Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Kellerman: Teď už bys měl problémy. Ward: Ne, i teď coby důchodce bych Canela porazil

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo vs WardCanelo vs WardLAS VEGAS – Hodně zajímavé povídání a téma otevřel jeden z boxerských fanoušků o tomto víkendu. Ten se Maxe Kellermana z ESPN zeptal, zda by dnešní hvězdu boxu a šampiona WBA a WBC v super střední váze Canela Alvareze (54-1-2, 36 KO) porazil bývalý král této divize a od příštího roku také člen Mezinárodní boxerské síně slávy Andre Ward (32-0, 16 KO).

„Minulý týden se mě jeden divák zeptal: Kdyby se André Ward vrátil z důchodu, porazil by Canela? Já mu na to odpověděl, že by to byl opravdu hodně tvrdý duel. Kdysi dávno bych na to řekl: Andre Ward? Děláš si srandu, jasně, že by vyhrál. Ale dneska? Už je nějakou dobu mimo hru, zatímco Canelo je aktivní a vypadá stále lépe a lépe,“ otevřel tuto diskusi ve svém podcastu známý to komentátor.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jeho hostem byl... ano, André Ward. „Dovol mi, abych ti na to odpověděl: viděl jsem to video, ve kterém jsi o tomto polemizoval. A já nad tím lehce přemýšlel a říkal jsem si: Co tím Max sleduje, o čem to mluví? Mluví o tom, že jsem v důchodu, a proto nemohu být seriózním soupeřem pro Canela stejně jako ve chvíli, kdy jsem byl v důchodu? A je fakt, že si tohle řekne hodně lidí,“ začal svoji odpověď bijec přezdívaný „S.O.G.“ (Syn Boží).

„Ale Maxi, letos mě přijmou do Síně slávy, je to tak? A já se do ní opravdu nedostal proto, že jsem věřil, že by mě mohl někdo porazit. Kdokoliv, že by mě mohl porazit. Ano, jdu do boje s respektem k soupeři. Uvědomují si sílu a přednosti svého protivníka. Ale Maxi, ať jsem v důchodu, nebo aktivní, nevěřím, že je na světě někdo, kdo by mě porazil. To je moje mentalita,“ dodal s důrazem na poslední větu.

Kellerman se jen usmál: „Rozumím, chápu, jak to myslíš, ostatně jsi mluvil před odchodem do důchodu o zápase s Anthonym Joshuou, pamatuji si to dobře. Canelo je momentálně nejlepším boxerem napříč vahami, zajímavé...“

Je otázkou, zda by na tuto výzvu ale obě strany vůbec přistoupily. Canelo na tato slova celkem tradičně vůbec nereagoval, momentálně se připravuje na souboj s Avnim Yildirimem, který se uskuteční už příští víkend v Miami.

Ward (32-0, 16 KO), poslední to olympijský šampion ze Spojených států – a to své zlato vybojoval už v roce 2004 –, sice neboxoval už téměř čtyři roky, také proto mohl letos usiloval o uvedení do Síně slávy, ale... Stále mu je až za pár dní bude teprve 37 let. Jen tak pro zajímavost, Alvarez je pouze o necelých šest let mladší, jeho velký rival Gennadij Golovkin je dokonce o dva roky starší než Ward.

Není bez zajímavosti, že oba spojují určité aspekty – mimo současné váhy.

Ward končil kariéru dvojzápasem s Rusem Sergejem Kovaljovem, kterého minimálně v prvním případě hodně kontroverzně a těsně porazil. Sice z počítání, ale většina viděla vyhrát „Krushera“. Také odveta se neobešla bez „bonusů“, tentokrát v podobě opakovaných úderů pod pás z paží amerického bijce.

Rodák ze San Franciska tři měsíce po triumfu ohlásil konec kariéry, mimo jiné kvůli opakovaným zdravotním problémům a ztrátě motivace.

Také Canelo má za sebou kontroverzní dvojzápas, ze kterého vyšel s výhrou a remízou, byť dle mnohých měla být bilance s Gennadijem Golovkinem opačná. Podobně jako v případě Warda a dvojzápasu s Kovaljovem, se sice obecně spekuluje, že prohry a tvrdé řežby vzaly hodně oběma bijcům z bývalého východního bloku, pravdou ale je, že své viditelné i neviditelné stopy zanechaly také na obou vítězech...

Jak by jejich zúčtování, pokud by se Ward vrátil z důchodu, dopadlo dle vás?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze