Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua vs. Fury otevírá další dveře: Joyce jedná s Usykem, Chisora opět chce Parkera

  • Napsal Antonín Vavrda

Fury vs. Joshua, Joyce vs. Usyk a Chisora vs. ParkerFury vs. Joshua, Joyce vs. Usyk a Chisora vs. ParkerPRAHA – Vypadá to, že superšlágr těžké váhy mezi britskými šampiony Anthonym Joshuou (24-1, 22 KO) a Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) je opravdu na spadnutí. Mimo jiné i díky zákulisním jednáním o další souboje v této divizi.

Momentálně jsou připraveny tyto střety boxerů elitní padesátky těžké váhy dle BoxRec.com:

Alexander Povětkin vs. Dillian Whyte 2
Fabio Wardley vs. Eric Molina
Joseph Parker vs. Junior Fa
Michael Polite Coffie vs. Darmani Rock
Zhan Zhilei vs. Jerry Forrest
Dominic Breazeale vs. Otto Wallin

A další mohou přibýt. „Myslím, že ten souboj má pro oba smysl. A že by na něj mohlo dojít, už jednou k němu bylo blízko,“ přiznal pro Sky Sports manažer David Higgins. Ten dlouhodobě spolupracuje s bývalým mistrem světa WBO Josephem Parkerem (27-2, 21 KO). O jakém souboji mluvil? O střetu s Britem Dereckem Chisorou (32-10, 23 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Nikdy jsem se netajil tím, že s ním chci do jednoho ringu. Ostatně už jsme podepsali smlouvu, vše bylo připraveno, on z toho zápasu ale odstoupil, protože ho údajně v Las Vegas kousl nějaký pavouk, nebo co,“ připomněl vzájemný příběh „Del Boy“.

„Pokud ten zápas fanoušci chtějí, jsem připraven se mu konečně postavit. Ale tam, kde si já určím. Protože byl to on, kdo z toho zápasu odstoupil, kdo na něj nebyl připravený mentálně,“ dodal ostře muž, který loni v říjnu potrápil Ukrajince Alexandra Usyka (18-0, 13 KO).

Samozřejmě na tento duel může dojít až ve chvíli, kdy Parker uzavře svůj účet s krajanem Juniorem Fa (19-0, 10 KO). Také tento střet byl několikrát odložen, přeplánován, nyní to ale vypadá, že se skutečně za měsíc – 27. února – střetnou a jednou pro vždy vyřeší, kdo je nejlepší novozélandská těžká váha 21. století. Zatím to mají z amatérského ringu 2-2, úspěšnější v něm byl Fa. Mezi profíky je sice stále neporažen, Parker ale v něm potkal silnější protivníky. A hlavně už byl mistrem světa.

A když už bylo zmíněno jméno Usyk. Čtyřiatřicetiletý Ukrajinec dokazuje, že má opravdu pro strach uděláno. S Chisorou sice nedominoval tak, jak se obecně čekalo, byť jasně duel ve druhé polovině kontroloval. Momentálně je v pozici povinného vyzývatele Joshuy skrze federaci WBO, což jej dostalo pod tlak. Veřejnost, experti, promotéři i federace chtějí vidět duel AJ s Tysonem Furym.

On má stejného promotéra jako rodák z Watfordu. Jeho manažer Egis Klimas tvrdil, že ustoupit obecnému zájmu nechce, sám bývalý král křížové váhy s tím problém nemá. Pokud dostane kvalitní náhradu (odstupné) a slib, že si to rozdá s vítězem tohoto šlágru. Případně hned po něm bude mít šanci bojovat o uvolněný titul WBO. Díky trpělivosti se mu tohoto všeho nejspíše dostane.

Mimo i díky listopadové výhře Joa Joyceho (12-0, 11 KO) nad britským rivalem Danielem Duboisem (15-1, 14 KO). Ten i s ohledem na věk – 35 let – nemá času na zbyt, a tak navrhl: „Dejte mi Usyka, se kterým má nevyřízené účty z amatérského ringu. Ideálně o titul mistra světa.“

A hle... „Vypadá to, že nám vyjdou vstříc. Že bychom bojovali o prozatímní titul proti Usykovi. Myslím, že by to bylo ideální pro oba. A načasování? Druhé čtvrtletí roku 2021, aby vyhověli požadavkům WBO,“ vysvětlil pro ESPN Adam Morallee, spolumanažer britského obra, stříbrného z olympijských her 2016. Aby bylo jasno, pro WBO je to ideální situace v tom ohledu, že Usyk je povinným vyzývatelem a Joyce v ratingu federace v této váze hned za ním, číslo 2.

Díky tomu se mohou o další krok posunout jednání mezi Joshuou a Furym, za kterým stojí pro změnu stejný promotér jako za Joycem. Zástupci šampionů WBA, IBF, WBO (AJ) a WBC (Fury) by se měli setkat o víkendu u arabských šejků...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze