Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Julio Cesar Chavez Jr. se vrací: Dozrál jsem. Pokud ale prohraji, tak moje kariéra končí

  • Napsal Antonín Vavrda

Julio Cesar Chavez Jr.Julio Cesar Chavez Jr.CULINCAN – Mexická hvězda Julio Cesar Chavez Jr. (50-3-1, 32 KO) by se měl ke konci června vrátit zpět do boxerského ringu. Na galavečeru plánovaném na sobotu 22. června se vrátí zpět v super střední váze. Soupeř? Zatím neznámý...

Letí to, letí... Poslední zápas dnes třiatřicetiletého Mexičana se datuje do 6. května 2017. Tehdy na Cinco de Mayo, velký to národní svátek největší středoamerické země, nestačil na krajana Canela Alvareze, který se tímto triumfem odrazil k souboji s Kazachem Gennadijem Golovkinem.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Syn slavného otce ale oficiálně kariéru nikdy neukončil. Párkrát se spekulovalo o jeho dalším souboji, nikdy se ale žádná informace nepotvrdila.

Až nyní on sám přiznal, že se comeback blíží. „Jsem šťastný, protože budu opět bojovat. Kdykoliv se dostanu do ringu, snažím se dostat ze sebe to nejlepší. Jsem už hodně dlouho bez zápasu a těším se na návrat. Na pokračování své kariéry, na návrat se vším všudy,“ řekl v tomto týdnu Boxingscene.com.

Dlouhé přestávky ale nelituje. Pomohla mu utřídit si vlastní myšlenky, pochopit, co vlastně chce. „Je vzrušující, že se mohu vrátit zpět do ringu. Jsem nyní daleko zralejší, vím, jak těžké je být boxerem, jak moc je třeba tomuto sportu obětovat. Jsem ochotný tyto oběti podstoupit,“ tvrdí odhodlaně muž, který byl často kritizován za svoji tréninkovou morálku a skutečnost, že hřešil na svůj talent daný do vínku od svého otce, jedné z největších postav nejen mexického, ale světového boxu historie.

Kde, kdo si jistě vzpomene na jeho hádky s otcem během přípravy na souboj s Argentince Sergiem Gabrielem Martinezem v roce 2012. S tím nakonec jednoznačně prohrál na body – stejně jako před dvěma lety s Alvarezem, přestože měl „Maravillu“ v posledním kole na lopatě poté, co jej dokázal poslat překvapivě do počítání.

Že očividně získal pokoru a vyspěl, dokazují jeho další slova: „Než budu přemýšlet o velkých bojích, jako jsem měl s Martinezem nebo Canelem, chci udělat dva, nebo tři přípravné duely, ve kterých si vyzkouším, zda na to mám. Proti Canelovi jsem byl hodně ovlivněn vahou (boxovalo se v catchweight do 164,5 liber, což byla výhoda pro Alvareze). Chci ale riskovat svoji kariéru, o tom žádná. Je to jednoduché, pokud prohraji znovu, znamená to můj konec.“

Bude zajímavé sledovat nejen proti komu se 22. června bývalý světový šampion střední váhy postaví, ale kdo bude v jeho rohu. Jeho posledním trenérem byl oficiálně Freddie Roach, se kterým měl ale výbušný Chavez Jr. podobné neshody jako se svým otcem.

Situace v super střední váze je každopádně pro Chaveze Jr. velmi zajímavá. Šampionem WBA je neporažený Brit Callum Smith (25-0, 18 KO), v IBF je to taktéž neporažený Američan Caleb Plant (18-0, 10 KO), federace WBO svého šampiona momentálně nemá a té WBC pak vládne Američan Anthony Dirrell (33-1-1, 24 KO), který by měl titul hájit proti krajanovi s mexickými kořeny Davidu Benavidezovi (21-0, 18 KO).

Právě ten by mohl být velmi lákavým oponentem pro Chaveze ve druhé polovině roku, nebo v roce 2020. Stejně jako Brit Billy Joe Saunders (27-0, 13 KO), který nově zkouší štěstí v super střední divizi, nebo Mexičan Gilberto Ramirez (39-0, 25 KO). Ex-šampion WBO v této váze to ale nyní zkusí v té polotěžké. S ní má ale Chavez Jr. taktéž zkušenosti, navíc se svojí výškou 185 centimetrů by se v ní rozhodně neztratil.

Jakým směrem se nakonec vydá? To budeme vědět za tři měsíce. A rozhodně to může být hodně zajímavé...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze