Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Kličko dráždí tři krále těžké váhy a fandy. Ti mu vzkazují: zůstaň raději v důchodu

  • Napsal Antonín Vavrda

Vladimir Kličko v akciVladimir Kličko v akciPRAHA – Během uplynulého víkendu se objevila na twitterovém účtu legendárního Ukrajince Vladimira Klička (64-5, 53 KO) zajímavá výzva směrem k nejuznávanější trojici současné těžké váhy – Deontayi Wilderovi (42-0-1, 41 KO), Tysonu Furymu (29-0-1, 20 KO) a Anthonymu Joshuovi (23-1, 21 KO).

V březnu čtyřiačtyřicetiletý Ukrajinec začíná pomalu připomínat o rok mladšího Američana Floyda Mayweathera. Všem je tak nějak jasné, že už ho v boxerském ringu nikdy neuvidí. On ale čas od času podráždí fanoušky a dá šanci se zasnít. Předně jde ale oběma vždy o zviditelnění se a připomenutí vlastního jména.

DALŠÍ NOVINKY KE KLIČKOVI:

Následně totiž přijde dementy ve stylu „vždyť já jsem vlastně nic takového netvrdil, vy jste to vše překroutili“.

To zatím nyní nepřišlo, každopádně boxerským světem nyní rezonuje otázka: „Co měl zase ten Vlado Kličko za lubem“?

O víkendu totiž pustil do světa tři tweety: „Dovolte mi, jak by se vám líbilo, či nikoliv...“

Jeden tweet obsahoval jeho potencionální zápas s Wilderem, další s Joshuou, třetí s Furym.

Lidé měli hlasovat pomocí srdíček. Těch zatím nejvíce nasbírala odveta s posledně jmenovaným, který v roce 2015 ukončil jeho více než desetiletou neporazitelnost. Zápas s americkým knockoutérem je na druhém místě, odveta s dalším Britem, který v roce 2017 ukončil jeho kariéru, je zatím poslední, pro fanoušky nejméně zajímavý.

Kličkovo pokoušeníKličkovo pokoušení

Dlužno dodat, že v komentářích pod těmito tweety se to jen hemží reakcemi. Ovšem v těch se daleko častěji dočtete, že by měl Ukrajinec zůstat v důchodu než spekulace, jak by tyto střety dopadly. K setrvání v důchodu pak Klička vyzývají i jeho boxerští kolegové, například Američan Cornelius Bundrage.

Jak vše dopadne, je na Ukrajinci samotném, není tajemstvím, že byl na přelomu roku v jednání s DAZN i dalšími americkými promotéry. A že byl blízko comebacku, který by určitě fanoušky zajímal. V té době především duel s Wilderem, se kterým se Kličko neutkal.

Jisté je, že pokud by se bývalý absolutní král těžké váhy do profesionálního ringu vrátil, rozhodně by to nebylo kvůli řadovým zápasům, ale kvůli velkým a lukrativním bitvám. A stejně tak je téměř jisté, že k tomu ani tentokrát nedojde. Bijec momentálně pendlující mezi Kyjevem a Miami totiž má pro případný jubilejní 70. profesionální duel kariéry jasný cíl: překonat rekord Američana George Foremana a stát se nejstarším mistrem světa v těžké váze.

A k tomuto milníku musí ještě oslavit dvoje narozeniny. Mimochodem, „Big George“ svůj rekord zapsal v zápase číslo 77...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze