Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Klíč k Joshua vs. Fury drží Wilder? Ne, navíc Pulev je ten, kdo AJ porazí, tvrdí rázně Arum

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua vs. FuryJoshua vs. FuryNEW YORK – Zákulisní jednání v těžké váze stále pokračují. A stále tak není jasné, zda dojde na duely Anthony Joshua (23-1, 21 KO) vs. Kubrat Pulev (28-1, 14 KO) a Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) vs. Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO), nebo promotéři vykouzlí nějakou jinou záležitost.

Jednání, jednání a zase jednání. A ta spolu přinášejí spekulace.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Nebýt koronavirové krize, vše bylo jasně dáno. Brit Joshua si to rozdá se svým povinným vyzývatelem IBF z Bulharska – Pulevem – na konci června v Londýně. O tři týdny později se do sebe v Las Vegas zaklesnou potřetí další Brit Fury a v únoru potupený Američan Wilder.

Pandemie SARS-CoV-2 toto zbourala. Fanoušci stále hlasitěji volají po tom, aby si to rovnou na podzim rozdali britští giganti, pro což se snaží chystat půdu i někteří lidé v zákulisí. Krom toho se vymýšlel (možná je stále aktivní) plán s tímto dvojutkáním u bohatých arabských šejků.

„Myslím ale, že Wilder by neměl nyní hned chtít bojovat s Furym. Nejchytřejší, co může udělat, je to, aby zkusil jiný zápas a pak se znovu utkal s Furym. Potřebuje čas na práci s týmem, na to, aby se zlepšil, dal dohromady. Protože, pokud si myslí, že teď vleze do ringu a porazí Tysona Furyho, tak je blázen. Neexistuje způsob, jak by se mu to mohlo nyní povést,“ řekl pro ESPN televizní expert a bývalý šampion dvou vah Tim Bradley.

„Je jasné, že Wilder bude chtít do toho, co bude, mluvit. A že na to má právo. Je ale pravda, že zatím od konce druhého jejich setkání ani jednou neřekl, že pro něj existuje jiná cesta než okamžitá odveta,“ přidal se jeho expertní parťák a další ex-šampion dvou divizí, André Ward.

„Hele, většina lidí má nějakou cenu. Pokud jste fakt velká hvězda, klidně to může být i dvacet milionů dolarů, které si vyděláte jen tím, že ustoupíte stranou jiným zájmům. A nemusíte za ty peníze dát vlastně ani jeden úder,“ pokračoval ve svých myšlenkách neporažený bývalý král super střední i polotěžké váhy.

O čem je řeč? Ano, o tom, že by Wilder i Pulev, který ovšem o tom již odmítá, jakkoliv diskutovat (ustoupil totiž už jednou, loni Ruizovi), nechali za určitý finanční obnos boxovat britský šlágr těžké váhy a až poté se domáhali svých práv. V případě bulharské „Kobry“ by se podobně musela zachovat také federace IBF.

A pokud bychom šli do detailů, bylo by zajímavé, jak by se její zástupci tvářili, když by jim nabízely peníze týmy Joshuy a Furyho, který v prosinci 2015 pás právě této federace demonstrativně spláchl do záchodu poté, co odmítl povinný boj s Ukrajincem Vjačeslavem Glazkovem. Ale jak řekl Ward: „Většina z nás má svoji cenu.“

Jenže s těmito úvahami nesouhlasí muž, který je v celém tomto příběhu taktéž nesmírně důležitý – promotér Top Rank Boxing (zastupuje Furyho i Puleva) Bob Arum.

„Vážně vypadám jako americká mincovna, která tiskne prachy? Jako že natisknu dvě miliardy dolarů a z nich budu rozdávat na všechny strany? Odkud tyhle řeči sakra furt chodí? Kdo to jako má zaplatit? Já? Proč bych to dělal, když mám možnost na dva skvělé zápasy Fury – Wilder III. a Joshua vs. Pulev?“ řekl v jednom rozhovorů zkušený promotérský bard, který se pohybuje v boxu přes 50 let.

„Navíc lidi, až se odboxují, bude všechno jinak. Já totiž upřímně věřím tomu, že Pulev porazí Joshuu. To, že ho zdolal Ruiz, kterého mám rád, je to hodný kluk, ale stejně, o něčem svědčí. O něčem to svědčí. Pulev je velký, silný bulharský kluk, který má vše k tomu, aby AJ porazil. A až se ta stane, tak se tu budeme bavit o zápase Fury vs. Pulev,“ dodal s pevným hlasem Arum.

Dojde na jeho slova, nebo jde jen o další ze zákulisních her? Pravdou je, že všechny strany i boxeři mají své zájmy. A také je pravdou, že nápad na společný galavečer, pokud by jej dokázali ropní magnáti z Blízkého Východu zaplatit, se v tomto ohledu jeví i pro restart boxu jako nejlepší cesta...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze