinak jakékoliv snahy o nápravu ignorovat. Upřímně, pak nejsme o nic lepší než protistrana, kterou viníme (oprávněně) z chyb. Ale co, některé zjevně toto baví.

Stejně jako baví se mstít skrze sociální sítě různými výhrůžkami a ataky. Tak, jako se naposledy stalo MMA Shorties ve spojení s jejich instagramovým účtem. Chápu, že se jejich informace a snahy některým mohou zajídat, to ale poslední atak neospravedlňuje. Protože s ohledem na pravidla Instragramu muselo jít o hromadnou, domluvenou akci více uživatelů.

Bohužel, obecně platí, že je snadnější bořit než tvořit. Co na tom, že podobné chování je naprosto ubohé, zvláště, když zmíněná parta z MMA Shorties často dělá pro scénu tohoto sportu u nás více než ti, kterým leží v žaludku. A i než řada novinářů, kteří svoji vlezlost a vtíravost schovávají za svoje médium.

A jak to souvisí s předchozími odstavci?

Že je téměř jisté, že tento atak přišel z domácí scény bojových sportů. Člověk nemusí být ani držitel Nobelovy ceny, aby ho napadly dva, tři subjekty, které za tím mohou stát. A to je na tom všem nejsmutnější. Že na tom malém českém písečku, kdy bychom měli táhnout za jeden provaz, protože při tom všem boomu především MMA, jde stále o sport pár stovek jedinců, kteří se navzájem povětšinou znají, máme potřebu si navzájem házet klacky pod nohy a škodit.

Sám jsem něco podobného zažil s Profiboxingem. Na webu, FB, když jsme přišli o 13tisícovou komunitu a také Youtube kanále. Nebudu zastírat, že jsem se na to v tu chvíli chtěl vykašlat. Ale udělat těmto pitomcům a ubožákům radost? Nikdy!

A právě proto také tyto řádky a moje osobní plná podpora klukům z MMA Shorties! Byť váš sport i díky vám klasický box momentálně v Česku válcuje, přeji vám úspěch. Nezávidím, inspiruji se!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze