Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua vzkazuje Furymu: Ty masy netáhneš! Reakce Gypsy Kinga: AJ je ideální soupeř

  • Napsal Antonín Vavrda

Fury vs JoshuaFury vs JoshuaLONDÝN – Jeden velký duel mají britští fanoušci těžké váhy za sebou, další je čeká. Už příští sobotu se ve Wembley, nakonec před tisícovkou fanoušků, utkají šampion WBA (Super), IBF a WBO, Brit Anthony Joshua (23-1, 21 KO) a Bulhar Kubrat Pulev (28-1, 14 KO). Pro mnohé má jít o předkrm před soubojem prvně jmenovaného s jeho krajanem Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO).

Stále živěji je kolem dvojice Joshua a Fury. Dá se to pochopit, je tomu tak vždy ve chvíli, kdy jeden z nich boxuje. Nyní padla karta na prvně jmenovaného, jelikož manchesterský obr už letos do ringu nevstoupí (měl v sobotu, ale nestane se tak).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A tak jsou zde obvyklé a tradiční hecovačky, které by mohly vyvrcholit příští víkend. Dle promotéra Eddieho Hearna by měl být Fury přítomen jako jeden z tisícovky hostí na duelu Joshua vs. Pulev a sledovat ho přímo z první řady pod ringem. Že by příprava na fakt, že by se měli oba potkat ve dvou duelech ve druhé polovině příštího roku?

„Je to u něj složité. Člověk neví, zda bojuje, nebo ne. Neví, zda chce Wildera, nebo ne. Zda chce Kabayela, nebo ne. Zda mě, nebo ne. Oznámil, že chce se mnou bojovat, že jsme domluveni, ve chvíli, kdy ale měl podepsat smlouvu, tak to neudělal, fakt nevím,“ řekl ve středu pro ESPN šampion WBA (Super), WBO a IBF.

Pro britský bulvár si do rivala píchl ještě trochu ostřeji. „Je to talentovaný boxer i člověk, zaslouží si veškerou chválu a respekt, ale když se bavíme o popularitě, tak si osobně nemyslím, že by dokázal vyprodat fotbalové Wembley. Že by měl takové davy jako já proti Kličkovi, Povětkinovi či Takamovi. Ale chci s ním bojovat, protože za padesát let si tě budou lidé pamatovat za tvé velké činy a tohle je velké, je to riziko,“ pronesl muž, který na otevřeném stadionu boxoval třikrát v řadě.

A který se stal mistrem světa v šestnáctém duelu kariéry. „Bojoval jsem o titul mistra světa takto brzo. Ano, lidé řeknou, že Charles Martin nebyl velkým šampionem – a mají pravdu – ale tato výhra mě dostala do velké hry, do společnosti velkých bojovníků. Díky ní jsem mohl následně stanout proti Vladimiru Kličkovi, což velký bojovník už je,“ pokračoval s tím, že dle něj je přesto pravděpodobnější v roce 2021 souboj s Ukrajincem Alexanderem Usykem (18-0, 13 KO) než Furym.

Reakce? „Pokud bych mohl postavit dokonalého soupeře pro sebe a svůj styl, pak by to byl Joshua. Je ideální. Je mi šitý na míru,“ pousmál se bijec přezdívaný „Gypsy King“, který nyní řeší se svým týmem právní nároky Deontaye Wildera na jejich třetí setkání. To bylo během letošního roku několikrát odloženo a posléze britská strana prohlásila, že klauzule o odvetě za únorový duel vypršela. Nikdo ale nechtěl přidat podrobnosti a Američan se pustil do právního boje.

„Naprosto upřímně říkám, že pro nás je nyní nejzajímavější duel Fury vs. Joshua. Mít nesporného šampiona těžké váhy. Tyson Fury je náš mistr světa, Joshua drží další pásy a je obrovským přínosem pro náš sport svými výkony i vystupováním. Vidět tento duel by bylo pro box fantastické,“ přidal k tomuto tématu Mauricio Sulejman, prezident WBC.

Jak to ale nakonec bude, je nyní ve hvězdách. Třeba i díky sobotní výhře Joa Joyceho (12-0, 11 KO) nad Danielem Duboisem (15-1, 14 KO) v desátém kole. Vítěz by totiž hodně chtěl duel s Usykem, který jej v roce 2013 porazil v amatérském ringu v poloprofesionální WSB hladce 3-0 na body (3x 50-45). Na jeho domácí, britské půdě. A duel reálný je, ve chvíli, kdy by se Joshua vydal cestou jménem Fury a byl by případně zbaven pásu WBO, který by měl po souboji s Pulevem obhajovat...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze