Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOHO DÁL NA CANELA? První na řadě Plant, ale co pak Beterbijev, Okolie, či Makabu?

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo Alvarez next opponentCanelo Alvarez next opponentPRAHA – Jak jsme v úterý slibovali, jsme tu nyní s tématem, kdo z dalších boxerů by mohl narazit na Mexičana Canela Alvareze (56-1-2, 38 KO), současného vládce světového ringu napříč vahami.

Výběr je ze střední, super střední a polotěžké váhy s tím, že boxer má buď reálnou šanci se šampionem WBC, WBA i WBO v super střední váze utkat, nebo má reálnou šanci jej potrápit.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

ARTUR BETERBIJEV (Rusko, 16-0, 16 KO, šampion WBC a IBF v polotěžké váze): Jak jsem psal v komentáři, pokud chcete Canela porazit, musíte být buďto komplexnější než on (což nikdo není), nebo v něčem vynikat, moct ho ohrozit. Šestatřicetiletý Rus má drtivý úder a je technický. Toť aspekty, kterými by mohl Alvareze ohrozit.

Na druhou stranu je v tomto hodně podobný Golovkinovi, takže by hodně záleželo na velikosti ringu, načasování zápasu, váze. V polotěžké by měl šanci, v meziváze už menší, zvláště, když on sám spíše koketuje s tím, že by případně přibíral než naopak. Co se týče zastoupení, problém by to být úplně neměl, DAZN s Top Rankem by případně shodu najít myslím dokázali.

DMITRIJ BIVOL (Rusko, 18-0, 11 KO, šampion WBA v polotěžké váze): Třicetiletý Rus je stroj. Chirurgicky přesný stroj, šlo by nejspíše o velkou taktickou bitvu. Rychlostně, technicky na Alvareze určitě má, dosud to navíc působí, jako kdyby v žádném zápase nejel na sto procent, na hranu svých možností, takže se nabízí otázky: Co by se v takovou chvíli stalo? A kde je jeho limit?

Navíc zde by problém nebyl ani promotérský, Bivol patří do skupiny DAZN a Matchroom Boxing, hlavní zastoupení tak má stejné jako Alvarez. V případě obou Rusů mluví proti nim ne až tak velká atraktivita pro západní trh. Kladem pak je ale naopak ten východní, kam by sám Canelo rád expandoval, jak sám říká, chce být skutečně světový, tj. bojovat po celé planetě. V tom případě by byli oba skvělou volbou.

GILBERTO RAMIREZ (Mexiko, 41-0, 27 KO, polotěžká váha): Ano, se dvěma čahouny si už Alvarez porazil – ale Ramirez ve stoprocentní formě je ještě o kus dál než britské duo Callum Smith – Rocky Fielding. Na druhou stranu, v posledních letech toho moc nenaboxoval, o kvalitě soupeřů nemluvě. Tento zápas by dával smysl, pokud by chtěl Alvarez mexickou válku, které se ale dlouhodobě vyhýbá. Jak sám říká, chce, aby Mexičané dobývali svět společně, ne, aby si šli po krku.

Co se týče zázemí, zde by problém být mohl, Ramirez je novým přírůstkem Golden Boy Boxing, který dlouho spolupracoval také s Alvarezem. Loňské soudní tahanice ale tyto vazby hodně zpřetrhaly...

JOSHUA BUATSI (V. Británie, 13-0, 11 KO, polotěžká váha): Opět ideální v případě expanze na další trhy. Buatsi je olympionik, ostrovní hvězda, navíc má africké kořeny, takže se nabízí případný duel na černém kontinentu. Určitě má i dovednosti, navíc opět, patří DAZN a Matchroom Boxing. Proti mluví malé zkušenosti z profesionálního ringu, poslední duel, kdy Alvarez nebojoval se šampionem, byl ten proti krajanovi Juliu Cesaru Chavezovi Jr. A tam šlo zase o jiné důvody, osobní.

DAVID BENAVIDEZ (USA, 24-0, 21 KO, super střední váha): Je problémový, zlobí, ale také je nesmírně talentovaný, budoucí superstar. Čtyřiadvacetiletý potomek mexických přistěhovalců už byl dvakrát mistrem světa v super střední váze, pokaždé o pás přišel u zeleného stolu. Potřetí může vést cesta právě přes Canela. A při vší úctě ke zbývajícím boxerům v našem seznamu, tenhle kluk má nejvíce dovedností k sesazení současného krále. Chybí mu snad jen ještě pár zkušeností navíc...

CALEB PLANT (USA, 21-0, 12 KO, šampion IBF v super střední váze): Šampion IBF v super střední váze bude nejspíše příštím protivníkem Alvareze. Není špatný, to rozhodně ne, ale v jeho rekordu chybí opravdu špičkové jméno. Naposledy přeboxoval Caleba Truaxe, což jistě není špatný skalp (porazil Jamese DeGaleho), ale ruku na srdce, myslíte, že by s tímto soupeřem strávil Alvarez v ringu celých dvanáct kol? Spíše ne...

JERMALL CHARLO (USA, 31-0, 22 KO, šampion WBC ve střední váze): Pokud by byl ochotný Mexičan ještě jednou sestoupit do střední váhy (případně jít na catchweight), pak momentálně dává největší smysl Jermall Charlo. Nemusíte mít tohoto rodáka za Houstonu rádi, ale boxovat umí. A opravdu hodně dobře. Největší problémy měl s Austinem Troutem, který potrápil také Canela. Pro americký trh by tento střet dával smysl.

CHRIS EUBANK JR. (V. Británie, 30-2, 22 KO, střední váha): Vsadil si na sobotní výhru Canela a poté se sám přihlásil do zástupů uchazečů o souboj s králem. Měl by šanci uspět? Rozhodně ano, byť nikdy nedosáhne kvalit svého otce, má tvrdý úder, nepříjemný styl, je sebevědomý a nikdy, opravdu nikdy se nevzdává. Ano, proti slabým soupeřům se umí potrápit, ale pro něj osobně platí, že s kvalitou protivníka roste i jeho výkon.

A opět, i marketingově by to byl zajímavý střet, navíc také za Eubankem stojí Matchroom Boxing. Pokud by chtěl bojovat Alvarez mimo americký kontinent, tak právě Eubank je nejsilnější značkou. Byť u něj platí to, co u Buatsiho – už sedm Britů zdolal, proč by měl chtít dalšího?

TAJNÉ TIPY AUTORA:

LAWRENCE OKOLIE (V. Británie, 16-0, 13 KO, šampion WBO v křížové váze): Pokud si odmyslíte poslední poznámku u Eubanka, pak je tu ještě jedna britská výzva. Na rozdíl od Buatsiho má navíc ještě i titul mistra světa. A ten by mohl být důvodem, proč by Canelo zkusil štěstí i v křížové váze. Šílenost? Ale kde, že. Alvarez dokáže solidně přibrat, v kempu spáruje s Frankem Sanchezem, nově i Andym Ruizem.

Okolie patřící taktéž Matchroom Boxing by byl obrovskou výzvou. Je totiž větší a má delší rozpětí paží než obě zmíněné těžké váhy, má silnou přední ruku, neortodoxní styl podobný tomu, kterým se prezentoval nyní Saunders. Titul v páté váze, titul, který marně naháněl třeba i legendární Roy Jones Jr., jediná střední váha s pásem šampiona ve váze těžké?

ILUNGA JUNIOR MAKABU (DR Kongo, 28-2, 25 KO, šampion WBC v křížové váze): Možná to bude k Makabuovi příliš kruté, osobně mě baví, ale v ringu jde i souboje stylů. S WBC má navíc Canelo skvělé vazby, aby ne, když jde o mexickou federaci. Ano, Afričan má tvrdý úder, je už i dostatečně zkušený, celkově vzato ale je relativně malou křížovou vahou, což jsou ideální faktory pro útok na jeho postavení z nižší váhy.

Ano, není tak marketingově zajímavý, v zámoří vlastně neznámý, ale... Pokud byste prodali jeho příběh, pokud by opět chtěl Alvarez boxovat i jinde než na americkém kontinentu, pak ten černý by podobný střet přivítal s otevřenou náručí a zaplnil jakoukoliv arénu.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze