Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Kariéra v troskách?! Verdejo čelí obvinění z vraždy těhotné milenky, hrozí mu trest smrti

  • Napsal Antonín Vavrda

Verdejo a mrtvá milenkaVerdejo a mrtvá milenkaPRAHA – To, co se o víkendu objevilo jako jedna z mnoha zpráv z boxerského prostředí, se postupně mění v hodně těžký případ. Skvělý Portorický boxer Felix Verdejo (27-2, 17 KO) byl v pondělí zatčen FBI doma v San Juanu. Je totiž podezřelý z vraždy své těhotné spolužačky a milenky Keishly Rodriguezové Ortizové.

Znají se ze školních lavic. A přátelství udržovali i poté. Dokonce hodně důvěrné, intimní. Dle maminky Ortizové byli milenci. Přitom byl sedmadvacetiletý Felix Verdejo už nějaký ten pátek ženatý.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Nevěra by Verdejovi nejspíše procházela dál, pokud by nebyla o víkendu Ortizová nalezena v San Juanu ve vodě pod mostem Teodora Moscosa mrtvá. Navíc pitva odhalila, že byla těhotná. Dle rodiny zavražděné ženy právě s portorickým boxerem, který platil dlouhé roky za velký talent profesionální boxu.

„U nás v něm mnozí viděli nového Felixe Trinidada. Vypadal jako filmová hvězda – krásný úsměv, sportovec, skvělé vystupování. Byl celebritou a hodně věcí se tak přehlíželo,“ nechal se slyšet pod rouškou anonymity jeden z místních novinářů.

Dlužno dodat, že po sportovní stránce se nebylo čemu divit. Verdejo byl skvělým amatérem, na olympijských hrách v Londýně jej až ve čtvrtfinále zastavil po velkém boji fenomenální Ukrajince Vasyl Lomačenko. Mezi profíky, kde jej podepsala jedna z největších boxerských stájí Top Rank, šlo vše jako po drátkách až do března 2018, kdy jej knockoutoval v závěru posledního desátého kola Antonio Lozada.

Místo, kde našli těloMísto, kde našli tělo

Verdejovi přitom stačilo duel doboxovat a vyhrál by. Následovala série čtyř výher v řadě, než Verdejo padl znovu, loni v prosinci jej drtivě v devátém kole knockoutoval Japonec Masajoši Nakatani. Ano, také v tomto duelu Portoričan vedl na body...

Dle zákulisních informací to měl být i poslední duel jeho kariéry, aktuálně se jeho návrat do ringu neřešil, údajně kvůli zdravotním problémům způsobených tímto tvrdým K.O.

V neděli Top Rank vydal každopádně prohlášení, ve kterém Verdeja podpořil s dovětkem, že ctí presumpci neviny.

O pár hodin později se boxer sám vydal federálním úřadům. Důvod? Poté, co agenti vyslechli svědka, ze kterého se ale vyklubal spolupachatel, kterému policisté „rozvázali“ jazyk. Proti Verdejovi navíc stojí také záběry kamer, na kterých je zachycenu jeho SUV na zmíněném mostu.

Verdejo se svojí rodinouVerdejo se svojí rodinou

Dle jedné z verzí měli milenci přijet na místo, kde ji úderem do tváře omráčil, píchl ji injekční jehlou neznámou látku, svázal a hodil do vody. Policisté navíc nalezli na místě činu také nábojnici.

„Portorická policie a federální úřady (karibská země patří do územní správy USA, takže na ni platí federální zákony) pracují jako tým, aby vyšetřili tuto nechutnou a chladnokrevnou vraždu,“ uvedl pro The Athletic Alexis Torres, mluvčí portorického ministerstva vnitra.

Verdejo, kterému bylo odepřeno propuštění na kauci, hraje nyní – zcela zaslouženě – doslova o život. Pokud se mu totiž prokáže vina z vraždy milenky hrozí mu doživotí až trest smrti. To kvůli federálním zákonům, které takto trestají případné zabití nenarozeného dítěte.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze