Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Kličko: Joshua? Největší duel mé kariéry před největším publikem, co jsem zažil

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua a Kličko na tiskovceJoshua a Kličko na tiskovcePRAHA – Pomalu, ale jistě se blíží jeden z nejočekávanějších soubojů těžké váhy posledních let. Ukrajinec Vladimir Kličko (64-4, 53 KO) v něm vyzve šampiona IBF Anthonyho Joshuu (18-0, 18 KO). Ve hře budou navíc ještě mistrovské pásy WBA a IBO.

Když loni 10. prosince vstoupil po zápase Brita s Erikem Molinou do ringu a společně oznámili, že si to 29. dubna 2017 rozdají ve vzájemném souboji, ukrajinská legenda tušila, že startuje něco velkého. Ani zdaleka ale netušila, že něco tak velkého.

DALŠÍ NOVINKY K ZÁPASU KLIČKO VS. JOSHUA:

„Půjde o další posunutí mojí kariéry,“ pronesl ve čtvrtek pro ukrajinský talkSPORT. Duel Kličko vs. Joshua totiž bude v londýnském fotbalovém chrámu Wembley sledovat nakonec rekordních 90 tisíc fanoušků. Radnice hlavního anglického města totiž schválila navýšení kapacity pro tento souboj o deset tisíc proti oficiální kapacitě.

„Už jsem boxoval před 40, 50 i 60 tisíci lidí, ale nikdy ne před 90 tisíci. Je to největší výzva mojí kariéry. Navíc, když ve druhém rohu bude stát de facto moje kopie co se parametrů týče a navíc mistr světa,“ pokračoval Kličko, který bude vstupovat do souboje coby 41letý muž.

A také po téměř sedmnáctiměsíční pauze. Jeho posledním oficiálním zápasem byla porážka od Tysona Furyho z 28. listopadu 2015. „To může být pro Joshuu výhoda, Kličko má ale sakra hodně zkušeností. Navíc si nemyslím, že předchozí soupeři připravili Joshuu na takový duel,“ řekl k tomuto tématu pro stejné médium Američan Deontay Wilder, úřadující šampion WBC.

„Pokud bych měl volit srdcem, pak bych si přál triumf Joshuy, protože náš duel by byl nesmírně zajímavý pro americké i britské publikum. Ale bude to těžké. Oba mají podobné styly, Kličko má velké zkušenosti navíc, Joshua je zase mladší. Tak, jako tak nás čeká parádní duel,“ dodal Američan, který bude už za dva týdny obhajovat svůj titul proti krajanovi Geraldu Washingtonovi.

„Myslím, že to bude velký zápas,“ souhlasil s případným dalším protivníkem i Kličko. „Na obou stranách budou olympijští šampioni, bude to souboj generací. Je tu hodně otázek k zodpovězení: Mám ještě pořád na to? A je Joshua dost dobrý na duel se mnou? Těch otázek je skutečně dost, ale nikdy jsem netušil, že je budu zodpovídat před takovou návštěvou. Je to úžasné,“ dodal boxer, který má jen titulových duelů na kontě více, než stihl Joshua za svoji celou profesionální kariéru.

Brit se ale odmítá stát jen nejbližším divákem pro velký návrat sesazeného krále těžké váhy posledních deseti let. Poté, co do konce ledna odpočíval a čerpal energii s přáteli v Dubaji, splnil si sponzorské povinnosti v Londýně a následně absolvoval se soupeřem menší zámořské turné, už je opět v plné přípravě.

V pátek na svůj instagram umístil po delší době opět tréninkové video, které doprovází hudební doprovod se slovy „Nemůžu přestat“ a „Ty mě nemůžeš zastavit“. Už 29. dubna se ukáže, zda na ně dojde, nebo se Kličko ještě jednou dokáže vrátit až na samotný vrchol.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze